Recep Gözcü asked 2 sene ago
Gözümde ağrı ve kanlanma olması nedeni ile hastane ye gittim uveit tanısı kondu 4 aydır tedavi görüyorum ancak bir sonuç alamadım göz ilaçlarımı kestikten 2 gün sonra gözüm tekrar eski durumuna dönüyor aynı şikayetlerim devam ediyor bunun bir tedavisi yokmudur
Avicenna replied 2 sene ago

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun

Üveit hastalığı tek bir neden dolayı görülmeyebilir. Üveitin birçok farklı sebebi olabilmektedir. Üveit hastalığının sebebini bulabilmek için çeşitli testler yapılmaktadır. Sebebe göre de tedavi planı yapılır.

Tedavisinde kullanılan ana yöntem ilaç tedavisidir. Genellikle antibiyotik göz damlaları kullanılır. Siz de olduğu gibi, göz damlalarının yeterli olmadığı durumlarda antibiyotik haplar ve enjeksiyonlar kullanılabilir. Otoimmün üveit denilen durum ile karşı karşıya kalınmışsa, enflamasyonun azaltılabilmesi için kortizon ilaçları da kullanılabilir.

Üveit tedavisi sürecinde en az 3 ayda bir doktor kontrolünden geçmek gerekir. Çünkü bu hastalık sık sık kendisini tekrar edebilmektedir.

Avicenna Ataşehir Hastanesi Göz Hastalıkları bölümü uzman hekimleri, başarıyla üveit tedavisi gerçekleştirmektedir.

Sağlıklı günler dileriz…

1 Answers
Burcu Aslan answered 1 sene ago
Merhaba ben 12 yaşımda üveit olduğumu öğrendim şuan yaşım 22 ve on senedir aynı ilacı kullanıyorum pred Forte ve relestat bu zamana kadar bişe olmadı ilerde herhangi bir sorun oluşturur mu
Avicenna Yayın Kurulu replied 1 sene ago

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun

Üveit hastalığının tedavisi sonrası, hasta en az 3 ayda bir izlenmelidir. Hastalık tekrarlayabileceğinden kontrollere ara verilmemelidir. Düzenli kontrole gelen hastalardan istenilen kan tahlilleri ilaçların yan etkilerini kontrol etme şansı vermektedir.

Ayrıca hastalardan beklenilen hekimin önerilerine dikkatle uymaları ve takiplerini düzenli olarak yaptırmalarıdır.

Kontrol + muayenenizi yaptırmak, daha fazla bilgi almak ve randevu için sitemiz üzerinden online randevu talebinde bulunabilir, 0216 574 10 00 numaralı telefondan çağrı merkezimize, Whatsapp hattımızdan iletişim kurmak isterseniz 0552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz…