Karbon Peeling İşlemi

Karbon Peeling İşlemi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Karbon peeling, cilt bakımı ve cilt yenileme amacıyla kullanılan bir kozmetik işlemdir. Bu işlem, ciltteki hafif kırışıklıklar, sivilce izleri ve renk eşitsizlikleri gibi sorunların çözümünde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Karbon Peeling Nedir?

Peeling işlemi, ciltteki ölü derileri arındırmak, canlandırmak ve temizlemek için kullanılan bir yöntemdir. Cildin en dış tabakasının çeşitli solüsyonlar yardımıyla soyulması durumudur. Cilde uygulanan solüsyon veya maskeler sayesinde cildin üst tabakasının soyulması amaçlanmaktadır. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve taze görünüm sağlanmaktadır. Peeling işlemi sayesinde bir çok cilt problemlerinin çözümünde de fayda sağlanmaktadır. Karbon peeling işlemi, ciltteki sorunlara göre farklı şekillerde uygulanmaktadır. Hafif, orta ve derin olmak üzere üç ayrı peeling işlemi bulunmaktadır. Hafif peeling işleminde, ciltte ton farkı, akne, kuruluk gibi problemlerin iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Bu işlemden etkili sonuçlar alınabilmesi için tekrarlanması gerekmektedir. Derin peeling ise, derin kırışıklar ve yara izleri gibi rahatsızlıkların çözümünde kullanılabilecek bir uygulamadır. Derin peeling işlemi genellikle tekrar gerektirmeden istenilen sonucu vermektedir. Karbon peeling de kullanılan aktif karbon, bakterileri ve ciltteki kirleri temizleme özellikleri sayesinde oldukça etkili bir peeling maddesidir. Karbon peeling ile cilt, derinlemesine temizlenir ve pürüzsüzleşir. Bu peeling işlemleri uzman bir dermatolog tarafından yapılmaktadır.

Karbon Peeling Hangi Cilt Sorunları İçin Kullanılmaktadır?

 • Genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
 • Güneşin etkisi veya yaşlanmaya bağlı olarak oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde,
 • Kollajen üretiminin arttırılmasında,
 • Cilt elastikiyetinin düzeltilmesinde,
 • İnce kırışıklıkların azaltılması ve giderilmesinde,
 • Cilt tonunun ve parlaklığının düzeltilmesinde,
 • Cildin sebum dengesinin sağlanmasında ve fazla yağın giderilmesinde,
 • Aktif sivilcelerin kurutulmasında ve önlenmesinde,
 • Ciltteki siyah noktaların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Karbon peeling faydaları nelerdir?

 • Karbon peeling çoğunlukla yüze uygulanan bir işlemdir. Yüz üzerinde olumlu etkileri görülmektedir.
 • Aktif karbon maske yardımıyla ciltteki kir, toz ve fazla yağ temizlenmektedir. Bu sayede temizlenen cilt daha parlak görünmesi sağlanmaktadır.
 • Aktif karbonun özel boşluklu yapısı sayesinde, ciltteki gözeneklerin sıkılaşması sağlanmaktadır.
 • Aktif karbonun pürüzlü yapısı sayesinde cildin en dış tabakasındaki ölü derilerden arındırmaktadır. Böylelikle cilt altındaki taze cilt dokusu ortaya çıkmış olmaktadır.
 • Sinek, böcek ısırıkları ciltte kızarıklığa ve şişliğe yol açabilmektdir. Karbon peeling, ciltteki bu problemlerin giderilmesinde de etkili bir rol oynamaktadır.

Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling işleminin amacı, cildi ölü derilerden arındırıp daha temiz ve taze bir görünüm elde etmektir. Aynı zamanda akne oluşumunun önüne geçerek cilt lekelerini gideren bir uygulamadır. Karbon peeling kimyasal maddelerle uygulanan bir işlem olduğundan dolayı uzman bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde kullanılacak maddenin yanlış seçimi, doz ayarının hatalı olması gibi etkenler istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Bu nedenle uzman bir dermatologla görüşme sağlamak oldukça önemlidir. Karbon peeling uygulama sırası şe şekildedir.

 • Aktif karbonun cilt gözeneklerine daha iyi nüfuz etmesi için öncelikle cilt temizlenmektedir.
 • Karbon maskesi yanaklar, alın ve burun ile birlikte tüm yüzeye ince bir tabaka şeklinde uygulanmaktadır.
 • Maske sürüldükten sonra bir fırça yardımıyla cilde dağılması sağlanmaktadır. Bu sırada dikkat edilmesi gereken nokta ise maddenin göz ile temasından kaçınılmaktır.
 • Maske yaklaşık 15-20 dakika ciltte tutulduktan sonra ılık su ile iyice yıkanmaktadır.
 • Karbon peeling işlemi sonrası cildi kurutacağı için cildi nemlendirmek oldukça önemlidir.
 • Kuru ve hassas ciltler için uygulama sıklığı normal cilt tiplerine göre daha az olabilmektedir. Normal ciltler haftada 1-2 defa uygulayabilen bir işlemdir.

Karbon Peeling İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Peeling işlemi, kimyasal peeling gibi içerisinde bir çok kimyasallar bulundurmaktadır. Bu nedenle uygulanan bölge başta olmak üzere tüm vücutta istenmeyen etkilere neden olabilmektedir. Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklık görülebilmektedir. Bu durum sürecin bir parçasıdır ve endişe edilecek bir durum değildir. Ayrıca akne ilacı kullanan kişilerde, hamilelerde ve uçuğu olanlarda önerilmemektedir. Uygulama sonrasında güneşe hassasiyet artmaktadır. Bu nedenle güneş ile temastan kaçınmak gerekmektedir. Konusunda uzman bir dermatolog tarafından yapıldığında gayet güvenilir ve başarılı bir işlemdir. Ciltteki lekelerden ve Hafif kırışıklıklardan kurtulmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir.

Kaç Seans Gerekir?

Ciltteki soruna bağlı olarak en az 1, en fazla 10 seans uygulanabilmektedir. Bu işlem tamamen kişinin ihtiyacına ve cilt tipine göre değişim göstermektedir.

Karbon Peeling Etkisi Kalıcı mı?

Karbon peeling uygulamasının etkisi genellikle bir kaç hafta veya bir kaç ay sürmektedir. Ancak ciltteki lekelerin geçip geçmeyeceği cilt tipine bağlı olarak değişmektedir.

Karbon Peeling Cildi Beyazlatır mı?

Peeling işlemi, cilt renginin düzgünleştirilmesine yardımcı olabilmektedir. Bu nedenle, ciltteki lekelerin azalması ve cilt renginin düzgünleşmesi sonucu ciltte beyazlatma etkisi yaratabilmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları, özellikle dudak, yüz ve elmacık kemiklerine uygulandığında yüze estetik görünüm katmaktadır. Ancak dolgu uygulamaları alanında uzman kişilerce uygulanıp riske atılmamalıdır. Dolgu eritme işlemi,

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi, insan vücudunda bulunan tüm organ ve dokulardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt kırışıklıklarının tedavisinde kullanmakla beraber, daha

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp askı uygulaması, orta derecede yüz sarkmalarında, göz düşüklüklerinde kullanılan medikal estetik uygulamasıdır. Fransa da geliştirilen diğer adıyla Fransız ip askısı denilen bu yöntem, yüz

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi İşlemi

Mezoterapi, cildi gençleştirme, sıkılaştırma ve yenileme amacıyla uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyarmaktadır. Bu sayede cildin gençleşmesi ve

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣