Etkili Anti-Aging Tedavisi : Hydrafacial

Etkili Anti-Aging Tedavisi : Hydrafacial - cilt bakımı yaptırmış kişinin sonucu

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak artık çok daha kolay. Bu noktada Hydrafacial cilt bakımı etkili bir anti-aging yani yaşlanma karşıtı tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cilt bakım uygulamasının yüksek oranda nemlendirme kapasitesi ile kuruluk, cilt elastikiyeti kaybı, kırışıklık, lekelenme ve sivilce gibi cilt problemleri çözülür. Bu sayede kişi daha genç ve sağlıklı bir yüze sahip olur.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Etkili Anti-Aging Tedavisi : Hydrafacial ” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Anti-aging Neden Önemli?

Zaman içerisinde yaşın ilerlemesi ile yüzde bulunan kaslar kendini yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru salmaya başlar. Bu durum yüzde sarkmalara sebep olur. Bununla beraber yaş ilerledikçe vücutta üretilen kollajen miktarının azalması, hücrelerin kendilerini yenileme ve iyileştirme yönündeki hareketlerini kısıtlar. Bu sebeple cilt kırışmaya, lekelenmeye, kurumaya ve gözenek oluşturmaya daha meyilli olur. Tüm bunlar yüzü daha yorgun ve yaşlı gösterir.

İşte bu noktada tüm bu sorunların hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesi adına son dönem cilt bakım uygulamaları arasında oldukça popüler hale gelen Hydrafacial cilt bakımına başvurulmaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

İçerisinde birden fazla bakım aşamasını barındıran Hydrafacial cilt bakımı cildi derinlemesine temizler ve nemlendirir. Özellikle diğer cilt bakım uygulamalarına kıyasla yüksek miktarda cilt nemlendirme özelliği ile cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle cilt nemlendirme yöntemi ile diğerlerinden ayrılan Hydrafacial cilt bakımı,  yüksek potansiyelli cilt nemlendirme özelliği sayesinde cildi gençleştirir ve sıkılaşır. Cildi derinlemesine nemlendirirken hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar kullanır.

Etkili bir anti-aging tedavisi uygulaması olan Hydrafacial, 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlara sahiptir. Her uç farklı fonksiyonları barındırır. Uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer taraftan vakumlu vortex sistemi ile ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlerken bir taraftan da farklı uçlar sayesinde cildi temizleyici ve nemlendirici serumları normalde erişilmesi zor olan katmanlara püskürtür.

Cildi anında yenileyen ve canlandıran bu uygulama, yüksek sebum iletimine sahiptir. 5 farklı aşamada cildin her yüzeyini ve sorununu ayrı ayrı ele alır. Sonucunda ise cilt problemlerini büyük oranda çözer. Ciltte iyileşme, gençleşme yaratır ve cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

İlk seanstan sonra bile etki gözle görülür şekilde fark edilmektedir. Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının cilt üzerinde herhangi bir zararı yoktur. Her cilde özel olarak özelleştirilebildiği için en hassas ciltlerde bile sorun yaratmadan işlemler tamamlanır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları

Özellikle cilt gençleştirme, yaşlanma karşıtı etkiler sunan Hydrafacial cilt bakımı faydaları şu şekildedir:

 • Lifting etkisi sağlayarak cildi gerginleştirir.

 • İnce çizgiler ve kırışıklıkları tedavi eder.

 • Güneş hasarı ile oluşmuş sorunları çözer.

 • Yaşlılık lekelerini hafifletir veya yok eder.

 • Gözenekleri sıkılaştırır.

 • Cilde kaybetmiş olduğu elastikiyeti geri kazandırır.

 • Hiperpigmentasyonu tedavi eder.

 • Düzensiz cilt tonu sorunlarını çözer.

 • Yağlı, akne eğilimli cilde ihtiyacı olan temizlenmeyi ve nemi sağlar.

 • Kuru ciltlerde yer alan sorunları çözer ve nemlendirme sağlar.

 • Siyah noktaları temizler.

 • Genişlemiş ve tıkanmış gözenekleri temizler, arındırır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial uygulaması cilde zarar verir mi?

Bu cilt bakım uygulaması en hassas cilt tiplerine göre özelleştirilir. Bu sebeple ciddi zararları bulunmamaktadır.

Hydrafacial yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulama sonrasında güneş kremi uygulamasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda uygulamanın yapıldığı gün cilde makyaj uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Hydrafacial cilt bakımı kimlere yaptırılır?

Cilt problemine sahip olan veya var olan cildini daha sağlıklı ve genç bir forma sokmak isteyen herkes Hydrafacial cilt bakım uygulamasına başvurabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta şu ki; bu işlem alanında uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır. Bu noktada aşağıda yer alan sayfadan Avicenna Ataşehir Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣