Hydrafacial Uygulaması Avantajları

Hydrafacial Uygulaması Avantajları- cildi pürüzsüz kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

FDA onaylı olan Hydrafacial cilt bakımı, cilt kusurlarını tedavi eden, anti aging etki gösteren ve cildi derinlemesine temizleyen favori cilt bakımlarından biri haline gelmiştir. El değmeden, özel ve son teknoloji başlıkları sayesinde cildi en derin katmanlarına kadar temizleyip özel solüsyonlar yardımı ile nemlendirir. İlk seanstan sonra bile cilt şaşırtıcı derecede sağlıklı, pürüzsüz ve canlı görünmektedir.Bu cilt bakım uygulamasının sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Son dönem cilt bakım teknolojileri arasında oldukça başarılı sonuçlar veren hydrafacial cilt bakımı, cilt nemlendirme yöntemi ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Hyaluronik asit, peptit, atioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilde derinlemesine nemlendirir. Yüksek potansiyelli cilt nemlendirme özelliği, cilt sorunlarını çözmekte büyük oranda fayda sağlamaktadır.

Anti-aging cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlara sahiptir. Bu uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Her uç farklı fonksiyonları barındırır. Farklı uçlar sayesinde cildin hassasiyetine göre seçim yapabilme imkanı doğmaktadır. Bu uçlar vortex teknolojisi kullanarak cildi el değmeden temizlemekte, ölü hücrelerden arındırmakta ve gözenekleri tüm kirleri emmektedir.

Derin sebum iletimi sayesinde cildi anında yeniler ve canlandırır. Hydrafacial, vakumlu vortex sistemi ile ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizler. Diğer yandan yine vakumlu özel uçları ile cildi temizleyici ve nemlendirici serumları, cildin en alt katmanlarına kadar ileterek cildi besler.

Hydrafacial Cilt Bakımı Avantajları

 • Hydrafacial uygulaması avantajları birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sürekli yapılan makyajlar ciltten hiçbir zaman tam anlamıyla çıkarılamaz ve bunlar cildin alt katmanlarında birikir. Bu cilt bakım uygulaması ise tüm bu biriken kirleri ciltten vakumlu vortex teknolojisine sahip uçları ile emerek ciltten uzaklaştırır.
 • Vakumlu vortex sistemi ile diğer cilt bakımlarında olduğundan daha derin şekilde cilt temizliği yapılmaktadır.
 • Özel başlıkları sayesinde cilde asla zarar vermez. 
 • Kapanmış olan gözenek sorunlarının çözer. Bu sayede cilt daha çok nemi cilt içine almaya başlayarak gençleşir. 
 • Cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin tamamını temizler. Bu sayede ölü hücrelerin sebep olduğu yorgun, yaşlı ve kırışık cilt görünümü daha genç, sağlıklı ve pürüzsüz bir hale gelir.
 • Uygulanan temizlik ve bakım işleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemleri çözülmektedir. Farklı LED tipleri ile istenmeyen leke görünümleri yok edilmektedir.
 • Cilt kırışıklıkları, lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları, cilt tonu eşitsizlikleri gibi tüm sorunlar hydrafacial uygulaması ile yok edilmektedir.
 • Akne, kırışıklık ve diğer lekeler için özel serumlar uygulanır. 
 • Aşırı yağlanan T bölgesi için dengeleyici serumlar ve ince kırışıklık, siyah nokta ve büyümüş gözenekler için farklı serum tipleri uygulanır.
 • Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilt derinlemesine ve hızla nemlendirir.
 • Ciltteki aşırı yağlanma sorununun önüne geçer.
 • Cilt elastikiyetini artırır.
 • Cildin nefes almasını sağlar. 
 • LED teknolojisi ile cildi sıkılaştırır ve bakterileri yok eder.
 • Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanmaktadır.
 • İşlem sırasında herhangi bir acı, ağrı veya sızı olmaz. 
 • Cildi tahriş etmez. Kızarıklık, şişlik ve ödem oluşturmaz.
 • Uygulama sonrasında cilt, yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşur. 
 • İşlem yaklaşık 30 dakika sürer ve sonrasında kişi hemen normal hayatına dönebilir.
 • Bu işlem her mevsim uygulanabilir fakat işlem sonrası mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır. 
 • Derinlemesine temizlik ve nemlendirme sağladığından uzun süre etkisi devam eder.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Bu işlem derinlemesine bir temizlik sağladığı için uzun sürelidir. Fakat bilinmelidir ki cilde neredeyse her gün makyaj uygulanır, cilt her gün kötü havaya ve suya maruz kalır. Ayrıca ölü hücreler ve kir ciltte birikmeye devam eder. Bu sebeple bu cilt bakım uygulaması bir rutin haline getirilmelidir.

Yoğun cilt problemine sahip kişilerin başlangıçta ayda 2 kez; cilt üzerinde sağlıklı bir form yakaladıktan sonra ise ayda 1 kez seansa gelmesi tavsiye edilir. En doğru sıklık, cilt tipiniz ve ihtiyaçları belirlendikten sonra netleşecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial leke tedavisi? 

Özellikle leke problemi yaşayanlar için özel solüsyonlar ve led ışık teknolojileri kullanılmaktadır. Bu sayede ciltteki melanin seviyesi düzenlenmekte, ciltte lekeye sebep olan fazla melanin hücreleri normal düzeye getirilmektedir. Bu sayede cilt lekeleri büyük oranda çözülmektedir.

Hydrafacial nerede yaptırılır?

Bu cilt bakım uygulaması alanında uzman dermatologlar gözetiminde, uzman estetisyenler tarafından yapılmalıdır. Bunun için en uygun yer hydrafacial cilt bakım uygulamasına sahip steril hastanelerdir.

Hydrafacial fiyat İstanbul?

Avicenna Ataşehir Hastanemizde hydrafacial cilt bakımı tedavisi uygulanmaktadır. Fiyat ile ilgili detaylı bilgi için Medikal Estetik Merkezi Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣