LipLase (Lazerle Dudak Dolgunlaştırma)

LipLase (Lazerle Dudak Dolgunlaştırma)

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

LipLase işlemi, lazer yardımıyla dudak dolgusuna alternatif olarak kullanılan bir medikal estetik prosedürdür. Bu işlem iğne korkusu olan veya dudak dolgusu istemeyen fakat dudağını daha hacimli ve dolgun göstermek isteyen kişiler için en ideal yöntemdir. Günümüzde gelişen lazer teknolojisiyle beraber çoğu alanda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Medikal estetik alanda da sıklıkla tercih edilen lazer teknolojisi oldukça etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Liplase Nedir?

Liplase yani lazerle dudak dolgunlaştırma işlemi, fotona lazer yardımıyla dudaktaki kolajen üretimini tetikleyerek dudakları dolgunlaştırma işlemidir. Bu işlem, kolajen ve elastin üretimini arttırarak dudakta volüm artışı olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte dudak renginde pembeleşme de sağlanan bir işlemdir. Lazerle dudak dolgunlaştırma işlemi sayesinde dudakta hacim artışı, dolgunluk sağlayarak dolgu benzeri etki göstermektedir. Dudak dolgusu istemeyen ancak dudaklarının daha belirgin ve hacimli olmasını isteyen kişiler için alternatif bir yöntemdir. Günümüzde dudak dolgusu kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen ve başarılı bir yöntem olmaktadır. Ancak bazı kişiler dolgu işleminden haz etmez veya iğne korkusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda uygulanan alternatif yöntem olan liplase devreye girmektedir.

Liplase Nasıl Uygulanır?

Lazerle dudak dolgunlaştırma işlemi, adında da geçtiği üzere lazerle uygulanan bir işlemdir. Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama öncesinde dudağa anestezik krem sürülerek dudağın uyuşması beklenmektedir. Böylelikle kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Bir kaç dakika bekledikten sonra işleme geçilmektedir. Bu işlem özel patentli bir lazer cihazı yardımıyla gerçekleşmektedir. Bu işlem üç farklı aşamada gerçekleşir. İlk aşamada dudağın içerisindeki ıslak kısım taranmaktadır. Sonrasında dudağın pembe kısmı taranır ve son olarak da dudak sınırları taranarak işlem tamamlanmaktadır. Ortalama 10-15 dakika süren oldukça kısa ve etkili bir işlemdir.

Kimler İçin Uygun Değildir?

 • Hamileler,
 • Emzirme süreci devam eden kadınlar,
 • İşlem sırasında kullanılan malzemelere alerjisi olan kişiler,
 • Aktif cilt enfeksiyonları olan kişiler,
 • Kronik cilt rahatsızlıkları olan kişiler,
 • Cilt hassasiyeti yaşayan kişilerde bu işlem tahrişe veya yanıklara sebebiyet verebilmektedir.

Liplase İşlem Sonrası Dudakta Herhangi Bir Yara Oluşur Mu?

Lazerle dudak dolgunlaştırma işlemi, fiziksel gelişimini tamamlamış hemen hemen herkes için uygun bir işlemdir. Bu işlem alanında uzman kişiler tarafından uygulandığında oldukça güvenli ve pratik bir işlemdir. Liplase işlemi, sonrası kişi günlük yaşantısına devam edebilmektedir. İşlem sonrasında ise sadece birkaç gün devam eden hafif bir kabuklanma ve soyulma görülebilmektedir. Ancak bu durum çok normaldir ve korkulacak bir durum değildir. Bununla birlikte bu durum nemlendiricilerle kısa süre içerisinde kaybolacaktır.

Etkisi Ne Zaman Görülür?

Lazerle dudak dolgunlaştırma işleminin etkisi, kişiden kişiye ve uygulanan yönteme bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak çoğunlukla uygulamanın ardından sonuçlar fark edilebilir olsa da tam etkinin görülmesi için zaman gerekebilmektedir. Bununla birlikte uygulama sonrası herhangi bir anormallik, aşırı şişlik veya acı gibi durumlar varsa, derhal tıbbi yardım alınması gerekmektedir.

Liplase Uygulamasının Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Hemen hemen her medikal estetik de olduğu gibi Liplase uygulamalarının bazı yan etkileri olabilmektedir. Ancak bu etkiler kişiden kişiye ve uygulama yöntemine göre değişebilir. Genellikle karşılaşılan yan etkiler, geçici şişlik, morarma ve hafif ağrıdır. Bu gibi rahatsızlık veren durumlarda vakit kaybetmeden bir uzmana danışmakta fayda vardır. Bununla birlikte bu işlemin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilmektedir.

Lazerle dudak dolgunlaştırma İşleminden Sonra Neye Dikkat Edilmelidir?

 • İşlemden sonra oluşabilecek kuruluk ve pullanma için dudağı nemlendirmek oldukça önemlidir,
 • İşlem sonrasındaki bir kaç saat aşırı sıcak veya aşırı soğuk yiyeceklerden kaçınmak,
 • Dışarı çıkmadan öce mutlaka güneş koruyucu sürmek,
 • İşlem sonrasında hamam, sauna gibi sıcak ve nemli ortamlarda bulunmamak,
 • İşlemden sonra doktorun verdiği talimatlara uymak oldukça önem taşımaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Liplase Acılı Bir İşlem Midir?

Lazerle dudak dolgunlaştırma işlemi öncesinde dudağa anestezik krem uygulanmaktadır. Bu sayede dudak uyuşur ve hiçbir şey hissetmez. Sonrasında işleme geçilir. Bu sayede kişi işlem sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir.

Liplase Uygulaması Kaç Seans Yapılır?

Bu işlem 1 ay aralıklarla 3 seans yapılması önerilmektedir. Ancak bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Liplase Uygulamasının Etkisi Kalıcı Mıdır?

İşlemin kalıcılık durumu kişiden kişiye ve cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Eğer istenirse her yıl tekrarlanabilmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣