Sedasyon ile Saç Ekimi | Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

sedasyonlu saç ekimi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç ekimi teknolojileri günden güne gelişme gösterirken, Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekim Merkezi de, bu teknolojileri yakından takip etmeye gayret göstermektedir. Gelişen teknolojilerin trend olan örneklerinden birisi de, sedasyon ile saç ekimi olmuştur. Sedasyonlu saç ekimi özellikle, iğne fobisi bulunanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Anestezi ile Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi hakkında fikir sahibi olabilmek için, öncelikle anestezi ile saç ekimi hakkında doğru bilgilere sahip olmak gerekir. Narkozlu saç ekimi olarak da bilinen bu yöntem, genellikle saç ekimi öncesinde lokal olarak gerçekleştirilir. İğne ile yapılan anestezi, az da olsa acı hissettirebilmektedir. İğnenin yapıldığı yer kafa derisi olduğu için, bu acı normal bir iğne acısından biraz daha fazla olmaktadır. Maliyet açısından da oldukça düşük olan bu yöntem, en sık başvurulan yöntemdir. Bir diğer anestezi ile saç ekimi yöntemi ise, basınç ile yapılan yöntemdir. İğne ile yapılacak olan anestezi öncesi kafa derisine, yüksek basınç ile anestezik madde verilir. Daha sonra da yine, iğne ile anestezi işlemi gerçekleştirilir. Burada amaç, iğnenin acı hissiyatını en aza indirmektedir. Basınç ile deriye uygulanan anestezi maddesi, deriye tam olarak yayılamadığı için, yine de bir miktar acı hissiyatı yaşanabilmektedir.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyon, özünde bebeklerde bile uygulanabilen ve modern tıbbın anestezi için geldiği son noktayı gösteren oldukça kritik bir maddedir. Bu madde analijezik etken bir maddedir. Sedasyon ile saç ekimi yapılacağı zaman, bireyin fiziksel durumuna ve kondisyon durumuna göre uygun seviyede doz belirlenir. Daha sonra bu doz hastaya verilir. Saç ekiminde sedasyon uygulaması yapılan kişinin, bilinci açık kalır. Bunun yanında, hislerinde belirgin bir azalma yaşanır. Hastaya yapılacak olan iğne ya da diğer tıbbi dokunuşlarda hasta, herhangi bir acı hissetmemektedir. Sedasyon saç ekimi yapılacağı zaman, mutlaka bir de anestezi uzmanı operasyonda bulunmalıdır. Bunun için hastane ortamında saç ekimi tercih edilmelidir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sedasyonlu Saç Ekimi Özellikleri

Sedasyonlu saç ekimi, sedasyon ile safir FUE saç ekimi ya da sedasyon ile DHI saç ekimi fark etmeksizin, hem hastalar hem de saçların ekimini gerçekleştiren ekip için oldukça kolay bir yöntemdir. Peki, sedasyonlu saç ekimi özellikleri nelerdir?

  • Hasta bilinç kaybı yaşamaz
  • Sedasyon yapılan hasta işlem sürecinde ağrı ya da acı hissetmez
  • Operasyondan önce hastalar yemek yiyebilirler. Yemek yemek, sedasyonlu saç ekimi için bir engel değildir
  • Saç ekimi esnasında hasta, tuvalete gidebilir, bir şeyler atıştırabilir
  • Saç ekiminin bitmesiyle hasta, rahatlıkla evine yada oteline gidebilmektedir
  • Hasta operasyon boyunca ekip ile iletişim halindedir.

Not: Doktor kontrolü ve anestezi uzmanı gözlemi olmadan, sedasyonlu saç ekimi yapılamaz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sedasyon ile saç ekimi ağrı yapar mı?

Sedasyon ile saç ekimi yapılması durumunda, ağrı ve acı hissedilmemektedir. Uygulama esnasında derin uykuda olunur ve acı hissedilmez.

Alkol içmek saça zarar verir mi ?

Araştırmalar sonucunda, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıkların saç yapısının bozulmasında etkili olduğu görülmektedir Saçların dökülmesi, seyrelmesi ve saç derisinde meydana gelen bozuklukların kaynağında fazla alkol tüketimi olabilmektedir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Kron Köprü Tedavisi

Kron Köprü Tedavisi

Kron köprü tedavisi, kron köprü protezi olarak da bilinmektedir. Kron, tek diş kaplamaları için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerin sağlıklı

Kontakt Dermatit

Kontakt Dermatit (Temas Egzaması)

Kontakt dermatit bir diğer adıyla temas egzaması, herhangi bir maddeye doğrudan ve ya dolaylı temastan sonra meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt döküntüsüdür. Bu rahatsızlık

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣