Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi?

Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi?

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi? sorusu, ilk defa yüksek yoğunluklu lazer tedavisi yaptıracak kişiler tarafından merak edilmektedir. Dilerseniz detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Yüksek Yoğunluklu Lazer Tedavisi Nedir?

Yüksek yoğunluklu lazer tedavisi, akut veya kronik ağrıların tedavisinde kullanılan lazer teknolojisidir. Lazer dalgalarının hücre tarafından emilmesi ile birlikte, hedeflenen hücrelerde istenilen değişiklikler meydana getirilir. Bölgesel ağrılardan kurtulma ve doku onarımını hızlandırmaya yarayan durumlar sayesinde geçmeyen ağrıların tedavisinde hilterapi önerilmektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı ile yapacağınız görüşmelerde, gerekli tetkikler sonrası terapiye başlanmasını uygun görebilir. Birçok rahatsızlığın tedavisinde etkili olan yüksek yoğunluklu lazer, bu etkileri tek seans gibi kısa bir sürede başarabiliyor. Tedavi literatürüne 2002 yılında girmiş olan tedavi yöntemi, kısa süre de FDA onayı almıştır. Günümüzde etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor olup, kas ve eklem ağrılarının tedavisi gibi birçok konuda tercih edilmektedir. Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi? sorusu hakkında detaylı bilgi için bir sonraki başlığımıza göz atabilirsiniz.

Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi?

Yüksek yoğunluklu lazer uygulaması sırasında hastalar tarafından herhangi bir ağrı hissedilmez. Tahmin edilenin aksine bu işlem ağrılı veya hasarlı bölgede tüy dökülmesi, cilt yanığı veya ciltte lekelenme gibi sorunlara neden olmaz. Yüksek yoğunluklu lazerden gelen ışık, sadece ilgili kas dokusunun üzerinde biraz sıcaklık bir hissi bırakabilir. Ayrıca hilterapi yaptıran kişilerin çoğu, bu sıcaklık hissinin çok rahatlatıcı olduğunu ifade ediyor.

Birçok kişinin memnun olduğu bu his , dokularda iyileşmenin hızlanmasında etkili oluyor. Bazı hastalar tarafından bu his ‘’güneş ışığı vuruyormuş gibi’’ şeklinde tarif edilmiştir. Yani sanılanın aksine hilterapi uygulaması ağrı vermez. Bu sayede lazer tedavisinin oldukça konforlu olduğu söylenebilir. Fakat yöntemin uygulanması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, uygulamanın uzmanlar tarafından doğru seviyede yapılmalıdır. Bundan dolayı uygulamanın hastane ortamında uzman, ve deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Sonuç

‘’ Hilterapi Uygulaması Ağrı Verir mi? ‘’ sorusu, işlemi yaptırmamış kişilerin endişe ettiği durumlardan biridir. Bu durumunda yarattığı endişe nedeniyle birçok kişi uygulamayı yaptırmaktan çekiniyorum. Ancak hilterapi uygulaması acısız, ağrısız bir işlemdir. Korkulacak bir işlem olmayan yüksek yoğunluklu lazer uygulaması dokulardaki acı hissinin kaybolmasına yaradığı gibi iyileşmeyi de hızlandırıyor. Ağrı kontrolünde hilterapiye ihtiyacınız olup olmadığınızın belirlenmesi için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir: Doktorunuzun uygun görmesi durumunda tedavi işlemine başlanabilir. Dilerseniz, Avicenna Sağlık Grubu Fizik Tedavi uzmanı doktorlarımıza randevu alarak, ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hilterapi kaç seans uygulanır?

Hilterapi uygulamasının seans sayısı, ağrısının boyutu ve işlemin yapılacağı bölgeye göre değişmektedir. Dokunun iyileşme süresine göre tek seans yeterli olabilirken, bazı durumlarda 3 veya daha fazla seans ile işlem yapılabilir.

Yüksek yoğunluklu lazer fiyatları nedir?

Hilterapi lazer fiyatları, işlem yapılacak bölge ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için Avicenna Hastanesi çağrı merkezi  0216 574 10 00 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Nedir? Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ bezesi, tıbbi adıyla lipom, cilt altında yavaş büyüyen iyi huylu bir tümördür. Genellikle yağ dokusundan oluşarak yumuşak, esnek bir dokuya sahiptir. Çeşitli nedenlerden dolayı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣