Acell Saç Tedavisi | Acell + PRP Saç Tedavisi

Acell Saç Tedavisi | Acell + PRP Saç Tedavisi

Acell saç ekimi 10 yıllardır ABD’de 4 yıldır da Türkiye’de uygulanmakta olan özel bir tedavi tekniğidir. Acell PRP tekniği, bütün saç problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Hücreler arasındaki bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitaminler, ilaçlar ve PRP gibi özel bir kombinasyondan oluşmaktadır.

Acell PRP Nedir?

Bu tedavi tekniği, iki çeşit durum için de kullanılmaktadır. Bunlardan ilki, saç ekimi öncesi tedavidir. Burada amaç, hem ekilecek olan saçların ekim öncesi güçlendirilmesi, hem de saç ekilecek alanın ekim için çok daha uygun hale getirilmesidir. İkinci olarak da saç ekimi işleminden sonra hem ekilen hem de hali hazırda yer alan saçların güçlendirilmesidir. Bu bağlamda Acell + PRP saç tedavisi kullanılmaktadır.

Acell + PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Acell PRP saç uygulaması, halk dilinde aşı olarak da bilinen bir teknikle hastadan kan alınmasıyla yapılmaya başlanır. Hastadan alınan kan daha sonra santrifüj edilmektedir. Bu sayede hastanın kanından PRP adı verilen trombositten zengin plazma çıkartılır. Elde edilen plazmaya, Amerika’dan özel olarak getirilen “Magic Powder” isimli Acell tozu eklenir. Böylece hastanın kendi kanından elde edilmiş özel bir tedavi karşımı oluşturulur. Bu sayede kanda bulunan kök hücre ve büyüme faktörleri saç derisine verilmiş olur. Bu da hastanın güçsüz düşen saç kökleri ve saç derisi için iyileştirici bir etki yaratır.

Acell saç tedavisi lokal anesteziyle yapılmaktadır. Sadece tek bir seans yeterli olmaktadır. Düzenli seanslar ve rutin tedaviler gerektirmemektedir. Tek seferde yapılan ve bitirilen bir tedavi olduğu için, hastalar tarafından özellikle tercih edilir. Çünkü, tek seans ile direkt sonuç almak mümkündür. Uygulama özel bir cihaz ile gerçekleştirilir. Formül, foliküler kök hücrelerini harekete geçirerek tedaviyi başlatmaktadır. Aktif hale gelen kök hücreler, çevrelerindeki sağlam dokunun bir taklitini oluşturarak çalışırlar. Bu da saçların, çevrelerindeki sağlıklı kökleri taklit ederek yayılmasını sağlamaktadır. Hali hazırda var olan foliküller de daha sağlıklı ve güçlü bir hal alırlar.

Acell ile Normal PRP Arasındaki Farklar

PRP, hastanın kendisine ait kandan elde edilmektedir. Trombositten zengin sarı kısımlardan oluşmaktadır. Öte yandan, Acell + PRP saç tedavisi ise, çok sayıda maddenin karışımından oluşur. İçerisinde yine PRP olsa da, farklı ve güçlü materyaller de vardır. İçerisinde ekstraselüler matriks, ilaçlar, vitaminler ve birkaç materyal daha bulunmaktadır.

Yararları Nelerdir?

Bu uygulama, saç ekiminde saç köklerinin alındığı donör bölgeye uygulandığı zaman, bu bölgenin çok daha hızlı biçimde iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda donör bölgedeki yara izlerinin daha az kalmasını da sağlamaktadır. Donör bölgedeki saç yoğunluğunun, Acell + PRP yaptıranlarda çok daha sıkı hale geldiği gözlemlenmektedir. Saçların ekildiği bölgelerde ise, ekilenden çok daha fazla saç çıkmasını ve saç yoğunluğunun istendiği gibi olmasını sağlamaktadır. Özet olarak Acell PRP Saç Uygulaması ile çok daha güçlü ve kaliteli saç ekimi işlemi yapılabilmektedir.

Sadece Saç Ekimi İçin Mi Kullanılır?

Acell saç tedavisi sadece saç ekimi işlemlerinden önce ve sonra kullanılmamaktadır. Bu yöntem, saç dökülmesini durdurmak ve yavaşlatmak için de kullanılmaktadır. Öte yandan, var olan saçların kalitesini yükseltmek için de tek başına kullanılabilmektedir. İşlemin tek seans olması, istenen sonucun tek seferde alınabilmesi açısından oldukça değerlidir. Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekimi Merkezi saç ekimi uzmanları, PRP tedavisini başarıyla uygulamaktadır.