sakal ekimi gerçekleri hakkında uzun sakallı adam

Sakal Ekimi: Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Sakal ekimi gerçekleri yazımızda, son yıllarda daha popüler hale gelen sakal ekimi operasyonunun bilinmeyenlerini bir araya getirdik. Sakal ekimi operasyonu hakkında merak edilenler ve bilinmeyenlerini keşfetmek için makalemize göz atabilirsiniz.

Sakal Ekimi Gerçekleri

Erkeklerin dış görünüşündeki etkenler arasında önemli yere sahip olan sakallar, kimi zaman istenilen biçime sahip olmamaktadır. Arzu edilen estetik görüntünün sağlanmasına engel olan yamuk veya seyrek sakallar, sakal ekimi ameliyatı sayesinde tamamlanabiliyor. Avicenna İnternational Hospital’da son teknolojiden yararlanılarak yapılan sakal çıkarma işlemi, istediğiniz gür ve sağlıklı sakal görünümüne kavuşmasına yardımcı olmakta. Sakal ekimi gerçekleri yazımızdan bu operasyonu yaptırmadan önce neler yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz;

1. Sakal Ekimi Bir Tür Yüze Yapılan Saç Ekimidir

Yüz kılı ekimi operasyonları arasında en sık uygulanan işlem sakal ekimidir. Sakal ekimi işlemi, estetik görünüm için yapılabileceği gibi yara izlerini kapatmak içinde tercih edilebilir.

2. Şekil ve Boyutlarda Sınırlamalar Yoktur

Sakal şeklinden memnun değilseniz, yeniden şekillendirmek için bir sınırlama yoktur. Şekil veya kılın boyutuyla alakalı, hayalinizi yansıtarak istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Mevcut sakallarınızın kısa veya seyrek olması, yeni sakalınızı şekillenmesini etkilemeyecektir.

3. Saç Derisi ile Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde kullanılan en son teknoloji yöntemler sayesinde, saç veya sakal ekimi donörüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Saç derisinde bulunan mevcut saç köklerinizden elde edilen hücreler FUT ve FUE teknikleri kullanılarak sakal ekimi için kullanılabilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

4. Kullanılan Saç Sayısı Değişiklik Gösterebilir

Sakal ekiminde kullanılacak olan greft sayısı, sakal dökülmesi veya seyrelmesine neden olan duruma göre değişmektedir. Sakal ekimine neden olan duruma göre değiştiği gibi sakal ekiminde istenilen sık görüntüye göre de sakal ekimi uzmanları tarafından ayarlanabilir. Genellikle bölgelerde kullanılan greft (saç kökü dokusu) sayıları;

  • Favori kısımları: 200-2500 greft
  • Bıyık: 350-500 greft
  • Keçi Sakalı: 600-700 greft
  • Yanak Sakalları: 300-700 greft

aralığında kullanılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kullanılan greft sayısı bölgeye ve isteğe göre değişebilir. Faktörleri göz önüne alarak tam ve dolu görünümün sağlanması için uygulanması gereken kök dokusuna sakal ekim uzmanınız karar verecektir.

5. Sakal Ekiminin Süresi

Sakal ekimi ne kadar sürer? diye merak ediyorsanız, bu yüz bölgesinde sakal ekimi için tercih edilen bölgeye göre değişmektedir. Favori ve bıyık kısımları küçük bir alanda daha kısa sürerken, komple sakal ekimi süresi 4 saat kadar sürmektedir. Bu durumu kullanılan greft sayısı etkilediği için daha kısa veya uzun sürmesi mümkündür.

6. Sakallarınız 2 Hafta İçinde Dökülecek!

Sakal ekimi işlemi yaptırdıktan sonraki iki hafta içerisinde sakallarınızın döküldüğünü göreceksiniz. Oldukça yaygın olan bu durum endişelenecek bir sorun değildir. İşlem yapılan bölgedeki dökülme 2 hafta ile 3 ay içerisinde tekrardan dolacaktır. Dökülen sakal köklerinin yerine yenileri çıkacağı için telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Yine de üç ayı geçen ve tekrardan çıkmayan sakal dökülmeleriniz için saç ekimi cerrahınızla görüşmeniz önerilir.

7. Operasyon Riskleri Dikkate Alınmalı

Her cerrahi işlemde olan riskler, sakal ekimi işlemi içinde geçerli olmaktadır. İşlemin yapıldığı bölgede geçici olarak kızarıklıklar, kanamalar ve şişmeler meydana gelir. İşlem yapılırken morluklar ve ağrı da sakal ekimi yapılırken karşılaşılabilecek sorunlar arasında yer alıyor. Ancak işlem esnasında oluşabilecek morluk ve benzeri belirtiler zaman içerisinde geçecektir.

8. Kalıcı Etkileri Araştırılmalı

Sakal nakli sonucunda, hayalinizi kurduğunuz estetik sakal görünümüne kavuşabilirsiniz. Sakal ekimi sonrasında sakallarınızdaki gürlük ve büyüme işlemin kalıcı etkileri arasındadır. Sakal ekimi işleminiz siz söylemeden fark edilmeyeceği gibi dilediğiniz gibi kesebilir, yeniden şekillendirebilirsiniz. Kendi sakalınızdan bir farklı olmayacak olan saçlar diğer kıllarla aynı sürede uzman sağlayacaktır.

9. Sakal Ekimi Fiyatları

Son yıllarda popülerleşmesi ile birlikte yoğun ilgi görülen işlemde en merak edilenlerden biride sakal ekimi fiyatları ne kadar sorusu oluyor. Sakal ekiminin bir cerrahi operasyon olduğunu ve buna göre bir maliyeti olduğunu unutmamalısınız. Tekniğe ve yapıldığı bölgeye göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ancak unutmayın ki konu estetik olduğunda dikkat edilmesi gereken konu işlem ücreti değiştir. Kalıcı bir işlem olduğu için verilen ücrete uygun kaliteli bir performans alarak kalıcı ve doğal görünüme kavuşmayı amaçlamalısınız.

10. Özgüveniniz Artar

Sakal ekimi işlemi, iyi bir operasyon sonrasında doğru sonuçlar ortaya koyarak hayalinizdeki görüntüye kavuşmanızı sağlar, Keçi sakalı ekimi, bıyık ekimi , favori ekimi veya tüm sakal bölgesinde yapılan gürleştirme işlemleri sayesinde sakallarınızı baştan yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yüz bölgesinde yara izi nedeniyle oluşan bir görüntü bozukluğu, sakal eksikliği durumu varsa, bu durumunun kapatılması amacıyla bıyık ekimi tercih edilebilir. Dolu ve erkeksi görünüm sağlayan yeni sakallarınız, kendinize olan güveninizin artmasına yardımcı olacaktır.

Sakal Ekimi Gerçekleri: Sonuç

Sakal ekimi, erkeksi ve estetik bir görünüm isteyenler için tercih edilebilecek cerrahi bir operasyondur. Arzu ettiğiniz sakallara kısa sürede kavuşmanızı sağlayan saç ve sakal ekiminde, son teknoloji cihazlar kullanılarak en az riskle en kaliteli sonuç alınmaya çalışılmaktadır.

Bu doğrultuda yüz bölgenizdeki sakal eksikliği veya yara izi kapatma gibi estetik görünüm bütünlüğü sağlamak adına sakal ve bıyık ekimi planlanabilir. Bunun için öncelikle saç ekimi ve sakal ekimi uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Saç ve sakal ekimi uzmanıyla görüşerek, sakal ekimi öncesi ve sonrası süreç hakkında tüm detaylara hakim olabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Hastanesi Saç Ekimi uzmanlarımıza randevu oluşturup, görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi belli olur mu?

Dökülen, az çıkan veya yara izlerini saklamak adına yapılan sakal ekimi, normal sakallarınızdan ayırt edilemez. Sakallarınızın doğal görünümde olması için işlem öncesi yüzünüze yakışacak planlama işlemi yapılmaktadır. Bu sayede ekilen sakallarınız ile eski sakallarınız arasındaki fark belli olmayacak, sakal ekimi fark edilmeyecektir.

Sakal ekimi ne zaman iyileşir?

Sakal ekimi gerçekleştirildikten sonra 2 hafta içerisinde toparlanmalar başlayacaktır. Tekrar dökülmeler ve çıkmalar göz önüne alındığında 4 – 8 aylık süre sonunda ekilen sakallarınızın iyileşmesi tam olarak tamamlanmış olmaktadır.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanlarımız

Saç Ekimi uzman listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.