Kıvırcık Saçlarda ve Dalgalı Saçlara Saç Ekimi

kıvırcık saça saç ekimi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Dalgalı ve kıvırcık saçlara saçlarda saç ekimi işlemi, diğer düz saçlı insanlara göre farklılıklar göstermektedir. Saç köklerinin, derinin altında çok daha çeşitli tutunma açıları olduğu için, kıvırcık saça saç ekimi çok daha dikkatli yapılmalıdır.

Kıvırcık Saça Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak kıvırcık saçların hangi seviyede kıvırcık olduğuna bakılır ve saç analizi yapılır. Analizin ardından, saç köklerinin hangi açılara sahip olduğu teşhis edilir. Bu noktada saç ekimini yapacak olan uzmanın, deri altındaki saç köklerinin açıların hesaplaması ve saç ekimini bu hesaplara göre planlaması gerekir. Eğer deri altı açı hesabı yapılmazsa, çok sayıda greft kaybı yaşanabilir ve saç ekimi öncesindeki planlama evresinde karar kılınan greft sayısına ulaşmakta güçlük çekilebilir. Bu sebeple kıvırcık saçlara saç ektirme işlemi öncesi iyi bir analiz yapılması gerekir.

Dalgalı Saça Saç Ektirme

Dalgalı saçlar, kıvırcık saçlara göre deri altında çok daha basit dönüşlere ve açılara sahiptirler. Yine de dalgalı saçların da deri altı analizinin yapılması gerekmektedir. Açılara göre planlama yapılmalı ve saç ekimi uygulamasının bu çerçevede yürütülmesi gerekmektedir. Kıvırcık saça saç ekimi için geçerli olan kök kaybı ihtimali dalgalı saçlar için de geçerlidir. Eğer yeteri kadar analiz ve planlama yapılmaz ise, çok sayıda greft kaybı yaşanabilmektedir. Bu da istenen kök sayısının elde edilememesi anlamına gelmektedir.

Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip insanların saçları, kısa kesildikten sonra kendilerini yeteri kadar gösterememektedir. Bu nedenle her hastanın saç yapısının doğru bir şekilde incelenmesi ve bir plan çerçevesine yerleştirilmesi gerekir. Her hastanın saç yapısına göre özel operasyon planı yapılmalıdır.

Kıvırcık Saçlarda Saç Ekimi Saç Yapısını Değiştirir mi?

Kıvırcık saçlı hastanın saç yapısı nasılsa, saç ekimi yapıldıktan sonra da ekim yapılan yerlerde aynı şekilde saç çıkacaktır. Kıvırcık saçın ekim sonrası düzleşmesi ya da düz saçın ekim sonrası kıvırcıklaşması gibi bir durum asla mümkün değildir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Kıvırcık Saça Ekim Yönü Nasıl Belirlenir?

Saç ektirme işleminde, kıvırcık saçlı hastanın kendi doğal saç yönlerine göre kanal açılmalıdır. Burada hastanın saç yapısının aynısını yapmak önemlidir. Dolayısıyla bu kanalların açılma aşamasına gelmeden, iyi bir analiz yapılmalı ve doğru planlama hayata geçirilmelidir. Saç ekimi esnasında herhangi bir aksaklık yaşamamak veya saç ekimi sonrası süreçte hayal kırıklıklarıyla karşılaşmamak adına, saç ekimi uzmanının yeteri kadar ilgi ve alakayı kıvırcık saça saç ekimi saçlı hastaya göstermesi gerekmektedir. Dalgalı ve kıvırcık saçlı insanlarda yapılan yanlış işlemler, ekilen saçların doğal durmamasına ve saç ekimi işleminin başarısız olarak kabul edilmesine neden olacaktır. Kıvırcık saça ekim yaparken analizi doğru yapmak ve ona göre kanalları açmak en önemli konudur. Özellikle kıvırcık saçlı siyahilerde saç ekimi yapılırken ekstra dikkat ve özen göstermek gerekmektedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi ameliyatı öncesi sigara içmek tehlikeli mi?

Operasyon öncesinde sigara ve tütün ürünleri tüketmek tehlikelidir. Damarların sertleşmesi ve kanamanın artmasına neden olabilen sigara kullanımı nedeniyle ameliyat öncesi bırakmanız önerilir.

Saç ekimi öncesi sigara içmeye ne kadar süre ara verilmeli?

Saç ekimi operasyonu öncesinde en az 1 hafta öncesinde tütün kullanımını bırakmanız önerilir. Birkaç hafta öncesinden sigara kullanmayı bırakarak olası risklerin önüne geçebilirsiniz.

 

Paylaş:

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar, ince damar çaplarının büyümesi, cilt tabaka yapısındaki incelme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kılcal damarlar yüzde, bacaklarda olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage, Radyofrekans yöntemi ile gıdı, kol, bacak, yüz gibi çeşitli bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Ameliyatsız bir uygulama olan thermage, günümüzde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Saç dökülmeleri, genetik faktörlere, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri kişiyi estetik görünüm açısından rahatsız ve mutsuz edebilmektedir. Kök

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣