BodyTite: Radyofrekans Yardımlı Liposuction 

BodyTite: Radyofrekans Yardımlı Liposuction - sıkı ve fit bir karınlar

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Yeni nesil vücut şekillendirme yöntemlerinden biri olan BodyTite, cildin hem sıkılaşmasına hem de sarkmaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Radyo frekans yardımlı yağ aldırma işlemi olan BodyTite çeşitli sebepler sonucu oluşan cilt altı yağları başarılı şekilde yok eder. İşlem oldukça güvenilirdir. Aynı zamanda son derece etkili sonuçlar vermektedir.

 

Bodytite Liposuction Nedir?

Günümüzde birden çok bölgesel zayıflama sağlayan tedavi yöntemi bulunmaktadır. BodyTite işlemini bu yöntemlerden ayıran en bariz özellik, aynı anda hem incelmeyi sağlaması hem de sarkmanın önüne geçmesidir. Bu işlem özellikle diğer klasik vücut şekillendirme işlemlerine kıyasla maksimum sıkılaşmayı sağlamaktadır.

BodyTite yağ alma işleminde radyofrekans teknolojisini kullanır. Radyofrekans dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini alır ve aynı zamanda cildi de sıkılaştırır. Bununla beraber cildin temel yapısı olan, iyileşmeyi ve genç kalmayı sağlayan kollajen üretimini de arttırır.

BodyTite Nasıl Uygulanır?

Radyofrekanslı liposakşın işlemi ciltte açılan küçük bir delikten girilmesi ve içerideki yağın eritilip emilmesi ile gerçekleştirirlir. Bu işlem sırasında içeride oluşan kanamalar anında durdurulmaktadır. Bu sayede işlem sonrasında morluk ve kanama oranı azalır. Diğer yandan işlem sırasında BodyTite’ ın diğer parçası ile cilt üzerine radyofrekans dalgaları verilir ve bu işlem cildin sıkılaşmasını sağlar. İşlem sonrasında cilt yüzeyi düz ve sıkı bir forma kavuşur.

BodyTite Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bodytite Liposuction istenmeyen yağların bulunduğu tüm bölgelere yapılmaktadır. Bu bölgeler kadınlarda özellikle, karın, basen, bel, bacak içi, bacak dışı, kol, göğüs ve gıdı bölgeleridir. Erkeklerde ise göğüs ve meme bölgesinin küçültülmesi, simit bölgesinin incelmesi, gıdının yok edilmesi için kullanılmaktadır.

Bilinmesi gereken önemli bir nokta şu ki;  BodyTite liposelection estetiği ile erkeklerde karın kası görüntüsü de elde edilebilmektedir.

Diğer taraftan bu işlem yüz bölgesinde de uygulanabilmektedir. BodyTite liposakşın, FaceTite başlığı ile ciltte var olan kırışıklıkları ve katlanmaları onarır. Bunun dışında göz altında ve yüzün diğer bölgelerinde oluşan sarkmaları giderir. Derin ve yerleşmiş çizgileri yok eder. Bu sebeple yüz için de sıklıkla tercih edilen bir işlemdir.

BodyTite Ne İşe Yarar?

  • Karın yağlanması ve sarkmasını onarır.

  • Üst kol yağlarının giderilmesi ve sıkılaşmasını sağlar.

  • Sırt ve bel bölgesindeki fazla yağlanma sorununu çözer ve sıkılaşma sağlar.

  • Basen ve bacak bölgelerindeki istenmeyen yağların giderilmesini ve bu bölgelerin sıkılaşmasını sağlar.

  • Kolay yoldan karın kası oluşumunu sağlar.

  • Yüzde ve boyunda yer alan kırışıklık, sarkma, ince veya derin çizgiler ve katlanmalar gibi sorunları onarır.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

BodyTite işlemi ne kadar sürer?

Bu işlem, işlemin yapıldığı bölgeye göre farklılık göstermekte olup genellikle 3 saat kadar sürmektedir. İşlem sonrasında hastalar aynı gün içerisinde eve dönebilir. Duruma göre 2-3 hafta korse takılması gerekmektedir.

BodyTite işlemi sonrası şişlik olur mu?

İşlem sonrasında morluk ve kanama minimum düzeyde oluşur. Şişlik oluşumu ise görülmekte fakat bu şişlikler birkaç ay içerisinde tamamen inmektedir.

BodyTite işlemi sonrası iz kalır mı?

Bu işlem sonrasında çok ufak bir iz kalmaktadır. Kalan iz 1 yıl gözle görülemeyecek kadar kaybolur.

BodyTite işlemi sonrası incelme ne zaman olur?

İncelme etkileri ilk haftadan itibaren gözle görülür şekilde fark edilir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣