Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Burun ucu kaldırma işlemini çeşitli yöntemlerle cerrahisiz gerçekleştirmek mümkündür. Burun ucu düşüklüğünden şikayetçi olan kişiler için ameliyatsız burun ucu kaldırma estetiği en ideal yöntemdir. Son zamanlarda burun ucu kaldırma işlemi estetik görünüm açısından son derece popülerleşmektedir.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun ucu kaldırma, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden burun ucundaki kişinin estetik açıdan beğenmediği sorunları gidermek için yapılan bir işlemdir. Bu işlem, burun ucu düşüklüğünü düzeltmek ve daha kalkık estetik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Geleneksel burun estetiklerinden farklı olarak bu yöntem az invaziv ve hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır. Bu işlem ameliyat gerektirmeden sadece burun ucuna uygulanan bir estetik prosedürdür. İşlemde herhangi kesi veya dikiş uygulanmadığından dolayı oldukça pratik ve güvenilir bir yöntemdir. Ameliyatsız burun ucu kaldırmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Hyalüronik asit dolguları, botox ve iplik kaldırma en sık tercih edilen yöntemler arasındadır.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan Burun ucu kaldırma, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. Hafif burun ucu düşüklükleri var ise ameliyatsız yöntemler kişiler için daha ideal bir seçim olmaktadır. Ameliyatsız burun ucu kaldırma yöntemlerde kendi aralarında ayrılmaktadır.

Hyalüronik Asit Dolguları

İçeriğinde hyalüronik asit bulunan dolgular sayesinde, burun ucundaki düşüklük düzeltilerek daha kalkık bir görünüm elde edilmektedir. İşlem öncesinde kişinin dolgu malzemesine alerjisi olup olmadığı test edilmektedir. Eğer alerjisi yok ise işleme geçilmektedir. Öncelikle uygulama yapılacak alan temizlenmektedir. Sonrasında bölgeye anestezik krem uygulanarak işlem sırasında kişinin herhangi bir ağrı çekmemesi sağlanmaktadır. Dolgular burun ucuna enjekte edilerek düşük olan burun ucu kaldırılarak daha estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Botox Enjeksiyonu

Botox enjeksiyonu kullanılarak burun ucundaki kaslar gevşetilerek burun ucu kaldırma etkisi yaratılmaktadır. Bu yöntemin temel amacı burun ucundaki düşüklüğe neden olan kasların etkisini azaltarak daha kalkık ve estetik bir burun elde edilmektedir. Ameliyatsız burun ucu estetiği yöntemleri arasındaki en etkili ve pratik yöntemlerden biri botox işlemidir. Genellikle 10-15 dakika içerisinde tamamlanan ve birkaç gün içerisinde de etkilerini gösteren bir işlemdir.

İplik Kaldırma

Bu yöntem diğer ameliyatsız burun ucu estetiği yöntemlerinden farklı olarak cilt altına yerleştirilen özel ipler aracılığıyla burun ucu bölgesinin kaldırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem, cildin sıkılaşmasını ve burun ucunun daha kalkık görünmesini sağlamaktadır. İplik kaldırma işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasındaki sonuçlar uzun süre kalıcıdır.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma İşlemi Kimlere Uygulanır?

 • Burun ucu düşük bir forma sahip olan kişiler,
 • Gülme sırasında burnun uç kısmının aşağıya doğru düşen kişiler,
 • Burun ucunun asimetrik olması,
 • Burun kanatları çökük bir forma olan kişiler,

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile olan kadınlar,
 • Emzirme sürecine devam eden kişiler,
 • Kan sulandırıcılar kullananlar, kanser öyküsü bulunanlar, otoimmün hastalığı olanlar,
 • Yalnızca burun için değil, herhangi bir dolgu yaptırmak için mutlaka uzman onayına ve muayenesi gerekmektedir.

Tedavi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlemden sonraki ilk 24 saat süresince burnu su ile temastan korumak gerekmektedir.
 • Doktorun önerdiği kremleri düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.
 • Uyku pozisyonunun sırt üstü olmasına ve burnunuz üzerine baskı uygulamamaya özen gösterilmelidir.
 • Belli bir süre gözlük kullanılmamalıdır.
 • Sıcak ve nemli sauna, spa gibi ortamlara gidilmemelidir.
Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği Ne Kadar Sürer?

Burun ucuna uygulanan bu ameliyatsız estetik yöntemi ortalama 15-30 dakika arasında sürmektedir. İşlemden hemen sonra kişi günlük yaşamına dönebilmektedir.

Tedavi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminden hemen sonra kişi günlük yaşamına geri dönebilmektedir. İstirahat gerektirmez. Ancak işlem bölgesinde şişlik ve kızarıklıklar görülebilmektedir. Bu durum oldukça normaldir ve birkaç gün içinde tamamen kaybolur.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği Kalıcı mıdır?

Bu ameliyatsız estetik uygulamasının kalıcılığı ortalama 1-2 sene arasında olmaktadır. Tamamen kalıcı bir işlem değildir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣