Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Yaşlanma yaşam sürecinin doğal bir parçası olarak görülmektedir. Çevresel faktörlere, yaşam tarzına ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte sarkmalar ve kırışıklar meydana gelmektedir. Ve insanlar kimi zaman aynada gördükleri bu görüntüden rahatsız duymaktadırlar. Ancak yaşlanma sorunu çözümsüz değildir. cilt gençleştirme yöntemleri ile istenilen görünüme sahip olmak mümkündür.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Yaşlanma süreci, zamana ve yaşa bağlı olarak görülse de bu süreci hızlandıran bazı faktörler bulunmaktadır. Düzensiz beslenmek, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak cildin yaşlanma sürecini hızlandıran faktörlerdir. Bu nedenlere bağlı olarak zamanla cilt elastikliğini kaybetmektedir. Özellikle yüzde, ciltte ve vücudun diğer kısımlarında kırışıklık, sarkma ve leke gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilmektedir. Bu değişiklikler yaşamın bir parçası olsa da bazen kişiler bu görüntülerden rahatsızlık duymaktadırlar. Artık günümüzde bu rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olan pek çok yöntem bulunmaktadır.

Mezoterapi

mezoterapi uygulaması, cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. İşlemden önce cilde lokal anestezik krem uygulanmaktadır. İğneler yardımıyla cildin orta tabakasına mezoterapi enjekte edilmektedir. Mezoterapi işleminde kullanılan serum, kişilerin ihtiyacına göre belirlemektedir. Hyaluronik asit, vitaminler, amino asit ve çeşitli mineraller kullanılarak hazırlanmaktadır. İğneli mezoterapinin yanı sıra iğnesiz mezoterapi seçeneği de bulunmaktadır. İğnesiz mezoterapide hazırlanan özel solüsyon ultrason cihazı yardımıyla cildin orta kısmına gönderilmektedir. Bu işlem de Ciltteki sarkmaların azalması ve cildin elastikiyetinin arttırılması amaçlanıyorsa bu işleme mezolifting adı verilmektedir. Cildin kaybettiği nemi ve parlaklığı geri kazanmasını sağlamak amacıyla uygulanıyor ise mezoglov olarak adlandırılmaktadır.

Fokus Ultrason ile Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan fokus ultrason, ses dalgaları yöntemiyle ciltte bulunan kolajen üretimini tetiklemektedir. Bu da cildin elastikliğini geri kazanmasını ve daha canlı, genç bir cilt görünümü sağlamaktadır. Cilde gönderilen ses dalgaları sayesinde istenilen bölgeye hasar verilerek vücudun hasar gören dokuyu onarması amaçlanmaktadır. Fokus ultrason yöntemi, yüz bölgesindeki sarkmaların yanı sıra boyun bölgesindeki sarkmalar için de sıklıkla tercih edilmektedir. İşlemden 40-90 gün arasında gözle görülür bir sonuç vermektedir.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Ciltte oluşan lekelenmeler, doğuştan veya dış faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu oluşan lekelerin giderilmesine ve sarkmaların toparlanmasına yardımcı olan bir diğer yöntem ise lazerle cilt gençleştirmedir. Cilt üzerine gönderilen lazer ışınları sayesinde cildin tabaka tabaka soyulması sağlanmaktadır. Seanslar halinde tekrarlanması sonucu ciltteki kırışıklıklar kaybolur ve cilt kendini toparlamaya başlamaktadır. Lazer ışınlarına maruz kalınan bir yöntem olduğundan dolayı kış aylarında yapılması önerilmektedir.

Radyofrekans Yöntemiyle Cilt Gençleştirme

Altın iğne ile cilt gençleştirme işlemi, cildin kolajen üretimini ve cilt sıkılığını arttırmak amaçlanmaktadır. Cilt yüzeyine radyofrekans dalgaları gönderilerek dermis tabakası ısıtılmaktadır. Bu ısı sayesinde kolajen üreten dokular harekete geçilerek cildin sıkılaşması sağlanmaktadır. Radyo dalgaları cildin derin tabakasına gönderildiğinden dolayı cilt yüzeyinde herhangi bir hasara yol açmamaktadır. Bu nedenle radyofrekans işlemi her mevsim güvenle uygulanabilmektedir.

Botoks

Cilt gençleştirme yöntemleri arasında en sık tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise botoks işlemidir. İğneler yardımıyla ihtiyaç olan bölgeye botoks enjekte edilmektedir. Enjekte edilen bölgedeki sinir ve kasları uyararak gevşemeleri sağlanır bu sayede ciltteki kırışıklıklar açılmaktadır. Botoks uygulamasından iki hafta içerisinde işlemin etkisi görülmeye başlanmaktadır. Bu etki 10 aya kadar devam edebilmektedir.

Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulaması, cilt gençleştirme yöntemleri arasında en yaygın ve en sık kullanılan yöntemdir. Bu uygulamayla yüz hatlarının belirginleşmesi ve kırışıklıkların giderilmesi amaçlanmaktadır. Dolgu uygulamasında hyaluronik asit, mikroenjeksiyon yöntemiyle önceden belirlenmiş olan bölgelere enjekte edilmektedir. Dolgu alanında uzman kişiler tarafından uygulandığında yüzde şişlik oluşmaz. İşlem sonucu daha kesin yüz hatlarına sahip olmanızı sağlamaktadır. Özellikle dudak dolgusu, elmacık kemiği dolgusu ve çene dolgusu, en çok tercih edilenleri arasındadır.

Kök Hücre Yöntemiyle Cilt Gençleştirme

Cildin canlılığını ve elastikliğini sağlayan kolajen dokusu, fibroblast adındaki hücrelerden oluşmaktadır. Bu hücreler zamanla canlılıklarını kaybetmeye başlamaktadır. Laboratuvarlarda ve uzman bir ekiple cildi canlı tutan fibroblastlar ayrıştırılmaktadır. Kişinin kendi kanından alınan plazma yardımıyla bu hücrelerin dışarıda çoğalmaktadır. Çoğaltılan canlı hücreler, tekrar kişiye enjekte edilerek bölgedeki hücrelerin artması sağlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Ağrılı mıdır?

Yüz gençleştirme yöntemleri ağrılı bir süreç değildir. Çünkü işlemden önce uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem uygulanmaktadır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

HIFU İşlemi Ne Kadar Sürer?

HIFU (yüksek yoğunluklu odaklı ultrason) uygulamasının süresi tedavi edilen bölgeye göre değişebilmektedir. Yaklaşık 60-90 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

HIFU İşlemi Kaç Ayda Bir Yapılır?

Yüz germe işlemi tek seans halinde yapılmaktadır. Ancak bu durum cilt tipine göre değişebilmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları, özellikle dudak, yüz ve elmacık kemiklerine uygulandığında yüze estetik görünüm katmaktadır. Ancak dolgu uygulamaları alanında uzman kişilerce uygulanıp riske atılmamalıdır. Dolgu eritme işlemi,

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi, insan vücudunda bulunan tüm organ ve dokulardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt kırışıklıklarının tedavisinde kullanmakla beraber, daha

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp askı uygulaması, orta derecede yüz sarkmalarında, göz düşüklüklerinde kullanılan medikal estetik uygulamasıdır. Fransa da geliştirilen diğer adıyla Fransız ip askısı denilen bu yöntem, yüz

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi, cildi gençleştirme, sıkılaştırma ve yenileme amacıyla uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyarmaktadır. Bu sayede cildin gençleşmesi ve

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣