Kaş Ekimi

kaş ekimi yapılan kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kaş ekimi özellikle bayanların çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Kadınların düzenli ve devamlı kaşlarını aldıkları için kaşlarında küsme denilen bir hadise gerçekleşir. Kaşlar, gençlik yıllarındaki kalınlığı ve hacmi kaybeder. Kaş ekimi işlemi ile kaşların önceki dolgunluğuna ve eski kalınlığına geri gelmesi olasıdır. Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar ve kazalar sebebiyle de kaybedilebilirler. Bu tarz hastalar için de kaş ekimi gayet uygun bir yöntemdir. Ataşehir Avicenna Hastanesi Kaş Ekim Merkezi, alanında uzman ekibiyle doğal ve kalıcı kaş ekimi yapmaktadır.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi operasyonu FUE saç ekimi mantığıyla gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirmiş olan işlem 3-4 saat kadar sürer. Kaş ekiminde ense bölgesinden alınan kökler kullanılır. Bu köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir. Saçlar, saç derisinden 45 derece açıya sahip olarak çıkmaktadırlar. Bu durum kaşlar için biraz daha farklıdır çünkü, kaşlar derinin içerisinden maksimum 15 derecelik bir açıyla çıkmaktadırlar. Kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiplerdir. Bu sebeple ekim sırasında kanal açarken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi halde, kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkabilir, ters yönde veya aşağıya doğru çıkabilir. Bu sebeple kaş ektirme kesinlikle profesyonel bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekli olan bir işlemdir.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekim bölgesinde 1 hafta boyunca çok ufak, iğne başı boyutunda kabuklanmalar görmek olasıdır. Fakat bu kabuklar o kadar hızlı şekilde dökülür ki, hastanın iş hayatına ya da gündelik yaşamına devam etmesine engel olmazlar. Kaş ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir:

  • Denize girmemek
  • Havuza girmemek
  • Güneş ışığına yoğun şekilde maruz kalmamak
  • Solaryum yaptırmamak
  • Yoğun spor yapmamak

Kaş Estetiği

Kaş ekimi ile kaşa istenilen görüntüyü vermek imkan dahilindedir. Uçları sivri olan kaşların daha küt bir şekil alması sağlanabilir. Kaşların baş bölümünü daha kalın bir hale sokmak ya da kavisleri bulunan bir kaşı düz hale getirmek de, kaş ektirme esnasında yapılabilecek olan işlemlerdir.

Kaş Ektirme

Ekim sonrası 3 ay sonra çıkmaya başlar. Yaklaşık 7-8 aylık bir süreç sonunda kaşlar son biçimini alır. Şunu da unutmamak lazım ki kaşlar ekildikten sonra tıpkı saçlar gibi 15 gün sonra dökülmeye başlar. 3 ay boyunca dökülmenin devam etmesi doğaldır fakat, 3 aydan sonra dökülme durmaktadır. Kaş ektirme işlemleri esnasında kökler, ense bölgesinden alındığı için, kaşlar aynı saç gibi hızlı uzamaktadırlar. Bu sebeple uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesinde fayda vardır. Bir sene sonunda kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerine uyum sağlarlar ve uzama hızları yavaşlar. Keserek düzeltme ihtiyacı azalır. 1 yıldan sonra kaşlar, ekildikleri bölgenin ortamına ayak uydurmaya başlar. Kaşların uzama hızları düşüş gösterir ve büyük oranda normalleşme görülür.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş ekimi neden yapılır?

Kaş bölgesindeki yetersiz kıl kökü ve yoğunluğu nedeniyle seyrek bir kaş görünümü olabilir. Kaş bölgesinde gür görünümün sağlanması veya yaralar nedeniyle kıl çıkmayan bölgenin tamamlanması için bıyık ekimi yapılabilir.

Kaş ekimi sonrası dökülme kaç gün olur?

Kaş ekimi sonrası 3. haftadan itibaren dökülmeler başlayacaktır. Kaş dökülmeler 3. haftadan itibaren başlayıp 6. aya kadar sürebilir.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi Uzmanlarımız

Saç Ekimi Merkezi bölümü uzman listesi aşağıda yer almaktadır:

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Kron Köprü Tedavisi

Kron Köprü Tedavisi

Kron köprü tedavisi, kron köprü protezi olarak da bilinmektedir. Kron, tek diş kaplamaları için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣