Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan Saç Ekimi

Safir Perkutan tekniği ile saç ekimi, günümüzde uygulanan en başarılı saç ekimi tekniğidir. Safir perkütan tekniği ile sadece saç ekimi değil, sakal, kaş, bıyık gibi ekim işlemleri de gerçekleştirilebilir. Tıraşsız saç ekimi ve ağrısız saç ekimi yaptırmak isteyenler için başarılı bir yöntem olan safir perkutan tekniği ile, hastalar diledikleri saç yapısına kavuşabilmektedirler.

Safir Perkutan Tekniği

Safir perkutan tekniği ile saç ekimi yaptırmak, saç dökülmesiyle birlikte ortaya çıkan özgüven eksikliğini gidermektedir. Peki, safir perkutan tekniği nedir? Ekim işleminde, hastanın donör bölgesinden (donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilir) greftler alınır. Greft yani içerisinde 2-5 adet saç kökü bulunduran saç kökleri, mikromotorlar yardımıyla alınmaktadır. Bu operasyon esnasında kullanılan mikromotorlar, köklerin hiçbir zarara uğramadan alınması sağlarlar. Greftler, bütünlüğünü koruyarak alınırlar. Kanal açma işleminde ise, safir perkütan yöntemi için özel olan işlem yapılır.

Safir FUE ile Safir Perkutan Tekniği Arasındaki Fark

Safir FUE ile safir perkütan tekniği arasındaki fark, kanal açma esnasında uygulanan işlemlerdir. Kanal açma dışındaki süreçler birebir aynıdır. FUE tekniğinde kanal açma işlemi yapılırken, kanalların düz olması sağlanır. Safir perkütan tekniğinde ise, kanallar yuvarlak olarak açılır.

Kanalların yuvarlak olması, çeşitli avantajlar sağlar. Ekim esnasında kıl köklerine yön vermek, yuvarlak kanallar sayesinde çok daha kolay ve garanti olur. Kanalların hangi şekilde olacağını, kullanılan bıçağın şekli belirler. Safir FUE tekniğinde kullanılan bıçaklar, yatay ve dikey kanallar açmaya müsaittir. Safir perkutan tekniğinde kullanılan bıçak ise, üçgenimsi bir yapıya sahiptir ve kanalları yuvarlak açar.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Safir Perkutan Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir perkütan yöntemi ile saç ekimi yapılırken, gerçek safirden üretilmiş cihazlar kullanılır. Bu cihazlar hem donör bölgeye hem de saç köklerine zarar vermemek için özel olarak üretilmiştir. Safir perkutan tekniğinde kanallar, iki boyutlu değil, üç boyutlu açılır. Saç kökleri ile hemen hemen aynı büyüklükte açılan bu kanallar, safirden yapılan cihazlarla açıldığı için, doku hasarı en az seviyede olur. Kanalların açıldığı bölgelerde iyileşme hızı, iki kata kadar da fazla olmaktadır. Aradan belli bir süre geçmesiyle birlikte, hastalarda yara izi kalmaz. Öte yandan açılan kanallar, diğer sağlıklı saç köklerine açılarak o köklerin zarara uğramasına neden olmaz. Safir perkütan tekniği ile saç ekimi yapıldığında, şişme gibi olumsuz sonuçların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür.

Saç Ekiminde Perkutan Tekniği

Safir saç ekimi ile doğal görünümlü saçlar elde edilebilir. Perkütan tekniği, diğer tekniklere göre farklı bir kanal açma tekniği olması sebebiyle, hastaların istediği görüntünün elde edilmesini sağlar. Saçlar, özel olarak açılan üç boyutlu kanallara ekildiği için, daha sonra yön değiştirme gibi bir problem oluşmaz. Öte yandan, büyük kanallar açılmaması, sadece saç kökü ile aynı boyutta kanallar açılması da, açılmış olan kanal sayısının daha fazla olmasını sağlar. Bu da, tek bir seans ile 6 bin kadar greft ekilebilmesini mümkün kılar. 6 bin greft demek, 15 bine kadar saç kılı anlamına gelir. Böylesine yoğun bir saç ekimi yapılması sonucunda, sık ve gür saçlar elde edilebilmektedir. Avicenna Ataşehir Hastanesi Avicenna Saç Ekimi Merkezi, saç ekimi işlemlerini ortalama 6 saat içerisinde tamamlamaktadır. Saç ekimi yaptıranlar, oldukça kısa bir süre sonra gündelik yaşamlarına geri dönerler. Safir perkutan yöntemi ile saç ekimi, iyileşmesi kolay bir tekniktir.

En Doğru Saç Ekimi Tekniği Hangisidir?

Saç dökülmesi problemi ya da kellik problemi yaşayan hastalar, en iyi saç ekimi yöntemi hangisi gibi araştırmalar yaparlar. En doğru saç ekimi tekniği diye bir yargı ortaya koymak ne yazık ki mümkün değildir. Hastanın saç yapısına, donör bölgesine, kellik seviyesine bağlı olarak farklı farklı yöntemlerden faydalanılabilir. Burada tercih edilecek yöntem, yapılacak olan saç analizi sonrasında belli olur. Avicenna Saç Ekimi Merkezi ücretsiz saç analizi yaparak, hangi tekniğin uygulanacağını ve nasıl bir görüntü elde edileceğini hastalarına önceden anlatır.


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.