Kariyer

Home / Kariyer

Ataşehir Avicenna Hastanesi, misyonu ve vizyonu çerçevesindeki ilkeler ve hedefler ile, nitelikli insan gücü alımı yapmaktadır. Çalışanlarının verimli ve etkili olması adına faaliyetler yürütmekte ve uyum içerisinde bir iş ortamı yaratmaktadır.

Ataşehir Avicenna Hastanesi, günü yakalayan ve insanı öne çıkartan İnsan Kaynakları uygulamaları ile çalışanlarının motivasyonunu yükselterek, eğitime açık ve kurum aidiyeti yüksek bir çalışan grubuna sahip olmayı kendisine ilke edinmiştir.

Ataşehir Avicenna Hastanesi liyakati öne çıkartarak, açık olan iş pozisyonunun gerekliliklerini karşılayabilecek adayları seçmeye çalışır. Oluşan tüm kadro eksikliklerinde işe alım ilanı açılmaktadır ve başvuru yapan bütün adaylar eşit bir şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirmeler sonucunda işin gerekliliklerini karşılayabilecek niteliklerdeki adaylar, objektif bir şekilde seçilmektedir.

Başvuru yapan adaylar için zaman zaman bazı mülakatlar düzenlenebilmekte, mesleki, genel yetenek ya da yabancı dil testi yapılabilmektedir. İşe alım sürecinde adaylardan beklentilerimiz ise şunlardır:

  • İşe olan bağlılığın gösterilmesi
  • Çalışkanlığın ortaya çıkarılması
  • Takım çalışmasına olan uygunluk
  • İletişim yetenekleri
  • İş hayatına karşı esneklik
  • Stres yönetimi
  • Çözüm ve sonuç odaklı olma

Türkiye’nin en köklü özel sağlık kuruluşlarından birisi olan Ataşehir Avicenna Hastanesi, çalışanlarının bireysel ve mesleki eğitimlerine her zaman katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Düzenlenen kurum içi ve kurum dışı eğitimler ile tüm çalışanların, günün gerekliliklerine uygun yeni bilgilerle tanışması ve kaynaşması süreklilik haline getirilmiştir.

Ataşehir Avicenna Hastanesi, kendi yönetici kadrosunu yine kendi bünyesinden çıkartmayı ilke haline getirmiştir. Bu bağlamda, kurum içerisinde her zaman yatay / dikey geçişler yaşanmakta ve terfiler İnsan Kaynakları tarafından gözlenmektedir. Hastane yönetimi düzenli olarak toplantılar yapmakta ve tüm terfi adaylarını değerlendirme altına almaktadır.

Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde bütün pozisyonlar için çalışanların performansları, yöneticileri tarafından düzenli olarak değerlendirilmektedir. Buna istinaden, 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 kez organize edilen performans değerlendirme toplantıları ile çalışanlara performansları hakkında birim sorumluları, genel sorumluları ve yönetim tarafından puanlar verilir. Çalışanların yıllık performansı, 3 aylık toplantılarda verilen puanların ortalaması alınarak hesaplanır. Yapılan performans değerlendirme toplantılarında çalışanlara sadece mevcut performansları hakkında geri bildirimde bulunulmaz, aynı zamanda ileriye yönelik hedefler de aktarılır.

Performans değerlendirme sürecinde şu kriterler baz alınır:

İş Becerisi          40%
İş yetkinliği, deneyim, problem çözme becerisi, algılama, işiyle ilgili bilgi ve birikm seviyesi. Bunlar performans değerlendirmenin % 40′ını oluşturmaktadır.
İş Ahlakı         15%
Çalışkanlık, özveri, işini sahiplenme, sorumluluk bilinci. Bunlar performans değerlendirmenin % 15′ini oluşturmaktadır.
İş İletişimi         15%
Çalışanın, üstleri, çalışma arkadaşları ve hastalar ile iletişimi, performans değerlendirmesinin % 15′lik kısmını oluşturur.
İş Disiplini         15%
Mesai saatlerine uyum, kılık kıyafet ve kişisel bakım, verilen görevleri eksiksiz tamamlama gibi iş disiplini özellikleri de performans değerlendirmesinin % 15′lik kısmını oluşturmaktadır.
İş Birliği         15%
Kolektif çalışma uyumu, zor zamanlarda gösterilen soğukkanlılık ve dayanışma gibi özellikler de performans değerlendirmenin yine % 15′lik kısmını ortaya koymaktadır.

Çalışanlarımızın aylık maaşları brüt ücret üzerinden hesaplanır ve maaş bordroları çalışanlara açık bir şekilde paylaşılmaktadır. Çalışan maaşları her ayın belirli bir gününde banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Çalışanların maaşları, departmanlarına ve çalıştıkları pozisyonlara göre özel olarak yapılan maaş araştırmaları sonucunda belirlenmektedir.

Hastanemizde bulunan yemekhanede, sabah kahvaltısı ile birlikte öğle ve akşam yemekleri hazırlanmaktadır.

Gerekli durumlarda lojman imkanları bulunmaktadır.

Personeller ve personel yakınları için çeşitli indirimler uygulanmaktadır.

Kayışdağı Cd. No:4 İstanbul Ataşehir İçerenköy 34750 Türkiye

E-mail Adresi: ik@avicennaint.com

Telefon No: 0 216 574 10 00

WhatsApp: +90 552 216 39 11

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣