Manuel Terapi Fiyatları Nedir?

manuel terapi fiyatları dizine manuel terapi uygulanan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Manuel terapi fiyatları, sağlık tedavisi uzun sürebilecek kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Bakım planının süresi ve seans başına ödenecek ücretler hakkında merak edilenler hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi uygulaması, sadece elle uygulanan fizik tedavi işlemleri için söylenmektedir. Bu uygulamalarda hiçbir cihazdan ve makineden faydalanılmadan sasdec ellerle terapi yapılmaktadır. Eklem disfonksiyonu, kas spazmı ve kas gerginliği gibi sorunların tedavi edilmesinde manuel terapi kullanılabilir. Manuel  terapi sayesinde kas dokusundaki gergin noktalara baskı yapılarak, kaslardaki gerginlik azaltılabilir.

Manuel Terapi Kimlere Uygulanabilir?

Manuel fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları, yeterli hareket kabiliyeti bulunmayan kişilerin tedavisinde kullanılabilir. Hareket alanı kısıtlanan ve hareketler esnasında ağrısı bulunan kişilerde ağrı ve işlev bozukluğunun ortadan kaldırılması için terapiler uygulanmaktadır. Günlük hareketlerin olağan ve acı çekmeden yapabilmesine yönelik tedaviler uygulanmaktadır.

Manuel terapi uygulanabilecek kişiler;

  • kronik bel ağrısı
  • sakroiliak eklem disfonksiyonu
  • yumuşak doku yaralanmaları
  • sırt ağrısı
  • omuz ağrısı
  • boyun ağrısı
  • karpal tünel sendromu
  • bağ çekilmeleri
  • hasarlı dokuya sahip kişiler

Bahsedilen durumlarda oluşan gerginlik hissi nedeniyle günlük işleri yapmak bile ağrıya neden olabilir. Ağrı oluşacağı endişe, gittikçe kişide daha az hareket etme isteği oluşturur ve işlerin yavaşlamasına neden olur. Bu durumda hareket kısıtlamasının ilerlememesi için fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları ile görüşmek gerekmektedir. Görüşmelerin ardından uygulamanın kaç seans yapılacağına ve hangi yöntemler uygulanacağına karar verilebilir.

Manuel Terapi Fiyatları

Sağlığımız çok değerli olsa da, zamanımız ve paramız da değerli kaynaklarımız arasındadır. Sağlığımızın tedavisini sağlamak isterken, maddi olarak nasıl bir yükümlülük içine gireceğimizi bilmek isteriz. Özellikle fizik tedaviye ihtiyacınız bulunduğunda uzun tedavilerin pahalıya mal olacağından korkulur. Fizik tedavi ve rehabilitasyon fiyatları, uygulanacak tedavi yöntemlerine ve kaç seans işlem göreceğinize göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda evde fizik tedavi veya yatarak fizik tedavi seçenekleri de fiyatlandırmayı etkilemektedir. Ancak ortalama olarak fizik tedavi ücretleri, seans başına 80 – 200 ₺ arasında değişmektedir. Bahsettiğimiz fiyatlandırma sağlık kuruluşlarına göre değişiklik gösterebileceği için muayene olmadan önce hastaneyle iletişime geçmeniz önerilir.

Dilerseniz Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde fizik tedavi ücretleri hakkında bilgi almak için 0216 574 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Hesaplı ve güvenilir fizik tedavi için Avicenna Sağlık Grubu’na başvurabilirsiniz. Avicenna Fizik Tedavi Merkezi’nde uzman fizyoterapistler eşliğinde yapacağınız egzersizlerle en kısa sürede sonuç almanız mümkün. Ağrılarınızın azalması ve hareket kısıtlamasının ortadan kalkmasıyla terapinin etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik tedavi uygulamaları kaç seans sürer?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında gerekli seans hastalığının evresine göre değişiklik gösterecektir. Fizik tedavi uzmanı ile yapacağınız görüşme sonrasında kaç seans uygulama yapılması gerektiğine karar verilecektir. Genellikle uygulamalar 1 – 3 seans veya 8 – 10 seans arasında tamamlanabilir.

Fizik tedavide iyileşme nasıl anlaşılır?

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamalarında iyileşmeyle beraber ağrılar azalmaya başlar ve hareketler daha kolay yapılmaya başlar. Özellikle hareket kısıtlılığı olan bölgede iyileşmeyle beraber hareketler daha rahat yapılmaya başlar ve daha fazla açıklık sağlanabilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣