Damon Sistem ile Diş Teli Tedavisi: Nedir?

Damon Sistem ile Diş Teli Tedavisi uygulanan kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Damon sistemi, daha hızlı ve daha hassas bitirme için tasarlanmış olan ortodontik sistemdir Dönme, açılandırma kontrolü için oynamayı neredeyse ortadan kaldırmak üzere tamamen yeniden tasarlanmış olan sistem hakkında detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

Damon Sistem Nedir?

Damon sistem, daha hızlı ve daha hassas bitirme için tasarlanmış tescilli entegre tel ve yuvaya sahip ilk gerçek tam ifadeli ortodontik sistemdir. Damon Ultima Sistemi, geleneksel diş tellerinden daha kısa sürede ve daha fazla konforla size daha geniş ve sağlıklı bir gülümseme sunar. Ortodontistlere daha erken ve hassas rotasyon, açılandırma ve tork kontrolü sağlamasıyla yardımcı olmaktadır. Bu teknoloji, diş problemlerini daha kısa sürede tedavi etmek için daha hafif kuvvetlerle tedaviye olanak sağlamaktadır.

Damon Ultima Sistemi, oynamayı neredeyse tamamen ortadan kaldırmaya yönelik, birbirine tam olarak uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sistem, benzersiz bir yuvarlak kenarlı dikdörtgen tel ve paralelkenar şekilli bir yuvaya sahiptir. Bu özel tel, kontrol tedavisinde daha önce yuvadaki yatay temas noktalarını birleştirmektedir. Yuvadaki dikey kontaklar, dönme kontrolünü korurken açı kontrolünü daha erken elde etmek için tasarlanmıştır. Sonuç olarak, ortodontistler dişleri daha verimli ve güvenilir bir şekilde hareket ettirmek için hassas kontrole sahip olurlar. Bu sayede daha yumuşak kuvvetlerle hasta konforu arttırılabilir ve hasta sağlığına öncelik vererek tedavinin daha hızlı bitirmesine yardımcı olur.

Damon Ultima Sistem ile Diş Teli Tedavisi

Damon Ultima Sistemi, telin serbestçe hareket etmesine izin verirken ark tellerini brakete bağlamak için patentli bir kaydırma mekanizması kullanır. Damon Ultima Sistemi, elastik bağları ortadan kaldırarak sürtünmeyi azaltır ve ağız hijyenini iyileştirir. Damon Ultima Sistemi, yetişkinlerin üçte ikisinden fazlasının tercih ettiği gülümseme türü olan geleneksel diş tellerinden daha geniş bir gülümseme sağlar. Damon System’ın geniş kavisli gülümsemesi, ağzınızın köşelerindeki koyu üçgenleri azaltır ve daha genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olabilecek genel yüz profilini iyileştirir. Tedavi süresi değişebilse de Damon sisteminin geleneksel diş tellerinden daha hızlı tedavi ettiği ve daha az randevu gerektirdiği kanıtlanmıştır. Hafif kuvvet, yüksek teknoloji, şekil hafızalı teller dişleri daha verimli bir şekilde hareket ettirerek yoğun programınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olmak için ofis ziyaretlerini ve tedavi sürelerini azaltır.

Damon Ultima Sistem Faydaları Nelerdir?

Avicenna Ataşehir Hastanesi ortodonti alanında uygulanan Damon Ultima Sistemi, ilk gerçek tam ifade ortodontik sistemdir. Kullanılan ortodontik sistemin avantajlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Damon Sistem Faydaları;

  • Daha hızlı ve daha hassas son işlem için tasarlanmıştır.
  • Basitleştirilmiş kapalı braket yerleşimi.
  • Dönme, açılandırma ve torkun hassas kontrolü için oynamayı neredeyse ortadan kaldıracak şekilde yeniden tasarlanmış sistem.
  • Diş teli bükme miktarını azaltan bir sistem
  • Daha hafif güçlerle tedavi edilerek hastanın sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır.

Braket diş teli uygulamaları sayesinde hastanın konforu artırılarak, daha hızlı bir tedaviye olanak sağlanmaktadır. Braket çeşitleri arasında güncel teknoloji uygulamalardan biri olan damon sistemi, popüler uygulamalardan biridir. Damon ultima sistem ve kapaklı braketler sayesinde dişçi koltuğunda geçirilen süre kısalıyor ve daha konforlu diş teli tedavisi sağlanabiliyor. Braket diş teli kullanımı sayesinde ortodontistler ve tedavi gören hastalar diş teli tedavisinde istenilen sonuca daha hızlı ulaşabiliyor. Kapaklı braketler arasında en popüler tercih Damon Braketler olmaktadır.

Damon Sistem Tedavisinde Kontroller Ne Sıklıkla Olmaktadır?

Damon Sistem tedavisinde kontrol süreçleri iki ayda bir olacak şekilde ayarlanmaktadır. Fakat hekiminiz sizin diş yapınız doğrultusunda farklı bir süreçte belirleyebilir. Bazen iki aylık görüşmeler aylık görüşmeler şeklinde yapılabilir. Bahsettiğimiz gibi, bu kişiden kişiye değişebilecek bir durumdur.

Sonuç

Ağız ve diş sağlığı konusunda en iyi sonucu almak için güvenilir ellerde, doğru teknik kullanılarak işlem yapılması önemlidir. Bu nedenle diş sağlığınızı uzman ellere bırakmanız gerekmektedir. Avicenna Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde uygulanan Damon Ultima System ile dişlerde istenilen estetik görünüm sağlarken, diş problemleri de ortadan kaldırılabilir. Konforlu olmasının yanında hızlı tamamlanabilen bir uygulama olması ile dişçi koltuğunda uzun vakitler geçirmek istemeyenler için büyük bir avantajdır. Dilerseniz, ön muayene olmak için Avicenna Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı uzman doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Damon sistem tedavisi pahalı mıdır?

Damon ultima sistem fiyatları, geleneksel diş teli uygulamalarına göre biraz daha maliyetli olmaktadır. Geliştirilmiş teknolojisi ile tedavi süresinde vakit kazanmanızı sağlayan damon sistemin net fiyatına muayene sonrası ulaşabilirsiniz.

Damon sistem ile iyileşme hızlanır mı?

Kapaklı braket uygulamaları ile diş teli tedavisinde iyileşme süresi hızlanmaktadır. Hem diş tellerinin kontrol süresi kısalırken, aynı zamanda tedaviniz daha erken sürede tamamlanabiliyor.

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer?

Ortodonti tedavisi süresini belirleyen birçok faktör vardır. Tedavi görmenize neden olan durumun iyileşme süresi ve uygulanan programa bağlılığınız sonucu etkileyebilir. Ancak genel olarak ortodonti tedavi süresi 6 ay ile 1 sene içerisinde değişmektedir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣