Cilt Germe ve Sıkılaştırma

Cilt Germe ve Sıkılaştırma

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Cilt, yıllar içinde çeşitli faktörlerden dolayı sarkar ve gevşer. Bu durum oldukça normaldir. Ancak Elastikiyetini kaybetmiş cilde bu özellikleri tekrardan kazandırmak için günümüzde uygulanabilen yüksek teknolojili sistemler mevcuttur. Bu yöntemlere Cilt Germe ve sıkılaştırma denilmektedir.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Cilt Sıkılaştırma Nedir?

Çevresel faktörler, yaşlanmayla veya kilo akıp vermeye bağlı olarak birçok nedenden dolayı elastikiyet ve kolajen yapısı bozulmaktadır. Yüzümüzde yanaklarda, gıdı ve boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sarkma ve gevşemeler sadece yüzde değil kolda, bacakta, karın ve kalça bölgelerinde de görülmektedir. Bu durum kişiyi rahatsız ve mutsuz hissettirebilmektedir. Günümüzde bu rahatsızlığı gidermeye yardımcı olan pek çok yöntem mevcuttur. Ameliyatsız estetik yöntemlerine baktığımızda Altın İğne Tedavisi, Grid fraksiyonel RF, HIFU ve Elektromanyetik Enerji kullanılan teknolojiler daha çok ön planda ve daha sık tercih edilen teknoloji yöntemleridir. Bu teknolojiler gerek görülen tüm bölgelerde etkili bir sıkılaşma ve germe sağlamaktadır. Profesyonel cilt sıkılaştırma yöntemlerinin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz yöntemlerde bulunmaktadır.

Sıkı bir Cilt için Tavsiyeler Nelerdir?

Sıkı bir cilt için profesyonel yöntemlerin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz kolay ve etkili yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekildedir.

 • Düzenli olarak egzersiz yapmak vücudun daha dinç görünmesini ve vücudunuzun sıkılaşmasını sağlamaktadır.
 • Bol miktarda su içmek cilt sağlığını korumaya yardımcı olur ve cildi iyileştirir.
 • Cildinize cilt sıkılaştırma için bakım yaparken kolajen içeren ürünler tercih edilmelidir. Kolajen cildin sıkı ve genç görünmesini saylar. Dokuların elastikiyeti de korunmuş olur. Sıkılaştırıcı özelliğe sahip yağlar da kullanılabilmektedir. Üzüm çekirdeği yağı bu özelliği ile bilinen yağların başında gelmektedir.
 • Cilt bakımını yaparken cildinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Masaj hareketleri cilde giden kan akışı miktarını artırmaktadır. Bu da cildin yaşlanmasını ve sarkmaları engellemektedir.

Profesyonel Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Her durumda evde uygulayabileceğiniz yöntemler yeterli gelmez veya istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Bu durumlarda kısa sürede etkili sonuçlar almak için Profesyonel cilt sıkılaştırma yöntemlerine başvurulmaktadır. Bu yöntemler cildin çok kısa sürede gözle görülür bir sıkılığa kavuşmasını sağlamaktadır.

 • Fractora,
 • Morpheus8,
 • Accent prime,
 • Fraksiyonel C02 lazer,
 • Forma
 • Body plus

Fractora Yöntemiyle Cilt Sıkılaştırma

Fractora cilt sıkılaştırma yöntemiyle, ciltteki kırışıklıklar azaltılmaktadır. Bununla birlikte yaşlanmanın etkisi yavaşlatılmaktadır. Cildin tekrar yapılanmasını sağlayan bu yöntem sayesinde kişi arzu ettiği sıkı ve genç bir cilde sahip olmaktadır. Fractora yöntemi arzu edilen ve cilt yenilenmesinin gerekli olduğu her bölgede kullanılabilmektedir. Belirli bölgelerde görülen yaşlanma belirtileri bu yöntem ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama seans sayısı 1 ila 6 seans arasında değişmektedir. Fractora yöntemi sadece cilt sıkılaşma da değil, renk eşitsizliğine, akne lekelerine ve daha birçok cilt problemlerine çözüm sunmaktadır. Fractora yönteminin en sık kullanıldığı bölgeler şunlardır.

 • Alt göz kapağı,
 • Üst göz kapağı,
 • Alın,
 • Yanaklar,
 • Mimik çizgileri,
 • Boyun,
 • Ağız çevresi

Accent Prime Yöntemiyle Vücut Sıkılaştırma

Accent Prime vücut sıkılaştırma yöntemi, vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılan ve etkili sonuçlar sunan bir yöntemdir. Özellikle kol ve karın bölgelerinde çok iyi sonuçlar vermektedir. Bu işlem kişiye özel yapılmaktadır. Bu nedenle daha başarılı sonuçlar sunmaktadır. Hem ultrason hem de radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır. Accent Prime vücut sıkılaştırma yöntemi uygulama süresi uygulama yapılan bölgeye ve alana göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 40-60 dakika arasında değişmektedir. Hem ultrason hem de radyo frekans yöntemi sayesinde tedavi süresi ve seans sayısı azaltılmış olmaktadır. Bunun yanı sıra daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Forma Yöntemiyle Cilt Sıkılaştırma

Franksiyonel termal sıkılaştırma yöntemiyle daha pürüzsüz ve parlak bir cilt elde edilmektedir. Franksiyonel termal sıkılaştırma yönteminde radyo frekans teknolojisini kullanılmaktadır. Radyo frekans enerjisi sayesinde ciltte sıkılaşma sağlanmaktadır. Yeni kolajen oluşumunu destekler ve ciltte elastikiyetini arttırmaktadır. Forma yöntemi yüz ve vücut bölgelerinde kullanılabilmektedir. Forma yönteminin yaygın kullanılan bölgeler şu şekildedir.

 • Alın,
 • Kaz ayağı,
 • Üst göz kapakları ve alt göz kapakları,
 • Nazolabial kıvrımlar,
 • Çene altı,
 • Gülümseme çizgileri ve boyun,
 • Kollar (kol sarkmaları),
 • Karın ve sıkılaşmaya ihtiyaç duyulan diğer bölgeler.

Sık Sorulan Sorular

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Ağrılı mıdır?

İşlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeler anestezik kremlerle uyuşturulur. Bu nedenle işlem sırasında hiç bir ağır veya acı hissedilmemektedir.

Vücut Sıkılaştırma Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Vücudun sarkmış veya deforme olmuş tüm bölgelerde kullanılmaktadır. Önemli olan doğru yöntem ve cihazın kullanılmasıdır.

Profesyonel Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Güvenli midir?

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri oldukça güvelidir. Bu yöntemlerin hepsinin uzman tarafından ve steril ortamda uygulanması gerekmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları, özellikle dudak, yüz ve elmacık kemiklerine uygulandığında yüze estetik görünüm katmaktadır. Ancak dolgu uygulamaları alanında uzman kişilerce uygulanıp riske atılmamalıdır. Dolgu eritme işlemi,

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi, insan vücudunda bulunan tüm organ ve dokulardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt kırışıklıklarının tedavisinde kullanmakla beraber, daha

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp askı uygulaması, orta derecede yüz sarkmalarında, göz düşüklüklerinde kullanılan medikal estetik uygulamasıdır. Fransa da geliştirilen diğer adıyla Fransız ip askısı denilen bu yöntem, yüz

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi, cildi gençleştirme, sıkılaştırma ve yenileme amacıyla uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyarmaktadır. Bu sayede cildin gençleşmesi ve

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣