Hastane Ortamında Saç Ekimi Yaptırmanız İçin 5 Neden

Ana sayfa / # avicenna YAZILARI / Saç Ekimi / Hastane Ortamında Saç Ekimi Yaptırmanız İçin 5 Neden
Hastane ortamında saç ekimi

Sağlıklı ve hoş görünümlü saçlar, kişisel görüntüsüne önem gösteren hemen hemen her bireyin en büyük isteklerinden birisidir. Saçları dökülen kişilerde ortaya çıkan görüntü, kimi zaman bu kişilerin psikolojik problemler yaşamasına neden olabilmektedir. Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, alanında tecrübeli ve uzman doktorları ve yine alanında deneyimli hemşire ve personelleri ile hastane ortamında saç ekimi gerçekleştirmektedir. Hastanede saç ektirme işleminde modern tıbbın geldiği noktadan faydalanılır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, greft adı verilen saç köklerinin, dökülmeye karşı dayanıklı ense bölgesinden alınıp, dökülmenin yaşandığı bölgelere transfer edilmesi işlemidir. Saç ekimi adı verilen bu cerrahi operasyon, sanılanın aksine sadece erkeklere değil, kadınlara da yapılmaktadır. Saç dökülmesi, saç kaybı ya da seyrelmesi gibi herhangi bir saç kaybı var ise, başvuru yapmakta fayda vardır. Öte yandan, ismi saç ekimi olarak kullanılıyor olsa da; kaş, sakal ve bıyık gibi ekimler de rahat biçimde gerçekleştirilmektedir.

5 Hastanede Saç Ektirme Nedeni

Saç ekimi gerçekleştiren kuruluşlar, ne kadar basit ve kolay bir işlem olduğunu anlatmaktadırlar. Oysa saç ekimi bütün bir günü alan ve ameliyathane ortamı gerektiren bir işlemdir. Hastanede saç ektirme için 5 neden ise şöyledir:

  • Steril bir ameliyathane ortamına ihtiyaç vardır
  • Anestezi uygulandığı için ameliyathane gerekir
  • Ameliyat esnasında karşılaşılabilecek olumsuz bir durumda tam müdahale şansı
  • Uzman doktor, uzman anestezi uzmanı ve hemşire ekibi ile saç ekimi için
  • Ameliyat sonrası bakım ve hastane konforu
Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Hastanede Saç Ektirme

Saç ekimi yaptırmaya karar veren hastanın, bu karar sonrasında oldukça titiz bir araştırma yapması gerekmektedir. Öte yandan, saç ektirmek için doğru zamanı da iyi belirlemesi gerekir. Hemen hemen saç ektirmeye karar veren her hasta, aceleci davranır ve doğru araştırmayı yapmadan hızlıca yeni saçlarına kavuşmak ister. Fakat, saç ekimi ancak uzman bir doktorun uygun görmesi sonucunda gerçekleştirilmelidir. İyi bir hastanenin yapacağı saç analizi ile, hastalar çok daha profesyonel ve tıbbi yöntemlere uygun olarak değerlendirmeden geçmiş olur. Saç ekimi, cerrahi bir işlemdir ve bu işlemi, alanında uzmanlaşmış, profesyonel ve küçük detaylara özen gösteren bir ekip en iyi şekilde gerçekleştirebilir. Özetle, saç ekimi ameliyatı hastane ortamında ve anestezi doktoru eşliğinde gerçekleştirilmelidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekim yaşı kaç olmalı?

Saç ektirme ameliyatlarında aslında bir yaş sınırı yoktur. Ancak ideal olan 20 – 65 yaş arasıdır.

18 yaşında saç ekimi yapılır mı?

18 yaşında saç ekimi yaptırmak çoğu kişi tarafından erken bir yaş olarak görülür. Bu yüzden bu yaşta genellikle saç ekimi yaptırmak önerilmez.

Genç yaşta saç ekilir mi?

Söylediğimiz gibi saç ekiminin yaş sınırı yoktur. Herhangi bir şekilde (yanık ve kaza gibi) saçlarının bir bölümünü kaybeden çocuk için, saç ekimi gibi durumlar tıbbi bir gerekliliktir.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanlarımız

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.