FUE CT Tekniği Nedir?

FUE-CT Hair Transplant

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Foliküler Ünite Ekstraksiniyonu olarak bilinen FUE CT tekniği, 2004 yılından beri kullanılan bir saç ekim yöntemidir. Kaleme benzeyen özel bir alet yardımı ile gerçekleştiren yöntem son dönemlerde oldukça popülerdir. Peki, saç ekim işlemi nedir ve bu işlem dahilinde karşımıza çıkan yöntemler nelerdir?

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda FUE CT tekniği hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

FUE CT Nasıl Yapılır?

Kalem benzeri bir alet yardımıyla gerçekleştirilen teknikte temel amaç kılın köküne kadar inilmesidir. İşlem hastanın ihtiyaç duyduğu saç yapısına göre seansların planlaması gerçekleşir. FUE CT tekniğinde en önemli kısım tekniğin uygulanacağı kısımdır. Hastanın saç tarzına ve kafa yapısına bağlı olarak saçın nerelere ekileceği belirlenir. Aynı zamanda kaç seans yapılacağı kesinleşir. Tüm bu planlar dahilinde hastaya gerekli sağlık testeler de uygulanmalıdır. Bu testler genel anlamada kan tahlili ve farklı doktor görüşlerinden oluşur.

Sağlık testi ve planlama aşamasında sonra saç ekiminin görsel planlaması için hastanın fotoğraf çekimi gerçekleşir. Fotoğraf çekiminde dikkat edilmesi gereken nokta görüntülerin her açıdan alınmasıdır. Tüm bu aşamalarda başarılı bir plan ve program oluşturulması önemli bir detaydır. Planlama cerrahi işlem sürecinde hem hastanın hem de hekimin rahat bir dönem geçirmesini sağlar.

FUE CT Anestezi Yöntemleri

Hastanın işlem sırasında ağrı ve acı hissetmemesi amacıyla FUE CT tekniğinde lokal anestezi yöntemi karşımıza çıkar. Köklerin alınacağı ve saç ekiminin gerçekleyeceği bölge lokal anestezi uygulaması gerçekleşir. Sonrasında FUE CT hastaya uygulanmaya başlar. Söz konusu alanların uyuşturtulma işlemi 3-5 dakika arasında seyreder. Lokal anestezi sayesinde hasta hem işlem sırasında hem de işlem sonrasında acı ve ağrı hissetmez.

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

FUE CT tekniği ile saç ekimi sırasında önemli olan temel nokta greftleme işlemidir. Greftleme kendine ait bir kan dolaşımı olmayan doku parçasının vücuttaki bölgelerden birisine adapte olduğu cerrahi bir işlemdir. Greftleme FUE CT tekniğinin temelini oluşturur. Söz konusu teknikte dikkat edilen noktalardan birisi hastanın ne kadar grefte ihtiyaç duyacağıdır. Her bir greft tanımlaması hastanın ihtiyaç duyduğu saç teli ilke ilişkilidir. Greft belirli dokuya ve bölgeye yerleşir. Sonrasında yeni kan damarları yardımıyla zaman içerisinde bölgeye adapte olur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

FUE CT nedir?

Foliküler Ünite Ekstraksiniyonu olarak bilinen FUE CT tekniği, 2004 yılında beri kullanılan bir saç ekim yöntemdir.

Greftleme nasıl yapılır?

FUE CT’nin temelini oluşturan grefteme kendine ait bir kan dolaşımı olmayan doku parçasının vücuttaki bölgelerden birisine taşındığı cerrahi bir işlemdir.

FUE CT’de hangi anestezi yöntemi karşımıza çıkar?

Hastanın işlem sırasında ağrı ve acı hissetmemesi amacıyla FUE CT tekniğinde lokal anestezi yöntemi karşımıza çıkar.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣