Hakkımızda

Ana sayfa / Hakkımızda
Avicenna İnternational Hospital Kapak Video
 

 

Tanıtım

Avicenna Hastaneleri bünyesinde sağlık hizmeti vermektedir. 15 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastanemiz, modern tıbbın getirdiği tüm teknolojik altyapısıyla sağlık hizmeti sunmaktadır. İnsan, ahlak ve bilim esaslarıyla faaliyetlerini sürdüren Avicenna Hastaneler Grubu, günden güne gelişimini sürdürerek sağlık alanında ilerlemeye devam etmektedir.

Tıbbi Birimler

Avicenna Hastanesleri, Dahili ve Cerrahi Poliklinikleriyle üst düzey sağlık hizmeti vermeye her zaman olduğu gibi devam ediyor. Bunun yanında; Obezite Merkezi, Saç Ekim Merkezi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Estetik Cerrahi ve Dermokozmetik Merkezi ve MR (Emar) Görüntüleme Merkezi gibi sağlık hizmetleriyle çeşitliliğini ortaya koyuyor. Avicenna Hastaneleri, kurulduğu ilk günden bu yana, sağlık alanında edindiği tecrübeyi çeşitlilik ile harmanlayarak büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor.

Avicenna Hastaneleri

Avicenna Hastaneleri kurulduğu 1992 senesinden bu yana Türkiye’nin en köklü özel sağlık kuruluşlarından birisi olarak İstanbul’da verdiği sağlık hizmetini 4 hastane ile sürdürmektedir. Avicenna Hastaneleri, modern tıpta en iyi olmayı, hastalarını her koşulda memnun etmeyi, çalışkan ve dürüst bir ekip ile çalışarak Türkiye ve uluslararası arenada en iyi sağlık kuruluşlarından biri olarak tanınmayı hedefler. Avicenna Hastanesi özünde, koruyucu ve iyileştirici tedavileri modern tıp ile bütünleşmiş bir şekilde hastalarına uygulamayı hedefler. Bunun yanında, bütün sağlık hizmetleri olabilecek en ekonomik şartlarda halka sunulur ve hastane kendisini sağlık alanında sürekli bilgi ve uygulamalar ışığında geliştirir.

Hizmetlerimiz

Modern tıp teknolojilerinin en son örnekleriyle donatılan Avicenna Hastaneleri, hastanın karşılanmasından, tanı koyulma sürecine, daha sonra tedavi sürecinden, taburcu olmaya kadar, memnuniyeti hedefleyen bir çalışma disiplinine sahiptir. Hastaların memnuniyeti ve hakları için faaliyet gösteren departman ve kadrolarıyla Avicenna Hastanesi, sağlık sektöründe mükemmeliyetçi yaklaşım ile hastalarına hizmet vermektedir. Uzman doktor kadrosu, poliklinikleri, kadın doğum kliniği, doğumhaneleri, radyoloji merkezi, yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi, ameliyathaneleri ve 24 saat hizmet veren ambulansı ile Avicenna Hastaneleri, İstanbul’un sağlık merkezi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Tüm çalışanlarına insan onuruna yakışır şekilde, saygı, sevgi, adalet ve hoşgörü ortamı sunar. Yöneticiler, tüm çalışanlarına adil ve eşit davranır.

 

Avicenna International Hospital Yönetim Kurulu Fotoğraf Galerisi

Ödüller

The 7th Turkey Golden Brand Awards once again selected Avicenna Hospitals Group - the moment of receiving the award.

VII. Türkiye Altın Marka Ödülleri Bu Yıl Da Avicenna Hastaneler Grubunu Seçti

Avicenna Hastaneler Grubu, 7. Türkiye Altın Marka ödüllerinde “Yılın Sağlık Markası” ödülüne layık görüldü. Daha önce düzenlenen 4. Türkiye Altın Marka Ödüllerinde 3 farklı ödül almış olan Avicenna Hastaneler Grubu, “Yılın Sağlık Turizmi Markası”, “Yılın Saç Ekimi Merkezi” ve “Yılın Tıp Adamı” dallarında ödüllerine layık görülmüştü. Görkemli Bir Tören Maximum Group Ana Sponsorluğunda BIG Creative Medya Organizasyon A.Ş tarafından 18.05.2023’ de Zorlu Center Raffles Hotel’de gerçekleşen 7. Türkiye Marka Zirvesi / 7. Türkiye Altın Marka Ödülleri, görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Ünlü manken sunucu Ece Erken ve ünlü sunucu Mesut Yar sunuculuğunda gerçekleşen organizasyonda, ülkemizin çok yakın zamanda gerçekleşmiş olduğu büyük...

Ödül töreni

Avicenna Hastaneler Grubu, “Yılın Sağlık Kurumu” Ödülünü Kazandı

Ekovitrin Medya Grubu’nun her yıl düzenlediği Uluslararası Yılın Starları Ödül Töreni, 8 Aralık’ta sahiplerini buldu. Her yıl düzenlenen ve bir geleneksel haline dönüşen Uluslararası Yılın Starları Ödül Töreni, Vadistanbul Radisson Blu Hotel’de gerçekleşti. 19. Uluslararası Yılın Starları Ödülleri, yine muhteşem bir tören eşliğinde sahiplerine verildi. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Köksal Toptan, Türkiye’nin ilk Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Başaran Bayrak gibi önemli isimler törenin onur konukları arasındaydı. Aynı zamanda usta tiyatrocu Sadri Alışık’ın oğlu ünlü oyuncu Kerem Alışık’ta gecede ödül alanların arasındaydı. İş ve...

4. Türkiye Altın Marka Ödülleri'nden Avicenna International Hospital'a 3 Ödül Birden

4. Türkiye Altın Marka Ödülleri’nden Avicenna International Hospital’a 3 Ödül Birden

Avicenna International Hospital, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi & Altın Marka Ödül Töreni’nden 3 ödülle birlikte döndü. BIG Creative tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin altın markalarının seçildiği gecede, Avicenna International Hospital 3 ödül birden aldı. Sunuculuğunu haber spikeri Berat Aşıcıoğlu ile oyuncu Şenol İpek’in yaptığı geceye, iş hayatının önde gelen isimleri katıldı. Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen organizasyon, Beyaz TV’den canlı olarak yayınlandı. Avicenna International Hospital, “Yılın Sağlık Turizmi Markası”, “Yılın Saç Ekimi Merkezi” ve “Yılın Tıp Adamı” dallarında ödüle layık görüldü. “Yılın Sağlık Turizmi Markası” ödülünü Avicenna International Hospital Uluslararası Hasta Direktörü Enes...

Yılın Tıp İnsanı Ödülü

Yılın Tıp İnsanı Ödülü

Uluslararası NDM Ajansın organizasyonu ile düzenlenen halk oylamaları ve anketlerle ile belirlenen Türkiye Altın Markalarının belirlendiği ve ödüllendirildiği törende hastanemiz ile birlikte İç Hastalıkları Uzmanımız / Dahili Bölümler Koordinatörümüz Uzm.Dr.Osman ARIKAN'a 2019 yılının "Yılın Tıp İnsanı" ödülü layık görülmüştür.

Yılın Sağlık Markası Ödüllü

Yılın Sağlık Markası Ödülü

Uluslararası NDM Ajansın organizasyonu ile düzenlenen halk oylamaları ve anketlerle ile belirlenen Türkiye Altın Markaları ödülleri “Yılın Sağlık Markası Ödülüne” bu sene 25. yılına ulaşmış olan Avicenna Hastaneler Grubu layık görülmüştür.

 

 

Hasta Odaları

Tamamı tek kişilik konforlu servis odalarımız; hemşire alarm sistemi, merkezi oksijen sistemi, ayarlanabilir pozisyonlu hasta yatakları, refakatçi koltuğu, dünya yayınlarını izleyebileceğiniz televizyon sistemi, merkezi ısıtma – soğutma sistemi ve çağın gereği teknolojik tıbbi cihazlar ile donatılmıştır. Hastalarımızın sağlık ve konforu için tüm detaylar düşünülmüştür. Ayrıca hemşirelerimiz tarafından hastalarımızın sağlık durumu devamlı takip edilmekte ve temizlik personelimiz tarafından düzenli olarak hasta odalarının sterilizasyonu sağlanmaktadır.

Ameliyathaneler / Yoğun Bakımlar

 

 

24 saat kesintisiz hizmet vermekte olan ameliyathanemizde 4 adet büyük oda mevcuttur. Ameliyathanemiz; merkezi oksijen sistemi, otomatik anestezi cihazları, monitörler, defiblatör ve ameliyat mikroskobu ile donatılmıştır. Sterilizasyona son derece önem verilen ameliyathanelerimizin havalandırılması özel filtrelerle sağlanmakta, ısısı ise klimalar ile sabit tutulmaktadır. Ameliyathanemiz uzman anestezi doktorları, hemşire, anestezi teknikeri ve personeli ile hastanemiz doktorlarından başka dışarıdan gelen doktorlara da aynı kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Yoğun bakım çağdaş tıbbın en son gelişmelerinin kullanıldığı, tıbbın bir çok branşını ilgilendiren bir ünitedir. Bu ünitelerin verdikleri ekip çalışması bu konuda eğitim görmüş uzman doktor, hemşire sağlık memuru, fizyoterapist ve teknisyenler ile sağlanmaktadır. Yoğun bakım belli bir oranda ya da tümüyle çalışmayı durdurmuş uzuv ya da organ ve hatta organların, tekrar çalışabilir duruma gelene kadar yapay olarak ve geçici şekilde çalıştırılması, bununla birlikte de hastalığın bir yandan tedavi edilebilmesi için uygulanan yöntemler bütünüdür. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalar, normal hastane bakımının yetersiz kaldığı ve tedavinin normal şekilde mümkün olmadığı durumlarda, genel olarak ameliyattan sonra ya da zehirlenme, travma atlatma, ağır hastalıklar gibi sebeplerle hayatı risk altına girmiş kişilerden oluşur. Bu tarz yaşamsal riskleri bulunan hastaların hem tedavi süreçleri hem de bakım süreçleri 24 saat kesintisiz şekilde Avicenna Hastanesi’nde gerçekleştirilmektedir.

Yoğun bakım da gözetim ve tedaviye ihtiyaç duyulan hastalık grupları aşağıda sıralanmıştır:

 • Solunum yetmezlikleri
 • Kardio vasküler sistem yetmezlikleri (kalp yetmezliği, kalp krizi)
 • Akut metabolizma bozuklukları
 • Politravmalar
 • Yanıklar
 • Ağır Gastrointertinal kanamalar
 • Doğum sonu komplikasyonları
 • Ağır kanama- pıhtılaşma bozuklukları
 • Su ve elektrolit gibi değerlerde dengesizlikler
 • Zehirlenmeler
 • Gebelik toksemisi – Eklampsi vb

Yoğun bakım ünitemiz 14 yataklı olup, erişkin ve çocuklara hizmet vermekte, her yatak başında full monitorizasyon yapabilen aletler ve solunum cihazları bulunmaktadır. Tüm branşların hep birlikte destek verdiği yoğun bakım, gece gündüz demeden alanında uzman hemşireler ve yardımcı personellerle tedavi sürecini devam ettirmektedir.

Ayrıca bünyesinde bulunan; 12 küvöz, 12 monitör, 7 solunum cihazı (ventilatör), kan gazı gibi teknolojik cihazları barındıran yeni doğan yoğun bakım ünitesinde, tecrübeli yardımcı sağlık personeli ve deneyimli uzman doktorlarıyla yeni doğan hastalıkları, prematüreliğe bağlı hastalıkların teşhis ve tedavisi konusunda hizmet vermektedir. Yeni doğan yoğun bakım ünitemizin SSK ile anlaşmasının bulunması hastanemize olan güvenin ve teknik alt yapımızın bir sonucudur.

Haberler / Duyurular

EĞİTİM DUYURUSU

20.02.2023 tarihinde saat 10:00-11:00 saatleri arasında Eğitim ve Toplantı Salonu’ nda Hemşirelik Hizmetleri Temsilcisi Sevda YAVUZ tarafından KİŞİSEL KORUYUCU EKİPMAN...

EĞİTİM DUYURUSU

17.02.2023 tarihinde saat 09:00-10:00 saatleri arasında Eğitim ve Toplantı Salonu’ nda Hemşirelik Hizmetleri Temsilcisi Sevda YAVUZ tarafından HASTA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ...

EĞİTİM DUYRUSU

26.01.2023 tarihinde saat 08:00 de Toplantı ve Eğitim Salonu’ nda Personel Şefi Gülay EYİDOĞAN tarafından HASTANE TEMİZLİK PLANI EĞİTİMİ verilecek...

EĞİTİM DUYURUSU

25.01.2023 tarihinde saat 08:00-09:00 saatleri arasında Eğitim ve Toplantı Salonu’ nda Enfeksiyon Hemşiresi Sevda YAVUZ tarafından EL HİJYENİ EĞİTİMİ verilecek...

2023 YILI YILLIK EĞİTİM PLANI

2023 yılına ait Yıllık Eğitim Planı’mız revize edilmiştir. Dokümana İç Hizmetler/Planlar/Eğitim Yönetimi klasöründen ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar. İnsan Kaynakları Müdürü Özlem...

 

 

Medikal Teknolojiler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣