Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?- kaşları gür kadın

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. Bazen genetik faktörler, bazen beslenme, bazen ise yanlış yöntemler ile kaş alınması sonucu kaşların hacminde azalma meydana gelmektedir. Bu durum ise yüz şeklinde bir takım farklılıkları meydana getirir ve kişinin kendisini rahatsız eder. Bu sorunu çözmek için kaş ekimine başvurulmaktadır.

 

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Kaşlar Neden Azalır?

Kaşların dökülmesi veya azalması, saç dökülmesi gibi genetik sebeplerden kaynaklı olabilir. Bunun dışında vücutta yetersiz beslenme sonucu oluşan çinko ve magnezyum eksiliği de kaşların dökülmesine neden olur. Tüm bunların dışında kaşların zaman içerisinde hacmini kaybetmesi, şu sebeplere de dayanmaktadır:

  • Yanlış kaş alma yöntemleri
  • Kaşlara yapılan renklendirme işlemleri 
  • Çeşitli kaza veya travmalar 
  • Kaş yanıkları 
  • Çeşitli tedaviler

Kaş Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi bazı durumlarda kaşa istenilen şekli verebilmek; bazı durumlarda ise çeşitli sebeplerden dolayı hacmini kaybetmiş kaşlara eski hacmini geri kazandırmak için kullanılmaktadır. Bu işlem FUE saç ekimi mantığıyla gerçekleştirilmektedir.

FUE mantığında, enseden alınan kıl kökleri, kaş bölgesinde belli bir açı ve yönde yerleştirilir. Bilinmelidir ki kaşlar derinin içinden maksimum 15 derecelik bir açı ile çıkar. Cerrahlar bu açıyı dikkate alarak kaş ekimini gerçekleştirmelidir. İşlem yaklaşık 3-5 saat arası sürmektedir.

Kesinlikle Profesyonel Bir Cerrah Tercih Edilmeli!

Kaşlar, kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptir. Bu sebeple ekim sırasında kanal açarken dikkatli davranılması gerekir. Aksi halde, kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkar. Diğer taraftan kaş çizgisinin dikkatlice dizayn edilmesi sanatsal bir bakış açısı da gerektirir. Bu sebeple kaş ektirme işleminde kesinlikle profesyonel bir cerrah tercih edilmelidir. Avicenna Ataşehir Hastanesi cerrahlarımız bu konuda oldukça profesyonel olup, başarılı işlemler gerçekleştirmektedir.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Ekim yapıldıktan sonra kaşların tam istenilen hacme ulaşması ve şekli alması için 7 aylık bir süreç gerekir. Kaş ekimi işleminden sonra kaşlar 3 ay boyunca dökülmekte ve 3. aydan sonra tekrar çıkmaya başlamaktadır. 3. aydan sonra çıkmaya başlayan kaşlar hızlı uzama eğilimi gösterir. Çünkü enseden alınan kıllar saç mantığı ile hızlı uzama refleksi sergilerler. Bu sebeple kaşlar çok uzadığı takdirde uçlardan hafifçe kesilebilir. Diğer yandan bu durum sürekli böyle devam etmez. Yaklaşık 1 yıl sonra ekilen kıl kökleri kaş bölgesine tamamen adapte olur ve uzamaları normal kaş uzaması şeklinde ilerler.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi sonrasında yaklaşık 2 hafta yoğun güneş ve sudan uzak durulması gerekmektedir. Bölgenin terlememesi adına yoğun spor yapılması tavsiye edilmez. Deniz, havuz, hamam gibi yerlere girilmemesi gerekir. Ayrıca güneş kremi sürmeden dışarı çıkılmamalı ve güneşe çok maruz kalınmamalıdır. Tüm  bunlara 2 hafta boyunca dikkat edilmesi yeterlidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Kaş nasıl ekilir?

Kaşlar FUE mantığında, enseden alınan kıl kökleri, kaş bölgesinde belli bir açı ve yönde yerleştirilmesi ile ekilmektedir.

Ekilen kaş dökülür mü?

Bu işlemden sonra kaşlar 3 ay boyunca dökülmekte ve 3. aydan sonra tekrar çıkmaya başlamaktadır.

Kaş ekimi fiyatları?

Avicenna Ataşehir Hastanesi uzman cerrahlarımız tarafından uygulanan kaş ekimi fiyatı hakkında bilgi almak için, çağrı merkezimiz 0216 574 10 00 numarasından ya da Whatsapp hattımız +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorları

Estetik ve Plastik Cerrahi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.