Avicenna Kartal Hastanesi

Ana sayfa / Hastanelerimiz / Avicenna Kartal Hastanesi

Kartal Avicenna Hastanesi

Avicenna Kartal Hastanesi, sağlıkta kalite prensibiyle 1998 yılından itibaren Kartal bölgesinde hizmet sunmaya başlamıştır. Avicenna Umut Hastanesi, cerrahi operasyonları modern tıbbın son imkanlarını kullanarak uygulamaktadır. Teknolojinin bütün imkanlarından faydalanılarak hazırlanan Özel Avicenna Hastanesi, senenin 365 günü boyunca, uzman çalışan kadrosu ve tecrübeli doktorlarıyla hizmet sunmaktadır. Öte yandan, poliklinikleri, doğumhaneleri ve ambulanslarıyla da 24 saat hastalarının hizmetindedir.

Kalite ve sevgi gibi ilkelerden bugüne kadar hiç ödün vermeyen Avicenna Kartal Hastanesi, tıp teknolojilerini, çalışanlarını ve ilkelerini en doğru şekilde seçerken, sevgi konusunda asla taviz vermemiştir. Sağlık hizmetlerini en ekonomik şekilde hastalarına ulaştırmayı hedefleyen hastane, bütün sağlık çalışanları için de en doğru ve uygun çalışma ortamını sağlamakla görevlidir. Söz konusunun sağlık olması durumunda hassasiyetin her zaman iki kat daha arttığının farkında olan hastane, ırk, din, dil, cinsiyet, ekonomik ve sosyal farklılıklar göz önünde bulundurulmaksızın, tanı ve tedavi işlemlerini uygular.

İnsana saygı ilkesiyle hareket eden Avicenna Kartal Hastanesi, bu bağlamda teknolojinin getirdiği bütün yeniliklerden faydalanmaktadır. Modern teknolojilerin ve tüm bilimsel yeniliklerin takipçisi olan hastane, bu yenilikleri kendi içerisinde uygulamanın nasıl olacağı noktasında da çalışmalar yürütmektedir.

Sağlık personelleri, doktor kadrosu, kalite politikaları ve hastalarının memnuniyet seviyeleriyle her zaman gurur duyan Avicenna Kartal Hastanesi, gücüne güç katmaya devam etmeyi ve hep ileriyle yürümeyi hedeflemektedir. Saygının, hoşgörünün, bilime dayalı hizmetin hep takipçisi olacak olan hastane, gelişmekte olan tıp teknolojilerini güler yüzlü hizmetle harmanlayarak hastalarına ulaştırmaktadır.

Avicenna Kartal Hastanesi kuruluş sürecinde, insanının en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini alabilmesini istemiş ve bu uğurda faaliyetler yürütmüştür. Bu noktada 2005 senesinde doğan kalite serüveni, 2008 yılında ISO 9001 ve 2008 Kalite Standartları Sertifikası ile güçlendirilmiştir. 2008 senesinde Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları uyum süreci tamamlanmış, devamlı olarak ilerleme ilkesiyle kalite yolcuğuna devam edilmiştir. Hastanenin hasta haklarına saygılı olması, tıp etiğine bağlı olması, hasta ve çalışan güvenliğinden emin olması, çevreye saygılı olması ve kalite yönetimi sistemlerini doğru yürütmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Özel Avicenna Hastanesi, hep bir adım ilerisini hedefleyerek, iyileştirme, geliştirme çalışması yapar ve çalışanları için eğitimler düzenler.