Soft FUE Saç Ekimi

Soft FUE Saç Ekimi

Soft FUE saç ekimi, (soft FUE hair transplant), saç dökülmesi problemiyle baş edemeyen ve kellikle başı dertte olan hastalar için uygulanan özel bir saç ekimi yöntemidir. Soft safir FUE olarak da bilinen bu yöntemde, saça soft seviyede sedasyon uygulanır ve öyle ekim gerçekleştirilir. Bu yüzden adı soft FUE tekniği olmuştur.

Günümüzde gelişen teknolojilerle beraber, saç ekimi de oldukça basit bir hal almıştır. Bunda sedasyon soft FUE gibi tekniklerin rolü büyüktür. Çünkü hasta, saç ekimi esnasında sedasyonun etkisi altında olmakta ve rahat bir operasyon geçirmektedir.

Soft FUE Nedir?

Bu yöntemi basitçe tarif etmek gerekirse, hastaların sedasyon etkisi altındayken yeni saçlarına kavuşmasıdır. Sedasyon etkisi hastanın kendisini operasyon boyunca çok rahat etmesini sağlar. Hatta hastaların büyük bölümü, işlem tamamlanana kadar uykuya dalmaktadır. Safir FUE saç ekim işleminden tek ayrıcalığı, bu işlemde hastaya sedasyon uygulanmasıdır.

Saç Nasıl Ekilir?

Saç ekiminde ilk olarak yapılan işlem, hastaların saç derisinin dezenfekte edilmesidir. Daha sonra hastaya soft sedasyon uygulanır. Hastanın saç derisi işleme hazır hale getirildikten sonra, donör bölgeden saç kökleri alınmaya başlanır. Donör bölge genellikle iki kulak arası arka bölgedir. Bu kökler daha sonra ekilecekleri ana kadar beklemeye bırakılır.

Daha sonra hastanın saç ekilecek bölgesine kanallar açılmaya başlanır. Kanal açma işleminde, kanalların boyutlarına ve açılara büyük özen gösterilmesi gerekir. Çünkü başarılı bir saç ekimi ile başarısız bir saç ekimi arasındaki ince çizgi, kanal kalitesidir. Kanal açma işleminin ardından hastanın bekletilen saç kökleri teker teker ekilmeye başlanır.

Soft FUE – Soft Bir Sedasyon ile FUE Saç Ekimi

Avicenna Saç Ekimi Merkezi yaptığı saç ekimi operasyonlarında, dezenfekte işlemi sonrası sedasyon uygulamaktadır. Elbette burada hastanın isteği karar vericidir. Bazı hastalar hiçbir anestezik uygulamaya gerek olmadığını belirtirler ve bu şekilde saç ektirebilirler.

Sedasyon, tıp dünyası tarafından uzun yıllardır kullanılan bir tekniktir. Hastaların sedasyon sonrası bilinçleri açık olur. Ancak kendi rızalarıyla rahatlıkla uykuya dalabilirler. Saç ekimi yaparken, hastanın fiziksel özelliklerine uygun dozda sedasyon uygulanması çok önemlidir. Böylece hastaların bilinçleri açık kalırken, herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemeleri sağlanır.


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.