Sakal Ekimi

Sakal Ekimi İşlemi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakalların bir erkek için öneminin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Yeteri miktarda sakalı olmayan erkekler ve yüzündeki bir kaza sebebiyle meydana gelmiş yaralardan dolayı sakalı çıkmayan erkekler, sakalları çıksın diye büyük çaba gösterirler. Bu süreçte erkekler, sakal bıyık ekimi gibi yöntemlere başvurabilirler. Sakal ekimi İstanbul gibi ülkemizin büyük kliniklerine sahip bir şehirde bir hayli ekonomik fiyatlarla yaptırılabiliyor. Diğer büyük şehirlerde de bu işlem için tercih edilebilecek çok sayıda klinik bulunuyor. Ekim işlemini tercih etmeden önce yöntemle ilgili bilmeniz gerekli olan 10 adet bilgiyi bu makalemizde derledik. Ataşehir Avicenna Hastanesi Sakal Ekimi Merkezi, her hasta için sakal ektirme işlemini gerçekleştirmektedir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal, bıyık ve kaş ekim işlemlerinde fiyatların saç ekimine göre bir hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz. Genelde ekim fiyatları 300 kök ekimine göre belirlenmektedir ve fiyatlar ekilecek kök sayısına göre de değişim gösterebilmektedir. Bu sayılarda kıl kökü yüzdeki sakallı yerlerden alınırsa fiyatlar 1000 TL gibi olabilmektedir. Fakat ense ya da boyun gibi bölgelerden alım yapılır ise, fiyatlar 1300 TL civarına yükselebilir. Bu noktada sakal ekimi fiyat açısından bir hayli uygun bir işlemdir diyebiliriz.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Sakal Ekimi Sonrası

Ekim işlemi için yine sizin vücudunuzdaki diğer bir bölgeden kıllar alındığı için, onları feda etmeniz gerekmektedir diyebiliriz. Ekilen kıllar ilk etapta düşerlerken, sürecin ardından 3 ay sonrasında kıllar geri çıkmaya başlayacaklar. Bu sayede hep arzuladığınız sakallı görünüme kavuşmaya başlayacaksınız. Ayrıca bu süre zarfında dilerseniz doktorunuza danışıp ağrı kesici kullanabilirsiniz. Ekim işlemi genel olarak lokal anestezi ile acısız, sancısız ve problemsiz gerçekleşen bir işlemdir. 2 ile 5 saat arasında tamamlanan işlemde, bir gün için iş yerinizden izin almanız gerekebilir. Bu noktada kaş ekimi ve yüzünüzde yanık olan bölgeler için de ekim işlemlerini yaptırabileceğinizi hatırlatalım. Bu tarz ufak ekim işlemlerinde fiyat da düşer.

Sakal Ektirmek

Sakal ekimi fotoğrafları için internette araştırma yaptığınızda göreceğiniz şey, yöntemin gerçekten de işe yaradığına yönelik sonuçlardır. Dünyada gün geçtikçe daha da fazla tercih edilen bu yöntem, ülkemizde de gün geçtikçe popüler hale gelmiştir. Çok sayıda yapılan sakal ektirme yorumları çerçevesinde, bu operasyonun güven arttırdığı bilinmektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi belli olur mu?

Alınan kökler kılların olmadığı bölgelere uygulanır ve doğal sakal görünümüne sahip olunur. Aynı zamanda alınan bölgede herhangi bir iz ya da belirti oluşmaz.

Sakal ekimi ne kadar sürede iyileşir?

Sakal ekimi işleminden 2 hafta sonra ani bir sakal dökülmesi meydana gelir. Bu olaya şok dökülme denir ve bu geçici sakal dökülmesinin ardından 4 – 8 ay geçtikten sonra kalıcı sakallar çıkmaya başlar. Böylece iyileşme süreci tamamlanır.

Sakal ekimi sonrası ne zaman tıraş olunur?

3 – 4 hafta boyunca tıraş olmamanız gerekir. Yüzünüzün tahriş olmaması ve işlemin başarılı sonuç vermesi adına bu detaya fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sakaldan en fazla kaç greft alınır?

Sakal bölgesi geniş ve yoğun kıllı olanlardan 4000 – 5000 greft alınabilir.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanlarımız

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣