Tms Tedavi Merkezleri

tms tedavi merkezleri uygulama yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

TMS tedavi merkezleri, psikolojik bozuklukların tedavisinde manyetik uyarım teknolojisini kullanmaktadır. TMS tedavi merkezleri hakkında merak edilenler ve daha fazlasına makalemizden ulaşabilirsiniz.

TMS Nedir?

Transkranial manyetik stimülasyon tedavisi, başın belirli noktalarına manyetik uyarımlar verilen tedavi yöntemidir. Bu teknolojide amaç beynin içerisindeki yapılara ulaşmak ve elektriksel işleyişi değiştirmektedir. Ameliyata gerek duymadan yapılabilen bu durumda herhangi bir anestezik işleme gerek kalmamaktadır. Beyinde manyetik bir etki oluşturulmasına fırsat sunan tms tedavisi ile, istenilen bölgede kimyasal ve elektriksel işleyişte düzeltme sağlanabiliyor.

Bu tedavi yöntemi genellikle uzun yıllardır depresyon ve farklı psikolojik rahatsızlıklarla boğuşan kişilerde uygulanmaktadır. Nöroloji alanında birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen manyetik stimülasyon tedavisi ile ilaca gerek kalmadan seanslar ile psikolojik rahatsızlıkların tedavisi sağlanabiliyor. Depresyonda tms tedavisi gibi şizofreni ve OKB hastalığının tedavisinde de tms uygulaması faydalı olmaktadır.

TMU Hangi Hastalıklarda Kullanılmaktadır?

  • Depresyon tedavisi
  • Migren tedavisi
  • Şizofreni
  • Halüsinasyonla giden bozukluklar
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
  • Dirençli diğer psikiyatrik bozukluklar

İlaç kullanımının kısıtlanması gereken durumların oluşması durumunda örneğin gebelik, emziren anneler, kalp ve karaciğer hastalıklarının oluşması durumunda manyetik uyarım tedavisinden faydalanabilir.  Aynı şekilde uzun yıllar kullanılan ilaçların fayda etmemesi, ilaca dirençli hale gelen rahatsızlıkların tedavisinde tms cihazı ile tedavi denenebilir. Manyetik stimülasyon tedavisinin merak edilenlerinden biri de uygulamanın ne kadar kalıcı olduğudur. TMS Tedavisi Kalıcı mıdır? yazımızı inceleyerek, uygulamanın etkileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tms Tedavi Merkezleri

TMS tedavi merkezleri, manyetik uyarım teknolojisin kullanarak psikolojik rahatsızlıklarının tedavisini sağlamaktadır. Tms cihazı kullanılarak yapılan depresyon, anksiyete, migren, şizofreni gibi hastalıkların tedavisi sağlanabilmektedir. Tms tedavisi yapan hastaneler arasında bulunan Avicenna Hastanesi’nde nöroloji uzmanları ile yapacağınız görüşmede tms tedavisi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Hastanesi Nöroloji uzmanı doktorlarımıza randevu alarak, muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Anksiyete tms tedavisi ile düzelebilir mi?

Anksiyete, depresyon ve benzeri psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde manyetik uyarım tedavisi fayda sağlamaktadır. Nöroloji doktorunuz ile görüştükten sonra gerekli görülmesi durumunda manyetik uyarım tedavisine başlayabilirsiniz.

Manyetik uyarım tedavisi hangi hastanelerde var?

Tmu tedavisi yapan hastaneler arasında İstanbul Ataşehir Avicenna Hastanesi bulunmaktadır. Nöroloji bölümü uzmanlarımıza randevu alarak, ön muayene için gün alabilirsiniz.

TMS tedavisi SGK karşılıyor mu?

TMU tedavisi hem özel sağlık kurumlarında hem de devlet hastanelerinde uygulanabiliyor. Manyetik uyarım tedavisi, anlaşmalı özel hastanelerde sgk tarafından karşılanabilmektedir. Bunun yanı sıra kapsamlı bir özel sağlık sigortanız bulunuyorsa, manyetik stimülasyon tedaviniz sigorta dahilinde ücretsiz yapılabilir.

Transkraniyal manyetik uyarım kaç seans yapılır?

Manyetik uyarım tedavisi seans sayısı hastalığınızın mevcut durumuna göre değişiklik gösterecektir. TMU seans sayısı genellikle 4 – 5 hafta boyunca devam edip, 20 ve 30 seans arasında olmaktadır.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣