Uzman Doktor Gülten Uluç

Fizik Tedavi - Ataşehir Hastanesi
Uzm. Dr. Gülten Uluç

Uzm. Dr. Gülten Uluç Hakkında

5 çocuklu memur bir ailenin çocuğuyum. 2 çocuk annesiyim. İlk ve orta öğretimimi Afyon’da, lise öğrenimimi Isparta’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde mezun oldum. Kayseri Erciyes Üniversirtesi Tıp Fakültesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisası yaptım. Kayseri ve İstanbulda değişik devlet hastanelerinde çalıştım. 2009 yılında emekli oldum. 2009 yılından beri İstanbul’da özel hastanelerde çalışıyorum. 1 yıldır Avicenna Ataşehir Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı olarak çalışmaktayım.

Boyun ve bel fıtıkları, kalça, diz, ayak, ayak bileği ve topukla ilgili hastalıklar omuz dirsek el bileği ve el gibi üst ve alt ekstremite ile ilgili hastalıklar yüz felçleri felçler eklemlerde oluşan hareket kısıtlılığı kontraktürler doğuştan ve sonradan oluşan fonksiyon kaybı ve sakatlıklar osteoporoz eklem ve yumuşak dokuları tutan romatizmal hastalıklar ve benzeri kas, iskelet ve sinir sistemini tutan hastalıkların tedavisini yapıyoruz.

Elektrik akımları gibi fiziksel ozon ve tekniklerin vücüdun dışından uygulanması ile yapılan tedaviler bunlar arasında sıcak ve soğuk uygulamaları ultrason tens compex laser masaj lenf ödem tedavi sayılabilir.

Kişinin doğuştan veya sonradan oluşan kalıcı veya geçici yetersizliklerinin kaybedilmiş bazen de sınırlanmış fonksiyonel kapasitesinin geri kazandırılması sakatlıkların belirlenerek tedavi edilmesini sağlayan rehabilitasyon tedavisi gerekli durumlarda ise ilaç tedavisi uygulanmaktadır

Kuru iğne tedavisi nöral terapi prp eklem içi enjeksiyonlar lenf ödem tedavisi ozon tedavisi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde yapılmaktadır.

  • Ankilozan Spondilit Hastalarda Solunum ve Postür Egzersizlerinin Rolü
  • Fibromyaljide Stresin Rolü Çalışması

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣