garantili saç ekimi

Garantili Saç Ekimi

Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, saç ekiminde garanti belgesi sunmaktadır. Peki, garantili saç ekimi nedir? Saç ekiminde ömür boyu garanti sunulabilir mi? Memnuniyet garantili saç ekimi nasıl yapılır?

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi problemi yaşayan ya da travmaya bağlı saç kaybı yaşayan herkes için doğal ve kökten bir çözüm yöntemidir. Saç köklerinin aktivitelerini kaybettikleri durumlarda, saç kaybının yaşandığı yere mikro cerrahi tekniğiyle saç transferi yapılmasına saç ekimi denir. Saçların döküldüğü yerlere, yine hastaların kendi donör bölgelerinden alınan kendi saçları ekilmektedir. Saç ekimi operasyonları kişiye özel planlanmaktadır. Donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilir. Saç ekimi uzmanları gerekli gördükleri durumlarda başka bölgelerden de kıl kökü alabilirler. Ense bölgesinde bulunan saç kökleri, hemen hemen her insanda dökülmeye karşı dirençli olmaktadır. Bu da saç ekimi için ideal donör bölge olmasını sağlamaktadır. Öte yandan enseden alınan saç kökleri, vücudun diğer bölgelerine göre en doğal görüntüyü vermektedir.

Saç Ekimi İçin Garanti Belgesi

Saç ekimi, her ne kadar kolay ve az riskli olsa da, özünde bir ameliyattır ve bundan dolayı saç ekimi için garanti belgesi veren hastane ortamında yapılması en doğrusudur. Saç ekimi sonrası hastaların saçları sanki hiç dökülmemiş gibi bir görüntü elde edilebilmektedir. Garantili saç ekimi işlemindeki temel amaç, danışanlara tıbbın en modern cihazlarıyla, olabilecek en konforlu seviyede ve doğal görünümlü saç ekimi yapmaktır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Günümüz dünyasında 50 yaşını geçen erkeklerin yarısına yakını saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu da saç ekimini, erkeklerin en çok başvurduğu estetik operasyon haline getirmiştir. Elbette saç dökülmesi ya da travmaya bağlı saç kaybı sadece erkeklere özgü değildir. Dünya genelinde birçok kadın da, belli sebeplerle saç ekimi yaptırmaktadır. Saç ekimi için uygun aday olup olmadığınızı anlamanız için aşağıdaki kriterleri karşılıyor olmanız gerekmektedir:

  • 18 yaşından büyük olmak (Aile izniyle daha küçük yaştakilere saç ekimi yapılabilmektedir)
  • Saç ekimine engel olacak hastalığın bulunmaması
  • Donör bölgedeki kıl kökü sayısının yeterli olması
  • Saç ekimi yapılması istenen bölgede yeteri kadar boşluk oluşmuş olması

Saç ekimi sadece erkek tipi saç dökülmeleri için değil, farklı hastalıklardan kaynaklı olarak oluşabilecek bölgesel boşluklara, yanık izlerine, yara izlerine, ameliyat izlerine de yapılmaktadır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

FUE Saç Ekiminde Garanti

Folicular Unite Extraction teriminin kısaltılmışı olan FUE, günümüz dünyasında en çok kullanılan saç ekimi tekniğidir. FUE yönteminde öncelikle donör bölgeden saç kökleri alınır. Saç kökleri, FUT yönteminde olduğu gibi çevresindeki doku ile birlikte kesi atarak değil, özel aletlerde birer birer alınır. Bu saç kökleri beklemeye bırakılır ve saç ekimi yapılacak alana kanallar açılmaya başlanır. Alınan saç köklerine özel olarak açılan kanallar bitirildiği zaman ekim işlemi yapılır. Saç ekim işlemi bitiminde donör bölge bandajlanır. Danışanlar tüm bu süreçte lokal anestezi ya da sedasyon etkisinde olduğu için hiçbir acı hissetmezler. Günümüzde saç ekim merkezleri iki tür FUE yöntemi kullanırlar. Bunlardan birisi Saphire FUE, diğeri de DHI FUE yöntemidir.

Saç Ekiminde Garanti Belgesi Nedir?

Saç ekimi bilindiği üzere cerrahi bir operasyondur. Saç ekiminde önceki yıllara kıyasla başarı oranları ciddi seviyelerde artmıştır. Yine de her cerrahi operasyonda olduğu gibi, saç ekiminde de az da olsa risk vardır. Bu nedenle garantili saç ekimi, oluşabilecek herhangi bir komplikasyona karşı danışanlara güven vermektedir. Saç ekiminin başarısını etkileyen çeşitli etkenler vardır. Bu etkenlerden en önemlisi de, hastane ortamında saç ekimi yaptırmaktır. Sağlık Bakanlığı kontrolünde ve onayında bir hastanede saç ekimi yaptırmak, oluşabilecek her türlü kötü durumda müdahale edilebileceğini gösterir. Garantili saç ekimi, hastanın hem ekim esnasında, hem ekim sonrasında, hem de ilerleyen yıllarda oluşabilecek problemlere karşı güvenceye alındığını gösterir.

Garantili Saç Ekimi Neleri Kapsar?

Garantili saç ekimi günümüzde belli başlı hizmetler için sunulmaktadır. Saç ekimi her ne kadar oldukça kolay bir operasyon olsa da, her cerrahi işlemde olduğu gibi bazı riskler barındırmaktadır. Hastane ortamında garantili saç ekimi yapan bir saç ekimi merkezi, danışanın operasyon esnasında başına gelebilecek her türlü sağlık problemine anında müdahale edebilir. Saç ekiminde garanti belgesi veren bir saç ekimi, danışanın saçlarının çıkmaması durumunda (Başarısız saç ekimi) ücretsiz olarak yeniden saç ekimi yapar. Garanti belgesini kapsayan bir diğer durum da, 1 yılın sonunda danışanın istenen görüntüye ulaşamaması durumunda yeniden saç ekimine alınmasıdır.

Doğal Saç Çizgisi Garantisi

Günümüzde saç ekimi yapan merkez sayısı oldukça artmıştır. Bu da tecrübeli – tecrübesiz her doktorun saç ekimi yapmaya başlamasına neden olmuştur. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de saç çizgisidir. Saç çizgi, kişiye özel olarak belirlenmelidir. Kişinin eski doğal saç çizgisinin bir benzeri yapılmalıdır. Bu süreçte oldukça dikkatli olunmalı ve en doğal saç çizgisi belirlenmelidir. Belirlenen saç çizgisine uygun şekilde kanallar açılmalıdır. Ön saç çizgisine açılan kanalların da doğal açılara sahip olması gerekmektedir. Aksi durumlarda çim adam denilen durumla karşılaşılmaktadır. Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, ön saç çizgisi için de garantili saç ekimi hizmeti vererek, en doğal görüntüyü sunmayı taahhüt etmektedir.

Saç Ekimi Neden Başarısız Olur?

Bir saç ekimi işleminden sonra net sonuçlar tam olarak 1 yılda alınmaktadır. Saç ekimi sonrası başarısız olma ihtimali oldukça düşüktür. Genel olarak saç çıkmama ihtimali yok denecek kadar azdır. Fakat bölgesel problemler kısmen de olsa yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda saç ekiminde garanti belgesi veren kuruluşlar, bölgesel saç ekimi işlemlerini ücretsiz olarak yapar. Saç ekimi sonrası bütün saç derisinin enfeksiyon kapması gibi çok düşük ihtimalli durumlar da, saç çıkmasına engel olabilmektedir. Saç ekimi sonrası ekilen greftlerden hiç birinden saç çıkmaması 1000’de 1 ihtimaldir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda hiç vakit kaybetmeden bu durumun nedeni araştırılmalıdır. Bu durumun kaynağı hızla bulunmalı ve 2. saç ekiminden önce ortadan kaldırılmalıdır. Saç ekiminde garanti veren kurumlar, 2. saç ekiminde danışanlarının istediği doğal görüntüyü sağlayacaklardır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Günümüzde saçlarında seyrelme başlamış ve dökülme problemiyle karşı karşıya olan kişiler saç ekimi yaptırabilir. Günümüzde 30’lu yaşlar ve sonrasında saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç ekiminde hangi yöntemler kullanılmaktadır?

Saç ekiminde FUE ve DHI teknikleri kullanılmaktadır. Saç ekiminde hangi yöntemin tercih edileceğine, saç ekimi uzmanları ile yapılacak muayene sonrasında karar verilebilir.

 

Avicenna Hastanesi Psikiyatri Bölümü Doktorları

Psikiyatri bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.