Avicenna Hastanesi'nde İşe Alım Süreci

Avicenna Hastanesi’nde İşe Alım Süreci

Avicenna Hastanesi’nde işe alım süreci aşamaları, Yönetim Kurulu tarafından belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yürütülmektedir.

Hastanenin başarılı olabilmesi için çalışanların başarılı olması gerektiği bilinciyle hareket eden Avicenna International Hospital İnsan Kaynakları Yönetimi, en uygun adayları en uygun pozisyonlarda göreve başlatmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda profesyonel kariyer rehberi eğitimleri de alınmaktadır.

Ataşehir Avicenna Hastanesi tarafından, iş arama amacıyla internet üzerinde araştırma yapan potansiyel çalışma arkadaşları için kariyer sayfası oluşturulmuştur. Bu sayfada hem iş ilanları yayınlanmakta, hem de CV doldurularak iş başvurusu yapılabilmektedir.

İnternet sitesi üzerinden toplanan özgeçmişler, hem insan kaynakları yönetimi tarafından hem de işe alınacak olan departman sorumluları tarafından incelenmektedir. Hasta kayıt kabul birimine elden verilen CV’ler de özgeçmiş havuzuna dahil edilir.

Mülakat Süreci

İşe alım süreci, belli bir yol haritası üzerinden ilerlemektedir. İlk olarak yeni ekip arkadaşına ihtiyaç duyulan pozisyon için özgeçmiş havuzu incelenir. Özgeçmiş havuzu içerisinde uygun olduğu düşünülen adaylar, yüz yüze görüşmeye çağrılır.

İşe alım görüşmesine gelen aday ilk gün insan kaynakları departmanı ile görüşme gerçekleştirir. Burada işe alım genel yetenek testi uygulanır. İşe alım genel yetenek testi, adayın yapacağı işe özgü değil, hastanenin genel kural ve çalışan profiline uygunluğuyla ilgilidir.

Avicenna Hastaneleri bünyesinde işe alım gerçekleştirilirken, İK departmanı ve ilgili bölüm yöneticileri ortak bir çalışma yürütür. Bu noktada adayların işle ilgili bilgi ve beceri seviyeleri ölçülür. Eğer işe alım yapılacak olan bölüm belli seviyede bir teknik yeterlilik gerektiriyorsa, bunun için gereken araçlardan faydalanılır. Eğer bilgi seviyesinin detayları ölçülmeliyse, işe alım mülakat soruları adaya sorulur.

İşe Alım Sürecinin Tamamlanması

İşe alınacak olan aday belirlendikten sonra, görüşmeye çağrılan diğer adaylar kimi zaman telefonla, kimi zaman da e-posta yoluyla bilgilendirilirler. İşe alınmayan adayların CV’leri, ilerleyen zamanlarda yeniden değerlendirmek üzere özgeçmiş havuzuna geri gönderilir.

Avicenna’da Kariyer

İşe alınacak olan adayların seçilmesinde, doğru kişinin doğru göreve getirilmesi yani liyakat temel ilkemizdir. Adaylar arasında din, dil, ırk gibi herhangi bir ayrım yapılmamaktadır. Ancak işe alınan adayların kurum vizyon, misyon ve ilkelerine uygun olup olmadığı değerlendirilir ve bu vizyon, misyon ve ilkeleri geliştirip geliştiremeyeceğine bakılır. Bu bağlamda insan ilişkilerinde başarılı, sorumluluk sahibi, eğitimleri tamamlanmış ve profesyonel bakış açısına sahip adaylar göreve getirilir.

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde herhangi bir pozisyonun açığa çıkması halinde ilk olarak alt pozisyonlarda çalışanlara bakılır. Eğer kurum tarafından terfi edilmesi gereken bir aday belirlenirse, bu çalışan terfi ettirilir. Aday arayışına, terfi alan kişinin eski pozisyonu için başlatılır.


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.