Choi Saç Ekimi | Choi Implanter

choi saç ekimi yapılan hasta

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Saç Ekimi Merkezi saç ekimi uzmanları, Choi saç ekimi (Choi Implanter) hakkında çeşitli bilgiler verdiler. Aynı zamanda DHI saç ekimi olarak da bilinen bu kalem tekniğinde, yüksek seviyede başarı elde edilmektedir. Choi kalem tekniği hakkında merak edilen her şey bu yazıda…

Saç yoğunluklarında ortaya çıkan problemler, şiddetli dökülmeler, yara ve yanıklara bağlı sorunlu bölgeler ve de genetik faktörlerle ortaya çıkan kellik, her yaştan birey için önemli bir sorundur. Neyse ki uzmanlar bu problemlerin çözümünü sunuyor. Üstelik gün geçtikçe gelişen bir teknoloji ve tıp teknikleriyle. Choi Saç Ekimi de yeni ve özel tekniklerden birisidir diyebiliriz. Tecrübe ve beceri gerektiren, özel merkezlerde uygulaması yapılabilen bu yöntem, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu teknik, son dönemde hızla tercih edilirliğini artırmış olan bir seçenek. Çünkü herkes en iyi sonuçları verecek olan yöntemi tercih edecektir. Bu noktada aklınızda Choi Implanter ile alakalı olarak bir çok soru işaretinin oluştuğunu anlayabiliyoruz. Daha fazla uzatmadan hemen ayrıntılara geçelim ve Choi Saç Ekimi nedir, ne değildir, avantajları nelerdir hep beraber görelim. Choi Implanter kısaca en yeni ve bir hayli başarılı tekniklerden birisi olarak ifade edilebilirken, size hitap edecek yanları nelermiş şimdi göreceğiz.

Choi Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirme düşüncesi olan her yaştan bireyin kulağına çalınan ve merak uyandıran Choi Implanter, yeni bir uygulama ve Choi Implanter için deneyim çok önemli. İlk olarak Choi Saç Ekimi (DHI Saç Ekimi) tam olarak ne değildir, buna birlikte bakalım. Klasik saç ekme yönteminde, saçların ekim sürecinde klasik yöntem olarak Lateral Slit tekniği kullanılır. Bu teknikte ekimden sonra kesi izleri oluşur ve buna bağlı şekilde da sık bir ekim hayata geçirmek mümkün olmaz. Bu durum saç ektirmek isteyenler için bunca zaman katlanılabilir bir durum olarak görülmüştür ve en çok uygulanmakta olan yöntem olarak karşımıza çıkar. Choi Saç Ekimi ise daha yeni bir alternatif. Bu teknikte, herhangi bir kesi izi oluşmaz. Bundan farklı olarak kanal yöntemi kullanılır. Bu durumda da hem ekim işlemi hem de kanal açma işlemi beraber yapılarak sık bir saç ekimi gerçekleştirilebilir. Bu teknik sayesinde hem saç kökleri zarar görmez, hem daha sık bir ekim gerçekleştirilir, hem de tüm bunlara bağlı şekilde kişilerin daha memnun bir biçimde merkezden ayrılması sağlanır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Klasik Yöntemlerle Arasındaki Farklar

Choi (DHI) saç ekimi ile klasik yöntem karşılaştırıldığında esasında saç köklerinin alınması aşamasında bir farklılık yoktur. İki teknikte de A plus FUE yöntemi kullanılır. Bu sayede problemsiz bir biçimde kıl köklerinin diğer bir yere nakledilmek üzere alınması mümkün olur. Farklılık ise alınan köklerin yeni yerine nakledilmesi noktasında ortaya çıkıyor. Choi Implanter, küçük greftlerin transfer edilmesi evresinde devreye girmekte ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Ancak yeniden belirtmekte fayda var ki, dhi Choi saç ekimi yüksek tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Yani bazı özel merkezlerde bu hizmeti bulabilirsiniz. Bu uygulamayı yapacak yeterlilikteki uzmanlar ile siz de daha sık, daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Choi Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları

Choi yöntemi saç ekimi uygulaması bir çok farklı nedenle, bir çok avantajlı olmaktadır. Burada da kısaca Choi Saç Ekimi tekniğini tercih etme nedenlerinden bahsedeceğiz. Siz de bu avantajları değerlendirerek Choi Implanter tekniğinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Sözü çok uzatmadan hemen avantajları sıralayalım ve hayatımıza ne tür kolaylıklar, ne tür avantajlar getirdiğini görelim.

  • Choi tekniği ile saç ekimi esasında “No Touch” olarak isimlendirilir. Çünkü saç köküne dokunulmadan gerçekleştirilir. Diğer tekniklere nazaran greft hasarı daha düşük boyutlarda gözlenir ve Choi Implanter hasarı minimuma indirmesi ile dikkat çeker.
  • Hemen hemen herkes saç ekimi işleminin başarılı olması bekler değil mi? Bir başka deyişle, saç ektiren herkes olabilecek en gür seviyede saçlara sahip olmak ister. İşte bu Choi Implanter ile mümkün. Daha sık saç ekimi yapılmasını mümkün kılan yöntem, daha gür saçlara sahip olmanız manasına gelecektir.
  • Bir de uzmanlar açısından konuya bakacak olursak, Choi Implanter tekniğinde saç köklerinin açı tayini çok daha kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Bu da Choi Implanter’ın önemli avantajlarından bir tanesi…
  • Choi dhi saç köklerinin kanaması durumunda da faydalar sağlar. Eğer oluşan kanamayı diğer saç ekimi teknikleri ile kıyaslamak gerekseydi, bu teknik kazanan teknik olurdu.
  • Bilinen saç ekimi işlemlerinde, saç diplerinin çukurlara ve noktalara bürünmesi bir hayli yüksek ihtimalli bir durumdur. Choi Implanter tekniğinin klasik tekniklerden ayrıldığı bir nokta da burası. Bu teknikle saç ekimi yaptırdığınız zaman, bu tarz sonuçlarla karşılaşmazsınız.
  • Choi tekniği çok daha doğal bir görüntüye sahip olan saçlara kavuşulmasını sağlamaktadır. Mevcut saçlarınızdan ayrılmayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Choi Implanter Tekniği ile Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Choi Implanter her ne kadar son yıllarda öne çıkan ve dikkatleri üzerine çeken bir teknik olsa da, yüksek deneyim sahibi saç ekimi profesyonellerinin ve de merkezlerin tercih edilmesi gerekli olduğu unutulmamalıdır. Kimlerin bu tekniği tercih edebileceği konusuna gelecek olursak, her saç ekim süreci için geçerli olan, dolayısı ile Choi Saç Ekimi için de geçerli olan bir şarttan söz edelim. Ergenlik süreci insan yaşamanın özel bir sürecidir. Üstelik bu süreç kişiye göre farklı yaşlara kadar sürebilmektedir. Bu gelişim dönemi tamamlanmadan saç ekimi tekniklerinin hiç biri tercih edilmez. Özel bir durum söz konusu olmadıkça, hiçbir profesyonel da bunu kabul etmeyecektir. Dolayısıyla Choi Implanter tekniği de ergenlik sürecini tamamlamış yani ortalama 24 yaşını aşmış bireyler için söz konusu olabilir. Bunun dışında ise çeşitli sağlık problemleri ile alakalı incelemeler saç ekimi profesyoneliniz tarafından yapılacaktır. Choi saç ekim tekniği, diğer bir çok saç ekim tekniğinde olduğu gibi standart koşullara bağlı şekilde gerçekleştirilir. Bu yüzden Choi kalem tekniği bu kadar gündemde ve bu kadar merak ediliyor ancak profesyonellerin uygun bulduğu kişilerin tercih edebileceği akıllardan çıkarılmamalıdır.

Tekniğin Merak Edilenleri

Saç ektirme talebine sahip olanların merak ettiklerine cevap vermeye çalıştığımız bu yazıda, son olarak belli özel detaylardan da bahsederek konuyu toparlayabiliriz. Hiç şüphesiz, bu tekniği tercih edecek olan hastalar ilk olarak operasyon hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu soruya en doğru yanıtı verebilmek için ilk olarak Choi Implant isminin verildiği kalemin kullanıldığını vurgulamak gerekiyor. Bu kalem, ucuna iğne takılabilen içi boş ve de pistonlu bir sistemdir. Saç folikülleri bu kalem sayesinde birer birer toplanır ve anında yeni yerine yerleştirilir. Choi Implanter tekniğinin özü bu uygulamaya gitmektedir ve bu süreçte hiçbir ağrı veya sızı hissedilmez.

Avicenna Saç Ekimi

Choi Implanter böyle basit bir sistem ile uygulanmasına karşın oldukça başarılı neticeler verir. Yani bunca zaman saç ektirme için boşuna beklediğinizi düşünebilirsiniz. Hem zahmetsiz, hem de acısız bir uygulama olan bu teknik ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Daha mutlu, daha özgüvenli olabilir, geleceğe daha aydınlık gözlerle bakabilirsiniz. Çünkü bu tür görünümle ilgili sorunlar insan hayatını ister istemez etkilemektedir. Choi Saç Ekimi ise tam da bu noktada hayatınızı güzelleştirecek muhteşem bir fırsat. Siz de Choi Saç Ekimi ile alakalı ayrıntılı bilgi almak ve sizin bu teknik için uygunluğunuzu görüşmek için hemen Avicenna Ataşehir Hastanesi’ni arayarak Avicenna Saç Ekimi Merkezi ile görüşebilirsiniz. Tecrübesine güvendiğiniz hekimler ile muhteşem sonuçlar veren bir Choi Saç Ekimi yaptırabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi sonrası ilk yıkama ne zaman yapılır?

Kişiden kişiye değişebilen ilk yıkama süresi genellikle 2. veya 4. günlerde gerçekleştirilmektedir. Durumun kesinliği için saç ekimi uzmanının önerdiği süreye uymalısınız.

Saç ekimi sonrası kabuk dökme ne zaman tamamlanır?

Greftlerin yerleştirildiği saç ekimi operasyonu sonrasında 10. güne kadar kabuk dökme işlemi gerçekleşir. Saç derisinin yenilendiği bu dönem 8 veya 10 gün sürüp, sona erecektir.

Saç ekimi sonrası yıkama işleminde nasıl bir şampuan kullanılmalıdır?

Saç ekimi sonrası ilk yıkamada doğal ve parabensiz bir şampuan kullanılmalıdır. Ancak kullanılan şampuanın yenileyici özelliği olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

Paylaş:

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

Kemik Yoğunluğu

Kemik Yoğunluğu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kemik yapısının içerdiği fosfor, kalsiyum gibi minerallerin yoğunluğunun ölçülmesine kemik yoğunluğu ölçümü denir. Bu ölçüme kemik tarama veya kemik dansitometri denilmektedir. Tanı sonrasında uygulanan tedavinin

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣