Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulun

Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulun- yüzünde sivilce olan kız

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Hydrafacial cilt bakımı son dönemlerde cilt bakımında oldukça sık tercih edilmektedir.  Bu işlem cilt tipi farketmeksizin oldukça başarılı sonuçlar verir. 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçları ve vortex teknolojisine sahip vakum sistemiyle, akne ve siyah nokta probleminden etkili şekilde kurtulmayı sağlar.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Akne ve Siyah Noktalardan Kurtulun” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Akne (Sivilce) Neden Oluşur?

Çoğunlukla cildin aşırı yağlanması ve yeterince derin temizlenmemesine bağlı olarak cilt üzerinde meydana gelen bir sorundur. Cildin orta tabakasında bulunan yağ salgılayan sebum ismindeki kanalların tıkanması ve ardından şişmesi sonucunda burada yer alan bakterilerde inflame olur. Bunun sonucunda cilt üzerinde, içinde iltihap barındıran şiş çıkıntılar meydana gelir.

Sivilce çıkmasına sebep olan durumlar;

 • Aşırı karbonhidrat, yağ ve şeker içerikli beslenme

 • Çok baharatlı besinler tüketme

 • Süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmesi

 • Çevresel faktörler

 • Hormonlar

 • Genetik

 • Testosteron hormonu

 • Bazı ilaçlar

 • Cildin yağlı bir yapıya sahip olması

Siyah Nokta Neden Oluşur?

Vücudun her yerinde meydana gelen siyah noktalar cildin tam olarak temizlenmemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Ölü derinin cilt üzerinden uzaklaştırılmaması da buna sebep olmaktadır. Bir çeşit akne türüdür fakat aknenin aksine siyah noktalar ağrı yada acı hissi yaratmaz. Sırt, göğüs, ense, kol, omuz, bikini bölgesi, kulak içi ve yüz bölgelerinde görülür. Yüz bölgesinde sıklıkla burun bölgesinde oluşur. Koyu renkli ben gibi duran yapılardır.

Siyah nokta oluşmasına sebep olan durumlar;

 • Vücudunun çok yağlı olması, vücutta çok fazla yağ üretilmesi

 • Aşırı yağlı beslenme

 • Çok fazla karbonhidrat ve şeker tüketilmesi

 • Propionibacterium acnes bakterisinin cilt üzerinde birikmesi

 • Ölü cilt hücrelerinin arındırılmaması

 • Kıl köklerinin tahrişi

 • Hormonal değişiklikler

 • Bazı ilaçlar ( Kortikosteroidler, lityum ve androjenler )

Sivilce (Akne) ve Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Hydrafacial Cilt Bakımı

Sivilce nasıl geçer, siyah nokta nasıl geçer sorularına bir yanıt olarak karşımıza çıkar. Hydrafacial cilt bakımı, son dönem cilt bakım teknolojileri arasında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yüksek cilt nemlendirme özelliğine sahiptir ve bu sayede cildi iyileştirir. Cildi derinlemesine nemlendirirken hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar kullanır. Yüksek potansiyelli cilt nemlendirme özelliği sayesinde cilt sorunlarının büyük bir kısmını çözmektedir.

Hydrafacial cilt bakımı özellikle 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlara sahiptir. Bu uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Her uç farklı fonksiyonları barındırır. Farklı uçlar sayesinde cildin hassasiyetine göre seçim yapabilme imkanı doğar.

Sahip olduğu vortex teknolojisi ile cildi el değmeden temizler, ölü hücrelerden arındırır ve gözeneklerde bulunan tüm kirleri emer. Bu sayede siyah nokta ve sivilce tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Tedavi tahriş etmez, cilde zarar vermez bu sebeple çok hassas ciltlere bile güvenle uygulanmaktadır.  Anında etkili ve uzun sürelidir.

Hydrafacial Cilt Bakım Aşamaları

Sivilce ve siyah nokta problemlerinizden 30-45 dakikada kurtulmanızı sağlayan Hydrafacial cilt bakımı, birçok aşamadan oluşmaktadır. Aşamalar şu şekildedir:

1. Derin Temizleme:

İlk olarak gözeneklerin yumuşaması için cilt tipine uygun bir solüsyon sürülmektedir. Bu sayede cilt vakum uygulamasına hazırlanmış olur. Glukozamin, yosun özü ve laktik asit içeren, her cilt tipine uygun Hydrafacial Activ-4 berraklaştırıcı ve canlandırıcı temizleme solüsyonları  ile cilt vakumlanarak temizlenir. Bazen cilt ilk seansta tamamen temizlenemez. Bu aşamada bir seans daha uygulanması gerekir.

2. Asit Peeling:

Hydrafacial cilt bakımı bu aşamada asit peeling solüsyonu, vortex teknolojisine sahip vakum sistemiyle yüzeyden deri altına kadar cilde uygulanmaktadır. Gözenekleri tıkayan kir ve yağ, cildin alt katmanlarından itibaren vakumla çekilir. Ardından ölü epidermis nazikçe soyulmaktadır. Son aşamada ise vakum sistemi, ölü deri kalıntılarını ciltten uzaklaştırır. Bunun sonucunda siyah nokta ve sivilce oluşumunun büyük oranda önüne geçilir.

3. Derin Serum İletimi:

Temizleme ve peeling uygulaması sonrasında cildin ihtiyacına uygun olan özel serumlar, el değmeden deri altına etki edecek şekilde uygulanmaktadır. Cilt bu aşamada yeniden yapılanma sürecine girmektedir.

4.Derin Nemlendirme:

Antioksidan koruması sağlamak ve yoğun olarak nemlendirmek için cilde solüsyon uygulaması yapılmaktadır. Bu solüsyonlar peptitler ve hyalüronik asitle zenginleştirilmiştir. Aynı zamanda vitamin kompleksleri de içerir.

5. LED Işık Uygulaması:

Son aşama olan bu uygulamada kırmızı led ışık ile lifting etkisi elde edilmektedir. Bu sırada kolajen üretimi de tetiklenmektedir. Mavi led ışık uygulaması ile ise cildin sakinleşmesini sağlanmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Hydrafacial cilt bakımı sonrasında güneş kremi uygulamasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda uygulamanın yapıldığı gün cilde makyaj uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Sivilce neden oluşur?

Sivilce oluşuma sebep olan birçok neden vardır. Aşırı karbonhidrat, yağ ve şeker içerikli beslenmek, çok baharatlı besinler tüketmek, süt ve süt ürünleri fazla tüketmek, hormonal sebepler, bazı ilaçlar, cildin yağlı bir yapıya sahip olması ve çevresel faktörler sivilceye neden olabilir.

Siyah nokta nasıl temizlenir?

Avicenna Ataşehir Hastanemizde yer alan Hydrafacial cilt bakımı tedavisi ile siyah noktalar etkili şekilde temizlenmektedir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣