Dermokozmetik Yöntemlerle Cilt Bakımı

Dermokozmetiğe başlama yaşı

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Hastanesi uzman doktorları, dermokozmetik ürünlerle medikal cilt bakımı ve kozmetik dermatoloji işlemlerini gerçekleştirmektedir. Medikal cilt bakımı, ten güzelliğinin hastaya yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilmektedir. Tende toplanan siyah nokta, yağ ya da makyaj artıkları gibi etkenler, cildin görüntüsünün bozulmasına neden olabilmektedir. Dermokozmetik ürünlerle medikal cilt bakımı sayesinde bu etkenler ortadan kaldırılabilmekte ve cildin eski canlı görüntüsünü tekrar kazanması sağlanabilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Dermokozmetik ürünlerle cilt yenileme sürecini anlayabilmek adına, öncelikle medikal cilt bakımı nedir sorusunun yanıtı bulmamızda fayda vardır. Gerçekleştirilen cilt analizi ışığında, en uygun dermokozmetik ürünlerin seçilmesi ve bunların hastaya uzman ekip ve doktor tarafından uygulanmasına medikal cilt bakımı adı verilmektedir. Amaç, cildin genç ve canlı görünümünü yeniden elde etmesini sağlamaktır.

Q-switch Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Medikal cilt bakımı aşamaları ilk olarak cilt analizi süreciyle başlamaktadır. Bu süreçte cilde ait tüm bilgiler bir araya getirilir ve yol haritası belirlenir. Cildin hemen hemen tüm ihtiyaçları belirlendikten sonra sıra, temizlik aşamasına gelinir. Ciltte birikmiş olan tüm makyaj kalıntıları, yağ ve siyah noktalar temizlenir. Temizlenen cilt işleme hazır hale getirilmiş olur. Daha sonra da, dermokozmetik ürünlerle medikal cilt bakımı başlar. Bu süreç şu adımlarla devam etmektedir:

 • Öncelikle dermokozmetik ürünlerle cilt, ölü hücrelerinden kurtarılır
 • Jetpeel ile tenin alt katmanlarına süpersonik akımlar göndererek gözenekler temiz hale getirilir
 • Buhar terapisi ile gözenekler açılır
 • Siyah nokta ve butonları temizliği yapılır
 • Tenin dezenfekte işlemi yapılır
 • İhtiyaç var ise, ultrasound ile kolajen doku harekete geçirilir
 • Cilt problemlerine karşı serum ve oksijen terapisi yapılır
 • Cilt türüne uygun maske terapileri yapılır
 • Cilde uygun nemlendiriciler, masaj ile cilde uygulanır

Kozmetik Dermatoloji

Avicenna Ataşehir Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Doktorları ile tüm çeşitli kozmetik dermatoloji uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

 • Leke tedavileri
 • Cilt gençleştirme işlemleri
 • Kılcal damar ve varis tedavileri
 • Cilt sıkılaştırma işlemi
 • Çatlak tedavileri
 • Sivilce izleri tedavisi

Kozmetik dermatoloji yöntemleri ile çok daha genç ve canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Bu süreçte uzman ekip ile birlikte cildin ihtiyacı olan bakım belirlenir ve hastaya uygulanır. Mezoterapi yöntemiyle birlikte cilde, vitaminler, mineral tuzlar, aminoasitler, hyaluronik asit ve koenzimler gibi doğal maddeler verilir. Bunun sonucunda cilt taze ve güçlü yapısına geri kavuşur. Kırışıklığa karşı ise botoks yöntemi ile çözüm bulunur. Alın, göz çevresi ya da kaş arası fark etmeksizin uygulanan botoks ile çok kısa sürelerde güçlü etkiler görülebilmektedir. Dolgu enjeksiyonları, PRP ile cilt gençleştirme, kimyasal peeling uygulamaları gibi daha çok çeşitli uygulama yapılabilmektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evde günlük yüz bakımı nasıl yapılır?

Cildinizi temizleyin, cildinizi arındırın, peeling yapın, cildinizi nemlendirin, güneşin zararlı etkilerinden korunun, cilt tipinize göre bakım yapın, ihtiyacınıza yönelik bakım yapın, maskelerle cildinizi destekleyin, bol su tüketin ve beslenmenize dikkat edin.

Cilt bakımından sonra yüz ne zaman yıkanır?

Profesyonel cilt bakımı yapıldıktan sonra 3 gün sonrasında cilt dezenfekte edilir.

Evde yüz bakımı sırasıyla nasıl yapılır?

Temizlik, peeling, maske, serum ve nemlendirici şeklinde bu sıralama ilerler.

Cilt bakımı ne kadar sürer?

İşlemler cilt tipine göre değişiklik göstermektedir ancak genel olarak cilt bakımı 1,5 saat sürer.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣