DHI Sakal Ekimi

DHI sakal ekimi yaptıran adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekimi, son yıllarda oldukça ön plana çıkan tedavi yöntemlerinden biridir. Erkeklerin sakal veya bıyık favorilerinin zayıf çıkması ya da hiç olmaması sebebiyle tercih edilir. Sakallara ekilen greftler, kişinin ensesindeki kıllardan alınır ve sakalın çıkış yönüne doğru ekim işlemi yapılır. Saç ekimine göre daha zor bir operasyon olan sakal ekiminde, sakalların çıkış yönüne doğru bir kanal açılarak ekim yapılması gerekir. Sakalları az olan ya da tamamen köse olan kişilere de sakal – bıyık ekimi yapılması mümkündür. Sakal ekimi lokal ya da sedasyon anestezi ile yapılır ve ortalama 3 – 5 saat arasında sürer. Ayrıca yine saç ekimi gibi sakal ekimi de farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Bunlardan biri de DHI sakal ekimi yöntemidir. Peki DHI sakal ekimi nedir? DHI sakal ekimi yöntemi ile ilgili daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin….

DHI Sakal Ekimi Nedir? & Nasıl Yapılır?

DHI sakal ekimi, FUE sakal ekim yönteminin bir parçasıdır. Ancak buradaki tek fark saçlar, göğüs veya sakal kılları özel yapım 0,5 – 0,7 mm çapındaki FUE iğneleri ile çıkarılır ve sakal ekim kalemi olarak bilinen hair pen / choi iğne içerisine yerleştirilir. Ardından el değmeden saç ekimi yapılarak, deri altına veya istenilen bölgeye yön verilir.

DHI kalem sakal ekimi için direkt olarak kalem ile yön verildiği için, herhangi bir kanama meydana gelmez. Aynı zamanda ertesi gün hemen yıkama işlemine geçilebilir. 1 hafta gibi bir sürecin ardından da iyileşme işlemi gerçekleşir. DHI kalem sakal ekim yöntemi, çok sık saçlar, sakal ekimi ve kaş ekimi için tavsiye edilir.

DHI Sakal Ekimi Avantajları

  • Ömür boyu süren kalıcı sonuçlar
  • Cerrahi bir işlem olmaması ve bu nedenle herhangi bir yara izinin olmaması
  • Mükemmel hissettiren ve görünen doğal sonuçlar
  • DHI için kullanılan kalem sayesinde derinlik ve açı kontrolünün daha kolaylaşması
  • İyileşme süresinin kısalığı
Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

DHI Sakal Ekimini Kimler Yaptırabilir?

  • 18 yaşının üstünü geçmiş
  • Sakalları kısmen ya da tamamen boş olan
  • İki kulak arası ve ense bölgesi iyi olanlar bu işlemi yaptırabilirler.

Burada önemli olan ve dikkat edilmesi gereken şeylerden biri ekim yönleridir. Ve operasyondan olumlu sonuç almak adına işlemin steril ortamda ve uzman kişiler tarafından yapılması şarttır.

DHI ile Ekilen Sakallar Ne Zaman Çıkar?

Ekilen sakallar ilk 15 gün içerisinde dökülür ve yaklaşık 3 ay sonra tekrar çıkmaya başlar. 4 – 6 ay içerisinde de sakallar istenilen uzama kıvamına gelir. Bazı hastalarda stres, genetik sorunlar ve dengesiz beslenme gibi problemler görüldüğü için bu süreç daha da uzun sürmektedir. Örnek vermek gerekirse 1 yılı bile bulabilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

DHI sakal işlemi ne kadar sürer?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi genellikle 2 – 3 saat sürmektedir. Kişinin durumuna göre ise ihtiyaç ya da yemek molası verilir.

Sakal ve bıyık ekimi kaç greft gereklidir?

Kişinin sakal ve bıyık ekiminde istediği yoğunluğa göre bu durum değişmektedir. Ancak yaklaşık olarak 2.500 – 3.500 arasında bir greft ekilmesi daha faydalı olur.

DHI sakal ekiminde fiyat nedir?

Sakal ve bıyık ekimi fiyatı greft olarak değil de, genellikle maksimum ekim olarak değerlendirilmektedir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣