23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanırken, Ataşehir Avicenna Hastanesi de, tüm çocuklarımız için özel bir oyun hazırladı.

Ulusal Egemenlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili araştırmalar internet üzerinde sıkça yapılırken, her yıl coşkuyla kutladığımız bu bayram, bu yıl ne yazık ki corona virüsü sebebiyle eskisi gibi kutlanamayacak. Hal böyle olunca ulusal egemenlik vurgusu kapsamında internet üzerinden kutlamalar devam ediyor olacak. Çocuklar aileleri ile birlikte ev içerisinde bayram coşkusu yaşayacak. Kimi çocuklar şarkılar söyleyecek, kimileri gösteriler yapacak, kimileri de şiirler okuyacak. Peki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nasıl bir önem taşıyor? 23 Nisan’da ne oldu? 23 Nisan’ın önemi nedir? Ulusal egemenlik bayramımız hakkında merak edilen her şey bu yazıda.

23 Nisan Anlam ve Önemi

23 Nisan anlam ve önemi oldukça merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu bayram, 23 Nisan 1920 tarihini işaret etmektedir. 23 Nisan 1920 tarihinde Türk milletinin bağımsızlığı ve iradesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş ve egemenlik kayıtsız şartsız Türk halkının olmuştur. Bundan tam 4 yıl sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan tarihinin bayram olarak kutlanması hususunda karar almıştır. Daha sonra aradan geçen 5 yılın ardından yani 23 Nisan 1929 tarihinde Atatürk, bu bayramı tüm çocuklara hediye etmiştir.

Çocuk Bayramı

23 Nisan ilk kez 1929 senesinde çocuk bayramı olarak kutlanmıştır. Aradan geçen onlarca yılın ardından tarihler 1979 yılını gösterdiğinde, 6 ülke daha bu tarihi “Çocuk Bayramı” olarak kabul etmiş ve ulusal egemenlik tarihimiz uluslararası arenada çocuk bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Uluslararası bir değer kazanan çocuk bayramı, bugün tüm dünyada kutlanmaktadır. Her yıl 40’dan fazla ülkeden misafir edilen çocuklar, Türk çocuklarla birlikte bu bayramı coşkuyla kutlamaktadırlar. Dünyanın bütün çocuklarına bayram hediye eden ilk lider Atatürk, ilk ülke ise Türkiye olmuştur. Türkiye’deki yabancılar bu bayramı National Sovereignty and Children’s Day olarak bilmektedirler.

23 Nisan

Tüm Türk halkının kalbinde, bağımsızlığın ve millet iradesinin temsilcisi kabul edilen 23 Nisan, her yıl tüm Türkiye’de, yurt dışında bulunan temsilciliklerimizde, bütün devlet kurumlarında, bütün okullarda ve hemen hemen her evin içerisinde anılır ve kutlanır. Mustafa Kemal Atatürk’e göre çocuklar, milletin mutlak geleceğidir. Atatürk, çocuklara karşı hissettiği sevgiyi ve sarsılmaz güveni, 23 Nisan’ı onlara hediye ederek göstermiştir. Tüm çocuklar, tarihin gururla yazılmış sayfalarını öğrenecek, bundan sonraki yıllarda da Türk Devleti’nin emanetçileri olacaklardır. Devletin ve Cumhuriyet’in bekçileri olan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi bayramlarla tarihten gelen görevlerinin bilincinde olacaklardır.

Avicenna Online Oyun

Ataşehir Avicenna online oyun sayfasıyla tüm çocukların bayramını kutlamaktadır. Koronavirüs sebebiyle bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanamamaktadır. Bunun yerine çocuklar, öğretmenleri tarafından verilen ödevlerle evlerinden şarkılar söylemekte, şiirler okumakta ve piyesler oynamaktadırlar. Biz de, Ataşehir Avicenna online oyun sayfası hazırlayarak, Avicenna çocuk ve Avicenna eğlence temasını oluşturmak istedik. Çocuklara armağan edilen bu önemli günde, sitemize giriş yapan tüm çocuklar ve çocuk kalanlar, Avicenna Online Oyun sayfası ile Avicenna eğlence dünyasına adım atmış olacaklar.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yağ Bezesi

Yağ Bezesi Nedir? Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ bezesi, tıbbi adıyla lipom, cilt altında yavaş büyüyen iyi huylu bir tümördür. Genellikle yağ dokusundan oluşarak yumuşak, esnek bir dokuya sahiptir. Çeşitli nedenlerden dolayı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣