Tms Tedavisi Yapan Hastaneler

Tms Tedavisi Yapan Hastaneler tmu yapılan kadın hasta

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Tms tedavisi yapan hastaneler yazımızda, manyetik uyarım tedavisi yapan hastaneler ve tms fiyatları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

TMS Tedavisi Nedir?

Transkraniyal manyetik stimülasyon, psikolojik bozuklukların semptomlarını iyileştirmek amacıyla kullanılan cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Manyetik alan kullanılarak beyindeki sinir hücrelerini uyaran tmu ile depresyon tedavisi başta olmak üzere birçok psikolojik rahatsızlığın tedavisi sağlanabiliyor Tekrarlayan darbeler içeren bu cihaz sayesinde beyin sinir hücrelerinde uyarım sağlanabilmekte. Tekrarlanan darbeler içermesi nedeniyle uygulamaya rTMS veya tekrarlayan tms işlemi de denilmektedir.

Tms Tedavisi Yapan Hastaneler

Tms tedavisi yapan hastaneler yazımızda, İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet veren Ataşehir Avicenna Hastanesi’ne yer vereceğiz. Manyetik stimülasyon tedavisi, uzun dönemler depresyon ile mücadele etmiş ve istenilen faydayı sağlayamamış kişilerde sıklıkla tercih edilmektedir Bazı vakalarda 20 yılı aşkın süredir depresyon tedavisi adına ilaç kullanılıp, yeterli fayda sağlanamadığı gözlemlenmiştir. Bu kişiler biz zaman sonra ilaçlara bağımlı hale gelmenin yanı sıra psikolojik ilaçların yan etkilerini de fazlasıyla hissetmektedir. İlaçların tedavi etmesinin yanı sıra bir yandan zarar veren etkileri kişilerin hayatını büyük ölçüde etkiliyor. İştahsızlık, duygu değişimleri, libido seviyesinde düşüş ve benzeri durumlar kişilerin uzun yıllar kullandığı ilaçların bir getirisi olarak hayatlarını etkiler hale geliyor. Bu nedenle doktorunuz ile yapacağınız görüşmede tms tedavisi alternatif bir tercih olarak kullanılabilir. Depresyon, anksiyete, şizofreni ve okb gibi hastalıkların tedavisinde manyetik uyarım tedavisinden faydalanabilir.

Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde uygulanan tms tedavisi ile, başınızın belirli bölgelerine sensörler yerleştirilerek işlem gerçekleştirilmektedir. TMU işlemi ameliyatsız bir işlem olduğu için hastaya herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır Aynı zamanda işlem ayaktan bir işlem olup manyetik stimülasyon tedavisi için hastaneye yatmanız gerekmemektedir. Tms tedavisi uygulanan hastaneler arasında bulunan Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde  aynı gün içerisinde işleminiz tamamlandıktan sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

TMS Tedavisi Fiyat Ortalaması

TMS tedavisi fiyat ortalaması, işlemi yaptırmayı tercih edeceğiniz fiyat uygulamasına göre değiiklik göstermektedir. İşlem genellikle 4 ila 5 hafta arasında sürmekle beraber 20- 30 seans yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı seans sayısına göre fiyatlar değişmekle beraber tms tedavisi yapan hastaneler farklı fiyat politikasına sahip olabilirler. Ancak ortalam bir fiyattan bahsetmek gerekirse, 30 seans toplamında ortalama ücret olarak 2,500 ₺ ila 5000 ₺ arasında bir fiyattan bahsedilebilir. Tms tedavisi fiyat ortalaması dışında Avicenna Hastanesi’nde tms tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz

 

Sıkça Sorulan Sorular

Anksiyete tms tedavisi ile düzelebilir mi?

Anksiyete, depresyon ve benzeri psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde manyetik uyarım tedavisi fayda sağlamaktadır. Nöroloji doktorunuz ile görüştükten sonra gerekli görülmesi durumunda manyetik uyarım tedavisine başlayabilirsiniz.

Manyetik uyarım tedavisi hangi hastanelerde var?

Tmu tedavisi yapan hastaneler arasında İstanbul Ataşehir Avicenna Hastanesi bulunmaktadır. Nöroloji bölümü uzmanlarımıza randevu alarak, ön muayene için gün alabilirsiniz.

TMS tedavisi SGK karşılıyor mu?

TMU tedavisi hem özel sağlık kurumlarında hem de devlet hastanelerinde uygulanabiliyor. Manyetik uyarım tedavisi, anlaşmalı özel hastanelerde sgk tarafından karşılanabilmektedir. Bunun yanı sıra kapsamlı bir özel sağlık sigortanız bulunuyorsa, manyetik stimülasyon tedaviniz sigorta dahilinde ücretsiz yapılabilir.

Transkraniyal manyetik uyarım kaç seans yapılır?

Manyetik uyarım tedavisi seans sayısı hastalığınızın mevcut durumuna göre değişiklik gösterecektir. TMU seans sayısı genellikle 4 – 5 hafta boyunca devam edip, 20 ve 30 seans arasında olmaktadır.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣