Soru – CevapBölüm: Saç EkimiSaç Ekimi ve Sivilce

Merhabalar. Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Cildim biraz yağlı.

Saç ekiminden sonra sivilce oluşur mu?

Avicenna
cevap verdi 4 ay önce

Merhaba,

Saç ekiminden sonra sivilce problemiyle karşı karşıya kalan hastalar, saç ekiminden sonra sivilce oluşur mu sorusunun yanıtını aramaktadırlar. Saç ekiminden sonra sivilcelenme, saç ektirenlerin birçoğunda görülen ortak bir problemdir.

Saç ekiminden sonra sivilcelenme, genellikle yeni saç köklerinin derinin üzerine çıkmaya başlamasıyla, saç ekilen bölgenin hijyenine dikkat edilmemesine, köklerin tam anlamıyla alınması konusunda başarısız olunmasıyla ve kanalların olması gerekenden büyük açılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminden sonra sivilceler, sıklıkla şok dökülme ardından saç ekilen bölgede ortaya çıkan kabarcıklar şeklinde görülürler.
Saç ekimi sivilce problemi, saç ekimi işlemi sürecinin normallerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Saç ekimi sonucu sivilce problemiyle karşılaşan insanların korkmasına gerek yoktur. Elbette normalden büyük sivilceler çıkıyorsa ya da sivilcelerin sayısında ciddi bir artış varsa, durumu doktora bildirmek gerekmektedir. Saç ekimi sonrası sivilce tedavisi konusunda en doğru bilgileri, muayene sonrası doktorlar verebilmektedir.

Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi hakkında bilgi almak, randevu istemek ve ücretsiz muayene olmak için 0 216 574 10 00 numaralı Çağrı Merkezi ya da 0 552 216 39 11 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz…


Başlıkla İlgili Farklı Sorularınızı Sorabilirsiniz