Kadın Hastalıkları ve Doğum

kadın hastalıkları ve doğum

Avicenna Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünün alanında oldukça tecrübeli kadın doğum uzmanı doktorları 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu kapsamda genel tanı ve tedavi hizmeti sunulur.

Kadın Doğum Uzmanı

Hastanemizin kadın doğum uzmanı doktorları, menopoz ve osteoporoz, doğum kontrol yöntemleri, hamilelik takibi, kanser tanı ve tedavisi ile tüp bebek uygulamasına kadar çok sayıda alanda çalışmalar yapıyor. Hastaneye gelen ve alanında uzman doktorlarımıza görünen hastalar, teknolojinin son ürünü cihazlar ile tanı ve tedavi hizmeti alıyor. Bu kapsamda hastalarımız ilk günden son saniyeye kadar anlık olarak bilgilendiriliyorlar.

Kadın Hastalıkları

Kadın hastalıkları ile ilgilenen en iyi kadın doğum doktoru araştırıldığı zaman, sonuç olarak Avicenna Hastaneleri’nin jinekoloji ve gebelik konusunda uzman kadın hastalıkları doktoru bulunur. Avicenna Hastaneleri, en iyi kadın doğum doktoru araştırması yapan anneler için en uygun ve en ideal hizmeti vermektedir.

Jinekoloji

Bir kadının ergenlik sürecinden başlayarak, menopoz sürecine kadarki tüm hastalıkları ile ilgilenen branşa jinekoloji adı verilmektedir. Bu süreçte hastalara kadın hastalıkları ve doğum bölümü üzerinden tanı ve tedaviler yapılır, düzenli kontroller gerçekleştirilir. Burada önleyici olmak doktorlarımızın en temel görevlerinden birisidir. Bu kapsamda modern tıbbın tüm imkanlarından faydalanılarak poliklinik hizmeti verilmektedir. Öncelikle enfeksiyonlar olmak üzere, kasık bölgesi ağrıları, adet olmada düzensizlik, kanserin erken teşhisi için ultrasonografi, PAP-smear tetkiki, kolposkopi ve rutin mayaneler, alanında en iyi kadın doğum doktoru uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Hamilelik, Gebelik Hizmeti

Avicenna Hastaneleri, kadınların hayatlarındaki en önemli ve en hassas süreç olan hamilelik sürecinde hizmet sunar. Avicenna Hastaneleri’nin uzman kadın doğum doktorları, bu kritik süreçte anne adaylarının süreci en doğru şekilde atlatması için adeta başrol oynar. Anne adayının gebelik sürecinden doğum sürecine ve doğum sonrası süreçlerine kadar en doğru tedavi, destek ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirilir. Anne adaylarının süreci en doğru şekilde tamamlamaları ve bebeğin sağlıklı gelişimi hedeflenir. Gebelik sürecinin başlamasından sonra anne adayının gözlem süreci ultrason makineleri ile gerçekleştiriliyor. Sonuç olarak gebelik süreci nasıl ilerler ise, ona gre bir doğum seçeneği seçiliyor. Bu kapsamda, normal doğum, sezaryen ya da epidural anestezi gibi seçenekler masaya yatırılıyor.

Yüksek Riskli Gebelik Hamilelik

Yüksek risk grubunda değerlendirilen bir hamilelik süreci geçiren anne adayları için diğer branşlardan da destek alınmaktadır. Eğer gebelik esnasında komplikasyon ortaya çıkarabilecek bir hastalık var ise, mutlaka sıkı takip doktorlar tarafından devam ettirilmelidir. Bu tarz yüksek risk grubundaki gebeliklerde, doğum esnasında ve doğum sonrasında da sağlık sorunları yaşanabilir. Yaşanabilecek her problem için önceden hazırlıklı olunmalı ve müdahaleye hazır beklenilmelidir. Son derece tecrübeli ve alanında uzman kadın doğum doktorları Avicenna Hastaneleri’nde hizmet veriyor. Doğumlara yenidoğan yoğun bakım doktorları da katılıyor.

Kadın Doğum Uzmanı

Avicenna Hastaneleri’nde doğan bebekler, anneleriyle birlikte olabilecek en iyi seviyede bakım görürler. Yeni doğum yapan anne, hastane içerisinde gözü arkada kalmaz ve bebeğinin güvende olduğunu iyi bilir. Yeni doğan bebekler, alanında uzman doktorlarımızın hem tecrübesiyle hem de şefkatli elleriyle ilk saatlerini yaşarlar. Öte yandan hemşire kadrosu da alanında uzmanlaşmış ve eğitimlerinin tamamını almıştır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü de, Kadın Doğum ve sonrasında bebeğin tüm muayene ve testleri sürecinde yer alır. Bu süreçte gösterilen profesyonel yaklaşım, anne şefkatiyle bütünleşerek bebeğe yansıtılır.

Jinekolojik Onkoloji

Genital bölgede oluşabilecek olan bütün kanser türleri, jinekolojik kanser olarak tanımlanır. Jinekolojik kanserler, kadınların hayatlarını alt üst edebilir. Dolayısıyla erken teşhis ve doğru tedavi hayati önem taşır. Avicenna Hastaneleri, uzman doktor kadrosuyla hem cerrahi olarak hem de medikal olarak doğru ve uygun tedavi yöntemlerini uygular.

Menopoz

Menopoz, bilimsel bakış açısıyla üzerine eğinilmesi gereken kadınların en özel süreçlerinden birisidir. Avicenna Hastaneleri’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum tıbbi birimlerinde tüm kadınların menopoz dönemi tedavi ve takibi gerçekleştirilir. Menopoza paralel olarak ilerleyen kemik erimesi gibi hastalıkların takibi yapılır ve tedavi süreçleri yürütülür. Öte yandan bu sürecin kadınlar üzerindeki diğer hasarları da en aza indirilmeye çalışılır. Bu kapsamda gerektiğinde kadın hastalıkları uzmanı doktorlarımız, diğer tıp branşları ile birlikte hareket edebilir. Menopoz dönemindeki hastalarımız, Avicenna Hastaneleri’nin uzman doktorları ile birlikte güvenle bu süreci atlatabilirler.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Avicenna Hastaneleri’nde doğum yapma kararı alan annelerimiz, kişiye özel odalara yatış sürecinden, bebekleri kucaklarında hastaneden çıkacakları ana kadar mahremiyet içerisinde olur. Bu süreçte tıbbın bütün imkanlarından faydalanılır ve anne olabilecek en konforlu şekilde ağırlanır. Annelerimiz aileleriyle birlikte kendi evlerindeymiş gibi rahat bir şekilde doğumu beklerler. Hijyen kurallarını oldukça dikkate alan hastanemiz, hem anneyi hem de bebeği en temiz odalarda yine en temiz cihazlarda bakıma alır. Anne ve babaların, bebekleriyle teknolojinin en son imkanları kullanılarak, büyük bir şefkat ile ilgilenildiğini bilir ve içleri rahat olur.

Doğum Tarihi Hesaplama

Normal şartlar altında gebelik süresi 280 gün olarak kabul edilir. Bu kapsamda eğer anne adayı son adet zamanını biliyorsa ve adetlerini düzenli olarak oluyorsa çok basit bir hesap yeterli olacaktır. Eğer anne adayı, son adet gününün üzerine 7 gün eklerse ve 3 ay çıkartırsa en yakın tahmini doğum tarihi hesaplamış olacaktır. Örnek vermek gerekir ise, 14 Aralık tarihini son adet günü kabul edelim. Böylece 14+7=21, 12. aydan ise 3 ay çıkartalım, 12-3=9. Hesaba göre bebeğin muhtemel doğum günü 21 Eylül olacaktır. Fakat unutmamak gerekir, bebekler anne babalarının istedikleri ya da hesapladıkları tarihlerde değil, kendi istedikleri günde dünyaya gelirler. Bir diğer deyiş ile, bebeğin hesaplanan doğum tarihinden 15 gün ilerisi ve 15 gün gerisi arasında bir doğum gerçekleşebilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimlerimiz


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣