Beyin Pili Nedir?

Beyin Pili

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İstemsiz hareket bozukluklarında bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkan beyin pili, nörolojik hastalıklarda uygulanan bir yöntemdir. Epilepsi, Parkinson gibi birçok hastalığın tedavisi beyin pili yöntemi ile gerçekleşir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda beyin pili nedir sorusunun cevabını bulabilir, beyin pili hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Beyin Ameliyatları Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Beyin Pili Hangi Durumlarda Gereklidir?

Nöroşirurji hastalıkları söz konusu olduğunda başarılı yöntem olarak karşımıza çıkan beyin ilgili bazı beyin ve sinir cerrahisi hastalıklarına olumlu bir şekilde etki eder. Beyin pili nedir sorusunun cevap olarak tedavi yönteminin uygulandığı hastalıklar temel anlamada şu şekildedir:

· Sara hastalığı olarak da bilinen epilepsi rahatsızlığı,

· Titreme hastalığı olarak bilinen tremeor rahatsızlığı,

· Parkinson hastalığı,

· Vücudun istemsiz bir şekilde kasıldığı ve büküldüğü distoni rahatsızlığı,

· Genetik bir hastalık olan ve vücudun hareket koordinasyonlarının ilerleyerek bozulduğu huntington rahatsızlığı,

Söz konusu rahatsızlıklar beyin pili yöntemi ile çözüme ulaşır.

Beyin Pili Nedir? Nasıl uygulanmaktadır?

Birçok nöroşirurji hastalığı noktasında tedavi yöntemi olarak kullanılan beyin pili, biz dizi test sonucunda cerrahi bir işlemle takılır. Beyin pili tedavisi, görmeye başlayacak olan hastaların akıllarındaki temel soru beyin pili nedir ve nasıl uygulanır sorusudur.

Beyin pili işleminde beynin orta kısmına ince kablolar yerleştirilir. Göğüs veya karın bölgesine ise elektriksel uyarılar veren bir pil mekanizması koyulur. Bu işlemlerin sonucunda elektriksel aktivitesi bozulmuş olan hücreler düzene girer. Beyin pili yöntemi ile nöroşirurji hastalıklarının sebep olduğu belirtiler yok olur.

Nöroşirurji hastalıklarının yol açtığı; yürüyememe, konuşamama, titreme gibi rutin hayatımızı olumsuz etkileyen birçok sorulan beyin pili yöntemi ile ortadan kalkar. Bu belirti ve sorunların ortadan kalkması ile nöroşirurji hastaları normal yaşam standartlarına geri döner.

Beyin pili uygulaması yapılacak hastalara uygulama öncesinden fiziksel muayene, görüntüleme işlemleri ve değerlendirme testleri uygulanır. Beyin pili yöntemi yalnızca fayda görmesi mümkün hastalar için uygun olan bir yöntemdir. Nöro-psikiyatrik değerlendirme testleri uygun olan hastaların tedavisi bu yöntem ile gerçekleşir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Beyin pili nedir?

İstemsiz hareket bozukluklarında bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkan beyin pili, nörolojik hastalıklarda uygulanan bir yöntemdir.

Beyin pilinin süresi ne kadardır?

5-6 senede bir değiştirilmesi gereken beyin pili, 15 dakikalık bir işlemle yenilenebilir.

Beyin pili günlük yaşamı etkiler mi?

Günlük yaşamı olumlu bir şekilde etkileyen beyin pili ile nöroşirurji hastalılarını yol açtığı sorunlar son bulur.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Kimyasal Gebelik

Kimyasal Gebelik

Kimyasal gebelik halk arasında sessiz düşük olarak ta bilinmektedir. Bu gebelik, döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmeden önce, genellikle implantasyon sırasında ortaya çıkan bir gebelik türüdür. Hamilelik

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı halk arasında bilinen ismi ile hollywood gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerden dolayı estetiği bozan diş ve diş etindeki değişikliklerin kişinin yüz şekline göre

Kron Köprü Tedavisi

Kron Köprü Tedavisi

Kron köprü tedavisi, kron köprü protezi olarak da bilinmektedir. Kron, tek diş kaplamaları için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerin sağlıklı

Kontakt Dermatit

Kontakt Dermatit (Temas Egzaması)

Kontakt dermatit bir diğer adıyla temas egzaması, herhangi bir maddeye doğrudan ve ya dolaylı temastan sonra meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt döküntüsüdür. Bu rahatsızlık

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣