sakal ekiminde kökler uzamaya başlayan sarışın adam

Sakal Ekiminde Kökler Nereden Alınır?

Sakal ekimi kıl kökleri, belirli bölgelerden alınarak sakalın çıktığı yöne doğru yeniden yerleştirilir. Her bölgeden alınamayan kıl kökleri hakkında merak edilenlere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, yüz bölgesinde istenen sakal görünümüne kavuşmak için uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen sakal ekimi işlemi ve sakalların yeniden yapılandırılması, yara izlerinin kapatılması gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra en sık tercih edilme sebebi, seyrek sakallara sahip olan kişilerin gür ve yoğun sakal görünümü istemesidir. İri sakal görünümü erkeklerin en sık tercih ettiği görünüm şekillerinden biri. Ek olarak, seyrek sakallara sahip kişiler gürleştirmek için en kalıcı yol olan sakal ekimini tercih edebilirler. Sakal ekimi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de donör olarak sakal köklerinin nereden alınacağı oluyor. Detaylar için bir sonraki başlığımıza geçelim.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sakal Ekiminde Kökler Nereden Alınır?

Saç ekimi işleminde olduğu gibi sakal ekiminde de kıl donörü kendiniz olabilirsiniz. Sakal ekimi yapılması için alınacak kıl kökleri vücudun her bölgesinden alınamamaktadır. Kıl kökü alınması için uygun olan bölgeler;

  • Çene altı
  • Elmacık kemiği
  • Ense
  • Favoriler

Sakal ekiminde kökler için tercih edilebilecek alanlar yukarıdaki gibidir. Sağlam köklerin bulunduğu alanlardan toplanan kıl kökleri, gerekli miktarda toplanarak işlenir. En verimli bölge seçilerek alınan kökler daha sonrasında lokal anestezi altında, sakal yoğunluğu sağlanacak bölgeye aktarılır. Ekim yapılacak olan bölge uyuşturulduğu için işlem sırasında ağrı hissetmezsiniz. Sakal ekimi sonrası 1 ay ile 6 ay içerisinde tam iyileşme sağlanarak hayal edilen gür, yoğun sakal görünümüne kavuşmuş oluyorsunuz.

Sakal Ekiminde Alınan Kökler Tekrar Çıkar mı?

Açık bir şekilde belirtmek gerekirse, donör olarak seçilen bölgeden alınan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Greftlerin toplandığı alanlarda kalıcı bir boşluk meydana gelebilir. Ancak boşluk görüntüsünün oluşmaması adına alınan kıl dağılımı iyi yapılmaktadır. Mesela ense gibi bölgelerden alınan kıl kökleri, diğer uzun saçların kapatmasıyla birlikte gözükmeyecektir. Donör olarak alınan bölgede seyreklik olacaktır ancak diğer saçlarla katılabileceği için göze çarpmayacak ve fark edilmeyecektir.

Sakalsız görünüm veya dağınık sakallar kendinize olan güveninizi kaybetmenize neden olabilir. Hayal ettiğiniz görünümü daha fazla ertelememek adına sakal ekimi uzmanları ile birebir görüşme sağlamalısınız. Sakal ekimi işlemi hakkında detaylı bilgi ve muayene için aşağıda yer alan Saç Ekimi Merkezi uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi belli olur mu?

Sakal ekimi işleminde kıl kökleri, kendi sakallarınızla aynı yönde ve görünümde olur. İşlem sonrası iyileşme süreci tamamlandığında kendi sakalınız ve sonradan ekilen sakallar belli olmaz, doğal bir görünüme sahip olur.

Sakal ekimi ne zaman iyileşir?

Sakal ekimi yapıldıktan iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İyileşme 1 ay içerisinde başlayarak 6 aya kadar devam eder ve bu süre sonunda iyileşme tamamlanır.

Sakal gelişimi ne zaman tamamlanır?

Erkeklerde sakal gelişimi ergenlik dönemiyle başlayarak 20 yaşın başlarında tamamlanmış olur. Bu süreç sonunda sakallarınız istediğiniz gürlükte değilse, sakal ekimi işlemini düşünebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi Uzmanlarımız

Saç Ekimi Merkezi bölümü uzman listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.