Hydrafacial Başlıkları Ne İşe Yarar? 

Hydrafacial Başlıkları Ne İşe Yarar? - hydrafacial yaptıran bir kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Son dönem cilt bakım uygulamaları arasından yüksek nemlendirme ve derin temizleme özelliği sayesinde ayrılan hydrafacial cilt bakımı, sıklıkla tercih edilen bir cilt bakım uygulaması haline gelmiştir. Birçok cilt probleminin çözülmesine yardım ederek cildi çok daha genç, canlı ve sağlıklı bir forma sokmaktadır. Tüm cilt problemlerini çözerken, farklı işlevlere sahip 4 farklı hydrapeel uçlarından yardım alır.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Yüksek işlevsellikteki cilt nemlendirme özelliği ile cilde ihtiyacı olan tüm nemi veren hydrafacial cilt bakımı, cildin yenilenme ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. En çok da bu özelliği ile diğer cilt bakımlarından ayrılmaktadır. Aynı zamanda son dönem cilt bakım uygulamalarından en sık tercih edilen bir cilt bakımı olmaktadır. Cildi nemlendirirken hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar kullanır ve bu sayede derinlemesine nemlendirme sağlar. Özellikle bu yüksek potansiyelli cilt nemlendirme özelliği sayesinde cilt gençleşir ve sıkılaşır.

Diğer yandan hydrafacial cilt bakımı, bir anti-aging cilt bakım uygulamasıdır. Derin sebum iletimi sayesinde cildi anında yeniler ve canlandırır. Özel hydrapeel uçları sayesinde cildin en alt katmanlarında bile yerleşmiş olan tüm ölü hücreleri ve kiri cilt yüzeyine taşır ve buradan uzaklaştırır. Ayrıca belirtilmelidir ki, bu tedavi tahriş etmez bu sebeple çok hassas ciltlere bile güvenle uygulanmaktadır. Anında etkilidir.

Hydrafacial Neden Diğer Cilt Bakım Uygulamalarından Farklı?

Bu noktada en bariz özelliği yüksek potansiyelli nemlendirmedir. Hydrafacial cilt bakım cihazı son teknolojidir. Sahip olduğu özel başlıklar ve led ışıkları ile cildi diğer cilt bakım uygulamalarına göre çok daha başarılı şekilde nemlendirir.

Diğer taraftan bu cilt bakımı, klasik cilt bakımındaki gibi gözenek ve sivilceleri sıkarak temizlemez. Bu sayede cilt çizilmez, kızarmaz ve deri tahriş olmaz. Hydrafacial cilt bakımında gözenek ve sivilce temizleme işlemi vakumlu vortex teknolojisine sahip özel hydrapeel uçlar ve solüsyonlar kullanılarak yapılır. Bu sayede cilde zarar verilmeden cilt temizlenir.  Aynı zamanda vakumlu vortex teknolojisi sayesinde el ile erişilemeyecek olan çok daha derinlerdeki kirler ve ölü hücreler de temizlenmiş olur.

Ayrıca Hydrafacial cilt bakımında yoğun bir peeling uygulaması yoktur. Bu sebeple işlemden sonra hiçbir kızarma veya hassasiyet olmadan günlük hayata kolayca devam edilmektedir.

Özellikle innofacial hydrafacial uygulaması düzenli yapıldığı takdirde, ciltteki melanin üretimi engellenir cilt lekeleri açılmaya, cilt beyazlamaya başlar.

Hydrafacial Başlıkları

Hydrafacial 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlara sahiptir. Her uç farklı fonksiyonları barındırmaktadır. Uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer taraftan vortex teknolojisi kullanarak cildi el değmeden temizlerler. Cildi ölü hücrelerden arındırır ve gözenekteki tüm kirleri emer.

Vakumlu vortex sistemi ile en derinlerdeki ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizler. Diğer yandan yine bu uçlar ile cildi temizleyici ve nemlendirici serumları cildin en alt katmanlarına kadar iletebilir ve bu sayede cildi derinlemesine besler.

Ergonomik tasarımlı çift fonksiyonlu başlıklar, farklı cilt tiplerine göre serum akış yoğunluğunu kontrol imkanı sağlamaktadır. Ayrıca daha başarılı sonuçlar elde etmek için farklı yüzeylere sahip hydrapeel başlıkları, her uygulamada ciltte hassas bir eksfoliasyon yapmaktadır.

  • Mavi Uç : Eksfoliasyon. Ölü cilt hücrelerinin uzaklaştırılmasını, ciltten giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda cildi kendini doğal olarak yenilemesi yönünde harekete geçirir.
  • Turuncu Uç : Agresif Eksfoliasyon. Daha derin cilt problemlerinin giderilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında cilt biraz kızarmaktadır. Bu durum bu aşama sonrasında, hydrafacial cilt bakımının diğer kulp başlığı ile ciltteki kızarıklık ve hassasiyet anında giderilmektedir.
  • Beyaz Uç : Vortex-Fusion. Bu uç, basınçla püskürtülen vakumlu bir başlığa sahiptir. Bu sayede ölü dokuları aspire ederek temizler. Aynı zamanda cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalar ve cildi yenilemektedir.
  • Yeşil Uç : Ekstraksiyon. Bu uç ile tahrişe neden olmadan, siyah noktaları ve diğer kirleri gözeneklerden çıkarmak için güçlü, ağrısız vakumlu vortex teknolojisini kullanır.

Hydrafacial Kimlerde Kullanılır?

Cilt problemine sahip olan veya var olan cildini daha sağlıklı ve genç bir forma sokmak isteyen kişiler hydrafacial cilt bakım uygulamasına başvurabilmektedir. Hassas ciltlere sahip kişiler dahil tüm cilt tiplerinde güvenle tercih edilmektedir. Erkekler de hydrafacial cilt bakımı yaptırabilirler. Diğer yandan bu cilt bakım uygulamasının yüzdeki dolgular üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial uygulaması cilde zarar verir mi?

Bu cilt bakım uygulaması en hassas cilt tiplerine göre özelleştirilmektedir. Tüm işlemler özel cihazlar ile yapılmaktadır, cilde el değmez. Bu yönüyle ciltte herhangi bir kızarıklık veya deri tahrişine sebep olmaz. Tamamen zararsız bir cilt bakım uygulamasıdır. İlk seanstan sonra bile cilt daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz görünmektedir.

Hydrafacial yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulama sonrasında güneş kremi uygulamasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda uygulamanın yapıldığı gün cilde makyaj uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Hydrafacial cilt bakımı İstanbul?

Avicenna Ataşehir Hastanemizde Hydrafacial cilt bakımı tedavisi uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için Medikal Estetik Merkezi Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

Kemik Yoğunluğu

Kemik Yoğunluğu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kemik yapısının içerdiği fosfor, kalsiyum gibi minerallerin yoğunluğunun ölçülmesine kemik yoğunluğu ölçümü denir. Bu ölçüme kemik tarama veya kemik dansitometri denilmektedir. Tanı sonrasında uygulanan tedavinin

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣