Kadınlarda Saç Ekimi ve Donör Bölgenin Önemi

Kadınlarda Saç Ekimi ve Donör Bölgenin Önemi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kadınlarda saç ekimi, saçların istenildiği gibi olmaması halinde veya farklı bir nedenden kaynaklı olarak yoğun dökülme meydana gelmesi durumunda uygulanabilmektedir. Bayanlarda saç ekimi hakkında merak edilenleri Avicenna Saç Ekim Merkezi uzmanları anlattılar.

Bayanlarda Saç Ekimi

Bayanlarda saç ekimi, son yıllarda giderek popülerleşen bir uygulama haline gelmiştir. Saç dökülmesinin tıpkı erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da olması, bir rahatsızlık olarak algılanmalıdır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilecek saç dökülmesinin önüne geçmek için kadınlar, çok sayıda kozmetik ürün kullanırlar. Ancak saç dökülmesinin devam etmesi halinde, başın üst kısmında açıklıklar oluşmaya başlar. İşte böyle durumlarda, yalnızca erkeklerin yaptırması gerektiği düşünülen saç ekimi, kadınlar için de uygun bir estetik işlem haline gelir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bayanlarda saç ekimi işlemi tıpkı erkeklerde olduğu gibi, aynı işlemlerin uygulanmasıyla yapılır. Bu yüzden erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da donör bölgenin önemi büyüktür. Her insan güzel ve sık saçlarının olmasını ister. Ancak bu durum herkes için aynı olmaz. Saç dökülmesine bağlı olarak ortaya çıkabilecek psikolojik problemler, zamanın akışına bırakılmamalıdır. Diğer tüm estetik operasyonlar gibi, saç ekimi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Özellikle kadınlarda hamilelik dönemlerinde artan saç dökülmeleri, genetik nedenlerle ya da strese bağlı olarak da yaşanabilir. Bu yüzden özellikle saç çizgisi bölgesinde yaşanan dökülmeleri kadınlar kader olarak görmemeli, donör bölgeden alınan saçlarla bu bölgeler yeniden saçlı yapıya kavuşturulmalıdır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Kadınlarda Saç Ekimi ile Alın Daraltma

Kadınlarda saç ektirme işlemi sadece tepe çizgisindeki dökülmeler için değil, alın bölgesindeki açıklık için de yapılabilmektedir. Bu özelliğiyle kadınlar için saç ekimi, büyük önem taşımaktadır.

Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat öncesinde önlem alma amacıyla bir takım testler yapılmalıdır. Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi greftlerin alınacağı bölgenin tıraş edilmesi gerekir. Daha sonra bu bölgeden greftler alınır. Hastadan alınan greftler, organ nakillerinde kullanılan özel sıvıların içerisinde, ekim işlemine kadar bekletilir. Daha sonra kanal açma işlemi tamamlanır ve bu greftler yeni kanalların içerisine ekilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi işlemi yapılan hastanın ilk iki gün boyunca yıkama yapmaması gerekir. Daha sonra hasta üçüncü günde ilk yıkaması için saç ekimi merkezine geri gelir. Ardından işlemden 10 gün geçtikten sonra bir kez daha gelmesi ve kabuk dökme sürecinin tamamlanması gerekir. Hasta ilk yıkama sonrasındaki yıkamalarını kendisi yapabilir. Saçlar her yıkandıktan sonra biraz daha güzel gözükmeye başlar. Ekimden 3 ay sonra yavaş yavaş yeni saçlar çıkmaya başlar ve 1 yıl sonra beklenen görüntü elde edilmiş olur. Peki, kadınlarda saç ekimi ne kadar başarılı olur? Saç ekimi kadın için erkeklerden farklı sonuçlar vermemektedir. Banyo şampuanını ve kremini özenle seçen bir kadın saç ekimi yaptırdıktan sonra, içeriğinde kimyasalların bulunduğu şampuanlardan bir süre uzak durmalıdır. Aynı şekilde bayan saç ekimi sonrası kabuklanma nedeniyle sorunlar yaşanabilir. Bu dönemde sadece doktorunuzun önerdiği, paraben ve renklendirici bulunmayan şampuanlar kullanılmalıdır.

Saç Ekimi İstanbul

Günümüzde saç ekimi yapan merkezlerin sayısı bir hayli artmaktadır. Ofis şeklinde açılan bu merkezler, saç ekiminde çok önemli etkenlerden birisi olan ameliyathane ortamı özelliğini taşımamaktadır. Bu da ekim sürecinin yeteri kadar steril olmamasına ve çeşitli enfeksiyonların oluşmasına neden olur. Avicenna Saç Ekim Merkezi, Avicenna Ataşehir Hastanesi’nin içerisinde bulunmaktadır. Böylece hem ameliyathanelerden hem de olası komplikasyonlarda diğer tıbbi birimlerden faydalanılabilmektedir. Bu tarz komplikasyonlar ender görülse de, belli miktarda anestezi uygulandığı ve anestezinin her zaman az da olsa bir riskinin bulunduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda hastane bünyesinde yer alan dermatologlar, hastanın saç ekimi sürecine doğrudan dahil olmakta ve saç ekimi uzmanlarını direktifleriyle yönlendirmektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kadınlarda saç ekimi yapılır mı?

Evet. Son yıllarda erkeklerde saç ekimi olduğu gibi kadın saç ekimi uygulamalarında da artış görülmektedir. Kadınlarda alın bölgesinde veya tepe noktada yaşanan dökülmeler, donör bölgeden alınan greftlerle ekim yapılabilir.

Kadınlarda saç ekimi sonrası iyileşme süresi ne kadardır ?

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci 3 ayda başlayarak, 1 yıla kadar devam etmektedir. 1 yıllık sürenin sonunda saç derisinde tamamen iyileşme sağlanmış olur.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣