Hilterapi Faydaları Nelerdir?

hilterapi faydaları hakkında

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Hilterapi faydaları, kronik ağrı yaşayan ve yüksek yoğunluklu lazer tedavisini deneyecek kişiler tarafından merak edilmektedir. Yüksek yoğunluklu lazer faydaları hakkında daha fazla detaya içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Hilterapi Nedir?

Hilterapi lazer tedavisi, akut veya kronik ağrıların tedavisinde kullanılan güncel teknoloji lazer  tedavisidir. Lazer dalgalarının hücre tarafından emilmesi ile birlikte, hedeflenen  bölgelerde istenilen değişiklikler meydana gelmiş olur. Bölgesel ağrılardan kurtulma ve doku onarımını hızlandırmaya yarayan durumlarla birlikte, lazer tedavisi ile geçmeyen ağrıların tedavisi sağlanabilir. Dokuların daha hızlı yenilenmesine olanak sağlayarak, iyileşme sürecini kısalmaktadır.

Bu sayede günlük yaşama daha hızlı geri dönüş yapılabilir ve hareket kısıtlaması ortadan kalkacaktır. Uzun süreli ağrıların yarattığı psikolojik bunalımdan da bu sayede kurtulmanız mümkün. Tedavi literatürüne 2002 yılında girmiş olan tedavi yöntemi, kısa süre de FDA onayı almıştır. Günümüzde etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor olup, kas ve eklem ağrılarının tedavisi gibi birçok konuda tercih edilmektedir. Hilterapi Faydaları Nelerdir? sorusu hakkında detaylı bilgi için bir sonraki başlığımıza göz atabilirsiniz.

Hilterapi Faydaları Nelerdir?

Yüksek yoğunluklu lazer uygulaması, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarının sıklıkla başvurduğu, modern hastanelerde kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Popüler tedavi yöntemlerinden biri olan hilterapinin birçok faydası bulunmaktadır. Hilterapi faydaları arasında;

  • tek seansta etki
  • alışkanlık yapmayan ağrı kontrolü
  • kronik ağrılardan kurtulma
  • günlük hayata hızlıca dönebilme
  • doku iyileşmesini hızlandırma
  • ağrı yollarını bloke etme
  • ağrı altındaki problemi çözme

bahsedilen durumlarda kronik ve akut ağrıları tedavisi hızlı ve tek seansta görülebilir. Etkili tedavi yöntemlerinden biri olması ve çabasız bir iyileşme sağlaması, uzun zamandır ağrı problemi yaşayanlar için kurtarıcı bir tedavi oluyor. Ancak öncelikle fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı ile görüşerek, bu tedaviyi almasında bir sakınca bulunup bulunmadığını görüşmelisiniz. Uygun görülmesi durumunda hızlı sürede etkili tedavi için acısız hilterapi yönteminden faydalanabilirsiniz.

Sonuç

Uzun süreli ağrılar başka kişinin günlük hayatını etkilemek üzere zamanla hareket kısıtlamasına neden olup, psikolojisini etkiler hale getirmektedir. Durumun böyle olması sonucunda tedavisi uzun süren yaralanmalar sonucunda iyileşme süreci oldukça sancılı olabilir. Benzeri durumlarda tedaviler devam ederken, bir yandan hilterapi uygulamasından faydalanılarak maksimum etki görülebilir. Kronik veya akut ağrılarınızın tedavisinde yüksek yoğunluklu lazer cihazları ile tedaviler istenilen sonuca erken ulaşmanızı sağlamaktadır. Dilerseniz, Ataşehir Avicenna Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorlarımıza randevu alarak, ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hilterapi kaç seans uygulanır?

Hilterapi uygulamasının seans sayısı, ağrısının boyutu ve işlemin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Dokunun iyileşme süresine göre tek seans yeterli olabilirken, bazı durumlarda 3 veya daha fazla seans ile işlem yapılabilir.

Yüksek yoğunluklu lazer fiyatları nedir?

Hilterapi lazer fiyatları, işlem yapılacak bölge ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için Avicenna Hastanesi çağrı merkezi  0216 574 10 00 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Nedir? Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ bezesi, tıbbi adıyla lipom, cilt altında yavaş büyüyen iyi huylu bir tümördür. Genellikle yağ dokusundan oluşarak yumuşak, esnek bir dokuya sahiptir. Çeşitli nedenlerden dolayı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣