Sakal Ekiminde Greft Nedir? Greft Ne Demek?

sakal ekiminde greft sonrası gür sakallarını tarayan gözlüklü adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekiminde greft kullanımı saç ve sakal ekimi işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir terimdir. Ancak tam olarak ne anlama geldiği bilinmeyen bu terim hakkında detaylı açıklama ve bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, erkeklerde yüz bölgesinde istenilen estetik görünümü sağlamaya yarayan popüler bir operasyondur. Yüz bölgesinde; yara izlerini kapatma, yoğunluk sağlama, kıl çıkmayan noktaların tedavisi gibi işlemlerde kullanılır. Bu işlem, beğenilmeyen sakal şekillerinin veya yaralanmalar sonrasında oluşan yüz izlerinin kapatılmasında da etkin olarak kullanılmaktadır.

Mesela yaralanmalar sonrası yüzde izler oluşabilir ve bu bölgede sakal çıkmayabilir. Görüntü olarak, istenmeyen bir duruma yol açan bu durumlar sakal ekimi operasyonu sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bu yüzden istediğiniz görünüme kavuşmak sakal ekimi işlemiyle mümkün olmakta. Sakal ve saç ekimi işlemlerinde sıklıkla kullanılan greft ise bu işlemi yaptırmamış kişiler için bir bilinmez. Greft hakkında detaylı bilgi için bir sonraki başlığımızı inceleyelim.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Greft Nedir?

Greft, saç ve sakal ekiminde sıklıkla kullanılan bir terimdir. Doku parçası anlamına gelen greft, deri ve kıl köklerini içerisinde barındırır. Bahsedilen greftler içerisinde bazen sadece 1 adet kıl kökü bulunabildiği gibi, bazı greftlerin içerisinde 2, 3 veya 4 adet kıl kökü bulunabilir. Alınan greftlerin barındırdığı saç kökü oranı, yapılacak operasyonun yoğunluğunu ve kalitesini de etkileyecektir. Kıl kökünün bulunduğu bir bölgeden greftler alınarak, olmayan bölgeye nakledilir ve bu bölgede sakal gelişiminin oluşması amaçlanmaktadır. Sakal ekimi işleminde ne kadar greft kullanımı gerektiği sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Ancak işlemin istenilen sonucu vermesi adına greft miktarından çok yapılan işlemin kalitesinin önemli olduğunu unutmamalısınız.

İşleminiz yapılırken odaklanılması gereken greft sayısı değil, kıl kökü yoğunluğudur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı greftlerin içerisinde 1 saç teli olurken bazı greftlerde 4 saç kökü olabiliyor. Bu durumlarda daha az greft ile daha fazla kıl yoğunluğu sağlanması mümkün. Bu durumda işlem kalitesini gösteren ayrıntılardan biridir. Bu ayrımın anlatılması ve işlemin yapılması için sakal ekimi işlemini güvenilir merkezlerde, sertifikalı uzmanlara yaptırmanız önemlidir.

Sakal Ekiminde Greft Nereden Alınır?

Sakal ekimi işleminde alınan greftler için tüm vücut kullanılamak. Sakal ekiminde greft alınabilecek bölgeler arasında;

  • Elmacık kemikleri
  • Ense
  • Favori bölgesi
  • Çene altı

kullanılabilecek bölgeler arasında yer almaktadır. Greftlerin alındığı bölgelerde seyreklik oluşacağı için genellikle ense kısmı tercih edilmektedir. Enseden alınan saçların seyrekliği diğer uzun saçlarla kapatılabileceği ve belli olmayacağı için görüntü sorunu yaratmayacaktır. Dilerseniz, Sakal Ekiminde Kökler Nereden Alınır? makalemizden greftlerin alındığı bölgeleri daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sakal ekiminde greft işlemi hakkında detaylar ve işleme uygun olup olmadığınızı görmek adına saç ekimi uzmanıyla birebir görüşmeniz gerekmektedir. Saç ve sakal ekimi işlemlerinde başarılı sonuçlar alınması ve bir süre sonra eski haline dönmemesi adına profesyoneller tarafından işlem yapılması oldukça önemlidir.

Bu nedenle sakal ekimini steril hastane ortamında ve zamanda sertifikalı uzmanları tercih ederek yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sakal ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve muayene olmak için Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi Uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekiminde greft alınan bölgede seyrelme olur mu?

Evet. Greftlerin alındığı bölgede eskiye oranda daha az yoğunluk görülmektedir. İşlem sonrası rahatsız edici bir görünüm olmaması adına greft alınan bölgeler uzmanlar tarafından doğru seçilmelidir.

Sakal ekimi işlemi kaç saat sürer?

Sakal ekimi süresi, ekilen greft sayısına ve yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Sakal bölgesinde yapılacak bir işlem, 2 ile 6 saat arasında sürebilir. İşlemin yoğunluğuna göre ortalama bahsettiğimiz süre uzayabilir ve birkaç seans gerekebilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar, ince damar çaplarının büyümesi, cilt tabaka yapısındaki incelme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kılcal damarlar yüzde, bacaklarda olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage, Radyofrekans yöntemi ile gıdı, kol, bacak, yüz gibi çeşitli bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Ameliyatsız bir uygulama olan thermage, günümüzde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Saç dökülmeleri, genetik faktörlere, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri kişiyi estetik görünüm açısından rahatsız ve mutsuz edebilmektedir. Kök

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣