Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi fiyatları, Avicenna International Hospital’da gerçekleştirilen tüm saç ekimi süreçleri, öncesi ve sonrası tüm ihtiyaçlar, saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkındaki merak edilen her şey bu yazıda yer alıyor. Saç ekim işlemi, ensenin yukarısında bulunan ve dökülmeme özelliğine sahip olan saç köklerinin alınması ve dökülme yaşanan bölgelere nakledilmesi işlemine denir. Bu işlem esnasında özel teknikler kullanılır.

Saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi olmaya devam ediyor. Saçların gür ve güzel bir görüntüye sahip olması insan psikolojisini doğrudan etkileyebiliyor. Özellikle genç bir görünüm kazanmayı hedefleyen hastalar saç ekimi yaptırarak, bireysel özgüvenlerini arttırıyorlar. Saç dökülmesinin çok sayıda sebebi vardır. Kimi sebepler birbirleriyle bağlantılıyken, kimi sebepler de tamamen bağımsızdır. Genel olarak hastaların en büyük problemi genetik saç dökülmesidir. Bunun yanında stres, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam, ani kilo kaybı, hamilelik, hormonal değişimler gibi sebepler saçların dökülmesine neden olabiliyor.

Bakım ya da ilaç tedavisi gibi süreçlerle istediği görüntüyü elde edemeyen hastalar, saç ekimi operasyonu yaptırmayı tercih edebiliyorlar. Bunun yanında tedavi sürecinin uzun ve zahmetli aşamalarını geçirmek istemeyen hastaların da tercihi saç ekimi oluyor. Çünkü saç ekimi, olabilecek en kısa sürede çözüm sunuyor. Saç ekim işleminde özünde oldukça basit bir işlem yapılır. Saç olan bölgeden alınan greftler, saçsız bölgeye transfer edilir. Saç ekim süreci eskiden FUT tekniğiyle gerçekleştirilirdi ve hem zahmetli hem de acılı bir yöntem olarak karşımıza çıkardı. Artık FUE tekniğiyle acısız ve zahmetsiz bir süreç hastaları bekliyor. Bunun yanında kaş ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi gibi süreçler de Avicenna International Hospital’da yapılabiliyor. Bunun yanında kadınlar da saç ve kaş ekimi için hastanemizi tercih ediyor.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Saç Ekim İşleminde Greft Nedir?

Greft, verici bölgeden çıkartılan saç foliküllerine verilen isimdir. Tıpta doku anlamında da kullanılmaktadır. Ortalama bir seansta eğer verici yapısı uygun ise 2500 ile 4500 arasında grefe sahip olunabilir. Her bir greft, ortalama 2,5 katı kadar saç elde edilmesine olanak sağlar. Saç ekimi, özünde danışanların saçlı bölgelerinden alınan greftlerin, saçsız bölgeye ekimidir. Greft tıpta birçok alanda kullanılan bir kelimedir. Greft tıp dilinde, vücudun herhangi bir yerinden, başka bir yere aktarılmak için alınan doku olarak tanımlanabilir. Doku üzerinde damar ya da sinir bağlantılarının bulunmaması önemli bir detaydır.

Avicenna Saç Ekim Merkezi

Avicenna International Hospital’da en iyi saç ekim merkezi bulunmaktadır. Saç ekimi merkezleri arasında en güçlüler arasında yer alan Avicenna Hastanesi, sakal ekimi, kaş ekimi, faul ekimi gibi işlemler de gerçekleştirmektedir. Öte yadan kadınlarda saç ekimi konusunda da saç ekimi öncesi sonrası açısından üstün hizmet sunulmaktadır.

Avicenna International Hospital’da tüm danışanlar için en uygun;

 • Sakal ekimi
 • Bıyık ekimi
 • Kaş ekimi
 • Faul ekimi

hizmeti verilmektedir.

Saç Ekim Teknikleri

Saç ekimi, ensenin üst bölgesinden alınan greftler aracılığıyla gerçekleştirilir. Ensenin üst bölgesinde, dökülme özelliği bulunmayan kökler yer alır. Bu işlem için oldukça özel yöntemler uygulanır.

Safir FUE Saç Ekimi Yöntemi

Follicular Unite Extraction açılımına sahip olan FUE yöntemi, oldukça özel olan micromotor cihazı ile 0.6-0.7 milimetre çapındaki panchlar aracılığıyla saç köklerinin, ense üstü bölgeden tek tek alınması işlemidir. Buradan çıkartılan greftler, saç dökülmesi yaşanan bölgeye teker teker taşınır. Bu süreç mikrocerrahi gerektiren bir süreç olduğu için, ameliyathane koşullarında yürütülmesi gereken bir süreçtir. FUE yönteminin en önemli özelliği, kök alınan bölgede bu işlemin fark edilmiyor oluşudur. FUE saç ekimi tekniği öteki saç ekimi yöntemleri gibi ameliyat ile gerçekleştirilmez. Bu sayede diğer yöntemlerdeki gibi bir ağrı ya da yara hissedilmez. Enfeksiyon ve kanama gibi riskler de bu yöntemde bulunmaz. Bu yöntemde safir elementinin kristal taşından elde edilen bir safir uç yardımıyla saç ekimi gerçekleştirilir. Safir FUE yöntemi, kanalların açılması için uygulanan bir tekniktir. Kristal uç sayesinde danışanların kanalları açılır ve cilt dokusuna hiçbir zarar verilmemiş olur. Cilt dokusuna hiçbir zarar verilmemiş olması, hastaların iyileşme sürecine oldukça hız katar. Bu yöntem ile olabilecek en uygun saç ekimi sonuçları elde edilir.

DHI Kalem Saç Ekimi Yöntemi

DHI saç ekim tekniği, 2014 senesinden beri uygulanan ve yaygınlaşan bir yöntemdir. Kalem yöntemi olarak da bilinen bu tedavi, yine dökülmeme özelliği bulunan bölgelerden FUE tekniğiyle alınan köklerin, özel kalemlere yerleştirilmesi ve saç ekimi gerçekleştirilecek olan bölgelere transfer edilmesidir. Bu yöntemde kanal açma ve saç ekimi işlemleri aynı anda gerçekleştirilir. Bu da alınan greftlerin dışarıda bekleme sürelerini en aza indirir. Bunun yanında bu yöntemin en önemli özelliklerinden birisi de, danışanların saç ekim işlemi için saçlarını kestirmemeleridir. İyileşme süreci oldukça hızlı bir tekniktir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatları, genel olarak hasta ile doktor arasındaki muayene işleminin ardından ihtiyaç duyulan greft sayısı ile orantılı olarak gerçekleştiriliyor. Fiyatlandırmalarda belli bir greft aralığı baz alınıyor. Hastalarımız, en iyi saç ekim merkezi farkıyla operasyon başlamadan önce çıkarılacak olan greft sayısını biliyor oluyor. Greft sayısına göre bir ödeme gerçekleştiriliyor. Ödemeyi yapan hasta, saç ekim operasyonuna alınıyor.

Saç ekim işleminde fiyatlandırmada dikkate alınanlar ise şöyle:

 • Greft sayısı
 • Hastanın talepleri
 • Yöntem / Teknik
 • Operasyon süreci

Saç Ekim Süreci Öncesi

Saç ekimi öncesi danışanlara öncelikle bir takım testler yapılıyor. HIV, Hepatit B, Hepatit C, hemogram ve PT gibi testler ile hastaların sağlıkları düşünülüyor. Testleri tamamlanan hasta ile daha sonra saç analizi süreci başlıyor. Hastanın deri ve saç yapısı analizi tamamlanıyor ve hastaya en uygun tekniğe karar veriliyor. Hastanın en uygun tekniği kendisi seçebilmesi için uzmanlarımız, hastalara tüm yöntemleri detaylarıyla anlatıyor. Bunun yanında uzmanlarımız, hastanın saç ve deri yapısına göre en uygun tekniği hastaya tavsiye ediyor. Daha sonra da danışanın saç ekimi için hazırlanması süreci başlıyor. Hastalar bu süreçte, saç ekimine gelmeden önceki günlerde nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendiriliyorlar. Hastalara tek tek tüm dikkat etmeleri gerekenler iletiliyor. Danışanlar saç ekimi operasyonundan en az 1 hafta önce alkol, sigara, nargile, uyuşturucu, bitki çayı, kan sulandırıcı ve kahve tüketimini durduruyor.

Saç ekiminden önce,

 • Hastalara belirli testler yapılıyor.
 • Saç ve deri yapıları analiz ediliyor.
 • Saç ekimi için en uygun teknik seçiliyor.
 • Hastanın saç ekimine hazırlığı gerçekleştiriliyor.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Analizi ve Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi gerçekleştirilen hastalar, operasyon sonrası bakım ve tüm gereklilikler açısından bilgilendirilirler. Danışanlar saç ekim operasyonunun ardından aynı gün taburcu edilirler. Taburcu olmadan önce hastalara ozonlu mezoterapi işlemi yapılıyor.

1.Gün (Saç Ekimi)

Avicenna International Hospital’da saç ekim işlemi gerçekleştiriliyor. Prp tedavi süreci bitiriliyor.

2.Gün (Hastanın Kontrolü)

Danışanımız, hastane içerisinde tekrar ağırlanarak kök bölgesinde herhangi bir yaralanma, kanama ya da enfeksiyon bulunuyor mu, kontrole alınıyor.

3.Gün (Saç Ekimi İlk Yıkama)

Hastalarımız, saç ekimi ilk yıkama işlemleri için tekrar hastaneye geliyor. Saçın ekildiği bölgeye özel bir losyon sürülüyor. Danışan 20 dakika boyunca bekletiliyor. Daha sonra özenle yıkanıyor.

10. Güne Kadarki Süreç

Saç yıkamanın ardından devam eden süreçtir. İlk yıkamadan sonraki yıkamalar, uzmanların tavsiyeleri dikkate alınarak, hastalar tarafından gerçekleştirilebilir. Bu sürecin sonunda kabukların dökülmesi biter.

10. Gün

Ekimin bitmesi, kontrolün yapılması, yıkamaların gerçekleştirilmesi gibi süreçleri kapsayan 10 günün sonunda, kızarıklıkların yüzde 80’i yok olmuş olur. Saçlarını kısa kestirmiş bir insan görünümü elde edilir. Tam sonuçlar ise 6 ay ile 18 ay arasında gözlemlenebilir.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçları hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Çünkü, herkesin saç açıklığı, saçlarının kalitesi, yaşı ve kafa yapısı farklıdır. Bunun yanında deri yapısı da kişiden kişiye farklılık gösterir. Saç ekimi yaptıranların başlarına gelen olumlu ya da olumsuz hadiseler, merak edenlere fikir verse de, bir uzmanla görüşmek her zaman en doğrusudur. Saç ekimi sonuçları, zaman zaman beklentiler ışığında da değerlendirilebilir. Yani saç ektiren kişilerin beklentilerini mümkün olduğunca abartısız tutması önem taşımaktadır. Avicenna International Hospital’da saç ektiren hastalarımız her zaman olabilecek en doğru ve en güzel sonucu elde eder. Uzman kadromuz hem saç ekimi öncesi hem de saç ekimi sonrası süreçlerde hastaların tüm sorularına cevap vermek için hazır bulunurlar.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saçın eksiklik yaşadığı ve dökülmesine sebebiyet veren vitamin, mineral ve element eksikliklerinin giderilmesi yöntemidir. Bu süreçte saçın ihtiyaç duyduğu her şey, direkt olarak saç kökünün altına enjekte edilir. Bu işlem, yorgun saçların yeniden canlanmasını sağlar. Öte yandan hastalarda bir rahatsızlık sonucu oluşmuş olan saç dökülmelerinin de tedavisini sağlar. Ayrıca stres, mevsimsel dökülme, beslenme bozukluğu, gibi dökülmelerin de önüne geçen oldukça yararlı bir tedavi yöntemidir.

Saç Ekimi Hekimlerimiz

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣