Vajina Beyazlatma

Vajina Beyazlatma- pembe çiçek ve kadın vücudu

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kadınların sıkça karşılaştığı ve rahatsızlık duyduğu durumlardan biri vajina, genital bölge veya diğer adıyla bikini bölgesinin kararmasıdır. Bu bölgede meydana gelen kararmalar kadınları estetik açıdan oldukça rahatsız eder ve özgüven eksikliğine sebep olur. Sorunun giderilmesi için vajina beyazlatma ameliyatlarına başvurulmaktadır. Bu sayede kadınlar estetik kaygılarından kurtulur ve cinsel hayatlarında daha özgüvenli hale gelir.

 

[trobsbanner]

 

Vajina, Bikini Bölgesi Neden Kararır?

Vajinanın dış bölgesine vulva ismi verilir. Vulva bölgesi çeşitli sebeplerden dolayı zamanla kararır. Sonucunda ise kişiyi rahatsız eden ve özgüvenini sarsan bir görüntüye sebep olur. Özellikle yaz aylarında bikini ve mayo giyen kadınlar, vajina bölgesinde oluşan kararmalar sebebi ile kendilerini kötü hissederler. Vulva bölgesini karartan sebepler şunlardır:

 • Hormonal değişimler
 • Yaşın ilerlemesi
 • Gebelikte artan östrojen seviyesi
 • Doğum kontrol hapı
 • Cilt hastalıkları
 • Polikistik over sendromu 
 • Sıcak ağda 
 • Jilet kullanımı 
 • Hatalı lazer epilasyon 
 • Sentetik iç çamaşırları 
 • Dar iç çamaşırları

Genital Bölgenin Koyulaşması Ciddi Midir?

Vajina yani genital bölgede meydana gelen koyulaşmalar bazen kadınları endişelendirir. Bunun ciddi bir hastalık veya cilt problemi olduğunu düşünebilirler. Bilinmelidir ki bu durum çoğunlukla çok ciddi sebeplerden kaynaklanmaz. Vajina bölgesinin kararması genellikle, bölgesindeki tüylerin yanlış şekilde alınması ve yanlış iç çamaşırı tercihi ile meydana gelmektedir.

Lazerle Vajina Beyazlatma

Bu işlem kararan vajina bölgesinin renginin normalleşmesi için başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. İşlem öncesinde vajina (bikini bölgesi), lokal anestezik kremlerin sürülmesi ile uyuşturulur. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Ardından lazer ışınları ile melanosit hücrelerini parçalanır, böylece bölgeyi koyulaştıran melanin hücrelerinin artışı engellenmiş olur. İşlem maksimum 25 dakika sürmektedir.

Özünde bu işlem lazer ışınları yardımı ile cildin en üst katmanında bulunan epidermis tabakasını soyan bir işlemdir. Epidermis tabakasının altında parlak ve pembe cilt tabakası yer alır. Epidermisin soyulması ile parlak ve pembe cilt ortaya çıkar, vajina kararması sorunu giderilir. Bu işlem makat, vajina girişi, iç-dış dudaklar ve anal bölgenin tamamına uygulanabilir. Çoğunlukla 1 seans yeterli olur fakat çok koyu ten rengine sahip kişilerde 2 veya 3 seans gerekebilir.

Vajina Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İşlem sonrası vajina bölgesinde kızarıklık, şişlik, su toplanması ve ödem oluşumu meydana gelebilir. Bu durum oldukça normaldir. Doktor tarafından verilen çeşitli yatıştırıcı kremlerin, bu sorunları çözmek için bir hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. 
 • Bölgeye doktorun verdiği kremler dışında başka bir krem veya kozmetik ürün sürülmemelidir. 
 • Vajina bölgesine, işlem yapıldıktan sonra 2 gün boyunca su değmesi yasaktır. 
 • İşlemden sonra pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. 
 • İşlem sonrasında vajina bölgesini çok sıkan iç çamaşırı ve kıyafetlerden kaçınılmalıdır. 
 • Tüm bunlara dikkat edildiği takdirde bir hafta içinde vajina bölgesi tamamen iyileşir.

Vajina Beyazlatma Zararlı Mı?

Beyazlatma işleminde kullanılan lazer ışınları cildin en fazla 3-4 mm derinine ulaşmaktadır. Bu sebeple rahime, yumurtalıklara veya rahim ağzına zarar vermez. İşlem sonrasında herhangi bir kısırlık, adet düzensizliği veya cinsel isteksizlik gibi bir durumla karşılaşılmaz. Diğer taraftan güvenli, acısız ve zararsızdır.

Sıkça Sorulan Sorular 

Vajina beyazlatma nerede yapılır?

Vajina beyazlatma işlemleri gerekli hijyene ve lazere sahip olan hastanelerde yaptırılmalıdır.

Genital bölge beyazlatma?

Lazer ışınları yardımı ile cildin en üst katmanında bulunan epidermis tabakasının soyulması ve epidermisin altında yer alan pembe ve parlak cildin ortaya çıkarılmasıdır.

Vajina beyazlatma lazer fiyatları?

Avicenna Ataşehir Hastanesi vajina beyazlatma fiyatları için hastanemizin çağrı merkezi 0216 574 10 00 numarasını arayarak veya WhatsApp hattımız +90 552 216 39 11 numarasına mesaj atarak bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi, aşık olma korkusu veya duygusallık korkusu olarak da bilinen bir sorundur. Derin ve anlamlı hisler beslemekten ve duygusal ilişkiler kurmaktan kaçınan kişilerin yaşadığı bir

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik inflamatuar hastalık, kadın üreme organlarının iltihaplanması anlamına gelmektedir. Pelvik enfeksiyonu, genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelmektedir. Bu enfeksiyonlar,

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣