Ağrısız Saç Ekimi

Ana sayfa / # avicenna YAZILARI / Saç Ekimi / Ağrısız Saç Ekimi
ağrısız saç ekimi

Ağrısız Saç Ekimi

Klasik saç ekimi tekniklerinde kafa derisine yapılan lokal anestezi iğnesi, kimi hastaların çekinmesine ve korkmasına neden olabilmektedir. İğne korkusu yaşayan insanlar, genellikle hemen hemen her türlü sağlık uygulamasından kaçınmaktadırlar. Hal böyle olunca iğnesiz ağrısız saç ekimi büyük önem kazanmaktadır. Yeni saç ekimi tekniklerinde iğne ya da acı, ağrı gibi durumlar bulunmamaktadır. Bu sayede hastalar gönül rahatlığıyla saç ektirebilmektedir.

Saç Ektirme Esnasında Acı

Hastaların genellikle en çok sordukları soru, saç ekimi ağrılı mıdır sorusudur. Bu sorunun yanıtı, saç ekim merkezine ve hastaya göre değişiklik göstermektedir. Çünkü bazı saç ekim merkezleri iğnesiz ağrısız saç ekimi tekniklerini uygulamayabilirler. Yine bazı hastaların da bu tekniğe uygun olmadığı ve klasik tekniklerin uygulanması gerektiği tespit edilebilmektedir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

İğnesiz Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi işlemini yaptırmak için karar veren hastalar, iğnesiz ağrısız saç ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtını ararlar. Bu saç ekimi yönteminde mikrocerrahi uygulanmaktadır. FUE ve diğer FUE grubu saç ekim teknikleri genellikle iğnesiz ve acısız gerçekleştirilen tekniklerdir. Bu teknikte, iğnesiz bir alet ile lokal anestezi yapılabilmektedir. Daha sonra da implanter veya lazer ile ağrısız saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Tüm bu yöntemler sayesinde saç ektirmek isteyenler, iğne korkusu ya da ağrı – acı korkusu fark etmeksizin saç ekimi yaptırabilmektedirler.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

İyileşme Süreci

İğnesiz saç ekimi iyileşme süreci, diğer tekniklere göre çok daha hızlı ve hafif atlatılmaktadır. Bunun nedeni, kafa derisinde herhangi bir delik açılmaması ya da kesi yapılmamasıdır. Haliyle bölgesel kanamalar da azalmakta ve kabuklanma durumu çok daha az gözlemlenmektedir. Öte yandan, şok dökülme evresi de çok daha fazla seri yaşanır. Bu süreçte saç ektiren kişinin kafasını güneşten ve yüksek sıcaklıklardan korumasında fayda vardır.

Acısız Saç Ekimi Faydaları

Acısız saç ekimi faydaları oldukça fazladır. Çünkü iğne, çok sayıda insanı belki de bayıltabilecek bir fobidir ve bu fobiye sahip insanların da saç ektirebilmeye hakkı vardır. Dolayısıyla iğne kullanılmayan saç ekimi teknikleri ile hastalar büyük bir psikolojik rahatlık yaşar. Öte yandan herhangi bir delik ya da kesi açılmadığı için enfeksiyon ve işlem sonrası ağrılar da büyük oranda azalmaktadır. Hastalar acısız saç ekimi işlemi esnasında zaman geçirebileceği film izleme ya da kitap okuma gibi aktiviteleri rahatlıkla gerçekleştirebilir.


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.