Sağlık Turizminde Güvenli Seyahat Rehberi

Sağlık Turizminde Güvenli Seyahat Rehberi- mutlu ve iyileşmiş kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İnsanların tedavi veya terapi amaçlı daha uygun fiyatlara daha kaliteli hizmet almak için, ülke dışına yapmış olduğu seyahatlere sağlık turizmi denilmektedir. Özellikle Türkiye’de büyük illerde, Avrupa standartlarıyla yarışabilecek düzeyde özel sağlık kuruluşları yer almaktadır. Bu durum Türkiye’yi sağlık turizminde önemli bir ülke haline getirmiştir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Sağlık Turizminde Güvenli Seyahat” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Sağlık Turizmi Nedir?

Her ülkenin sunmuş olduğu sağlık hizmetleri birbirinden farklıdır. Özellikle kişinin yaşadığı ülkede sunulan sağlık hizmetleri bazı durumlarda kişinin ihtiyaçları için yeterli gelmemektedir. Bunun dışında ekonomik sebepler ve daha başka unsurlar da kişinin sağlık turizmine başvurmasına sebep olmaktadır.

Sağlık turizmi, bireylerin koruyucu, tedavi edici, rehabilite edici ve aynı zamanda sağlığı geliştirici hizmetleri alması sebebi ile yurt dışına çıkmasına denilmektedir. Kişi yaşadığı yerden başka bir ülkeye tıbbi ve tıbbi olmayan hizmetleri almak için seyahat eder. Bu turizm dört başlık altında incelenmektedir. Bunlar medikal turizm, termal turizm, yaşlı turizmi ve ayrıca engelli turizmidir.

Medikal Sağlık Turizmi: Güvenli bir ortamda daha kaliteli bir hizmet alma amacı ile ülke dışına çıkmaktır. Medikal turizm kişinin tedavi olması veya estetik operasyonlar geçirmesi için gereken tüm hizmetleri sunmaktadır.

Termal Sağlık Turizmi: Bedensel sağlık, ruhsal olarak dinlenme ve iyileşme için termal suların olduğu ülkelere veya bölgelere seyahat etmek termal sağlık turizmi olarak adlandırılmaktadır.

Yaşlı Turizmi: Yaşlı bireylerin ihtiyaçları ve tercihleri göz önünde bulundurularak, profesyonel bir bakımın sunulduğu hizmetler yaşlı turizmi olarak adlandırılır.

Engelli Turizmi: Engelli bireyler için güvenli ve sürdürülebilir ortamlar yaratarak seyahatlerini kolaylaştırmak engelli turizmi olarak adlandırılır.

Türkiye’de Güvenilir Sağlık Turizmi

Sağlık turizmi, uluslararası sağlık amaçlı iletişimi güçlendirir. Aynı zamanda sağlık kuruluşlarının büyümesine izin verir. Sağlık kuruluşları, sağlık turizmi sektöründe en iyi hizmeti sunabilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bu noktada gereken tüm güncel teknolojik cihazları ve tedavi yöntemlerini, bünyelerinde barındırmaya çalışırlar. Sağlık turizmine başvuran bir hastanın konaklaması, transferi ve iletişimi gibi konularda hizmet sunan hastaneler bulunmaktadır. Tam olarak bu sayede kişi, her anlamda çok daha konforlu ve güvenilir bir hizmet almaktadır.

Uluslararası sağlık turizmi kapsamında faaliyette bulunabilmek için; sağlık tesisinin ve aracı kuruluşun uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi alması zorunludur. Yetki belgesi olmayan hastanelerde tedavi alınması doğru değildir.

Diğer taraftan, hastanın tedavi öncesi ve sonrası tüm ihtiyaçları hastane tarafından ayarlanmalıdır. Aynı zamanda hastanın kişisel sağlık verileri, esaslara uygun şekilde sağlık veri sistemine işlenmelidir.

Avicenna Ataşehir Hastanesi Sağlık Turizmi Hizmeti

Güvenilir seyahat ve tedavi 

İstanbul Ataşehir’de yer alan Avicenna Hastanemiz, sağlık turizmi alanında hizmet vermektedir. Sağlık turizmi yetki belgesine sahip hastanemizde, hastanın yatışından çıkışına kadar ihtiyaç duyduğu hizmetler sunulmaktadır.

Hastanemizde uluslararası sağlık turizmi kapsamında; turist hastanın kabul, kayıt, teşhis, tedavi, faturalandırma, taburculuk, tercümanlık ve ayrıca aracı kuruluşlarla ilgili işlemlerinin koordinasyonu başarılı şekilde yapılmaktadır. Diğer yandan turist hastanın kişisel sağlık verileri, 24/3/2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun bir şekilde işlenmektedir. Bu işlenen veriler daha sonra, Sağlık Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslara uygun bir şekilde merkezi sağlık veri sistemine aktarılmaktadır.

Avicenna Ataşehir Hastanesi tarafından turist hastaya sağlanan hizmetler şunlardır:

 • Otel konaklaması

 • VIP transfer (havalimanı-otel, otel-hastane, hastane-otel, otel-havalimanı)

 • Kesintisiz tercüman

 • Güncel teknolojik cihaz ve yöntemler

 • Doğru teşhis ve tedavi yöntemi

 • Ameliyat öncesi süreçte doktor iletişim desteği, detaylı bilgilendirme

 • Etkili, hızlı tedavi

 • VIP oda

 • Tedavi sonrası ilgili hizmet

 • Ameliyat sonrası süreç ve doktor iletişim desteği

 • Uluslararası sigorta hizmetleri

 • Uygun fiyatlandırma ve faturalandırma

 • Ameliyat sonrası ülkeye dönüş gerçekleştikten sonra devam eden tıbbi danışmanlık hizmeti

Medikal Sağlık Turizmi Kapsamında Yaptığımız Tedaviler

Avicenna Ataşehir Hastanesi olarak medikal birçok tedaviyi uzman doktorlarımız tarafından uygulamaktayız. Bu tedaviler, tamamı ile güncel teknolojik cihazlar, yöntemler ve ek olarak uzman doktorlarımız aracılığıyla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doktorlarımız, hastaları tedavi süreci hakkında detaylı şekilde bilgilendirmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası süreç, ameliyat aşamaları ayrıca tedavi yan etkileri hakkında hastalar bilgilendirilir.

Hastanemizin sunduğu tedaviler ise şunlardır: 

Estetik Cerrahi: Burun ve dudak estetiği, saç ekimi, karın germe, meme operasyonları, liposuction, boyun germe, alın germe, göz kapağı estetiği, popo kaldırma, bacak germe, kulak estetiği, kol germe, jinekomasti, genital estetik, jawline, cilt bakımı hyderfacial, wonder (ameliyatsız vücut şekillendirme), botoks ve dolgu uygulamaları, tummy tuck.

Diş Tedavisi: İmplant, gülme tasarımı, lazer tedavisi, diş beyazlatma, ortodonti, kanal tedavisi, seramik dolgu, porselen kaplama, kron ve köprü.

Ortopedi: Kalça, diz, bel, omurga tedavisi, diz ve kalça protezleri, tendon onarımı.

Kanser Tedavisi: Teşhis, kök hücre tedavisi.

Bariatrik Cerrahi: Mide kelepçesi, gastrik bypass, tüp mide, gastric sleeve.

Kalp İşlemler: Kalp ameliyatları.

Nöroloji ve Nöroşirurji Tedavileri: Alzheimer, parkinson, felç, ALS.

Kısırlık Tedavileri: Doğurganlık, hormonal bozukluk tedavisi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon: Robogait, lenfödem tedavisi.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Medikal turizm nedir?

Tedavi amaçlı yapılan seyahatler şeklinde tanımlanmaktadır. Medikal turizm genel olarak, bireylerin bozulan sağlıklarını iyileştirmek veya fiziksel olarak değişim yaratmak konusunda hizmet verir.

Sağlık turizmi yetki belgesi?

Sağlık turizmi yetki belgesi, uluslararası sağlık turizmi yapacak kurumlar için zorunlu bir belgedir.

Estetik turizmi?

İnsanların fiziksel olarak yaratmak istediği değişimleri gerçekleştirmek için ülke dışına seyahat etmesidir. Bu noktada kişi, daha kaliteli ve etkili hizmeti, alanında uzman doktorlardan almayı amaçlar. Avicenna Ataşehir Hastanemiz gereken sağlık turizmi yetki belgesine sahip olup, estetik alanında başarılı hizmetler sunmaktadır.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣