3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı 

3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı - incelmiş bir bel

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

3D Lazer Lipoliz, daha az doku gevşemesi sağlayarak yağ parçalama ve vücut şekillendirmede kullanılan güncel teknoloji bir cihazdır. Diğer zayıflama tekniklerinden farklı olarak, vücuttaki yağları etkili şekilde yok ederken dokuları gevşetmez ve sarkma durumunu önler. Bu işlemin liposuction (yağ aldırma) işleminden farkları bulunmaktadır.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

3D Lazer Lipoliz Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Bölgesel yağ dokularını kalıcı şekilde yok eder. İşlem yapılan bölgede oluşabilecek sarkma ve cilt deformelerini minimuma indirmeyi hedefler. Cildi herhangi bir pürüzlenme veya dalgalanma yaratmadan olabilecek en sağlıklı ve sıkılaşmış şekilde işlemi gerçekleştirir. İşlem sonrası cilt hem fazla yağlardan arınmış hem de daha sıkı ve parlak bir görüntüye kavuşur.

Bu işlem geleneksel liposuction’a göre daha konforludur ve daha az yan etki gösterir. Çünkü liposuction yöntemine göre daha az travmatik bir işlem olarak karşımıza çıkar. Bölgesel yağlanmanın olduğu karın, basen, kalça, bel, sırt gibi bölgelere rahatlıkla uygulanmaktadır. Diğer taraftan bu işlem 3 farklı aşama halinde gerçekleştirilmektedir.

3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkları

  • Klasik liposuction işleminde yağlı bölgeye sıvı verildikten sonra ucu keskin ve iri kanüller kullanılarak, cerrahın kol kuvveti ile yağ dokusu rendelenerek parçalanır, sonra negatif basınçla vakumlanır. 3D lazer lipoliz işlemi ise daha konforlu bir işlemdir ve daha az tahribatlıdır.

  • Liposuction işlemi narkoz altında yapılırken 3D lazer lipoliz işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

  • Bu işlem sonrasında cilt sıkılaşır ve daha parlak ve gergin bir görüntüye kavuşur. Liposuction işleminde ise yağlar parçalar halinde koparılarak alındığı için cilt yüzeyi pürüzlü kalmaktadır.

  • Pürüzlü yüzey ödem geçtikçe ve deri operasyon alanına iyice oturdukça daha da belirginleşir. Özellikle ekstra kilo alındığında selülite sorun olur. 3D lazer lipoliz işleminde ise böyle bir sorun olmaz.

  • Liposuction emboli gibi riskler taşır. 3D lazer lipoliz ise herhangi bir risk barındırmaz.

  • Liposuction dokularda tahribat oluşturur ve işlem sonrası ağrı ve acı çok fazla derecede olmaktadır. 3D lazer lipoliz işleminde ise acı ve ağrı minimum düzeydedir.

  • Bu işlem damarlara ve sinirlere zarar vermez. Diğer taraftan cilt gerginliği arttırır ve bu sayede cilt üzerinde dalgalanmalar oluşmaz. Liposuction işlemi ise cilt germe özelliğini barındırmaz.

  • 3D lazer lipoliz işlemi sonrasında sadece 5 gün korse giyilmektedir. Bu süre liposuction’da çok daha uzundur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

3D lazer lipoliz nasıl yapılıyor?

Bu işlem 3 farklı aşama şeklinde yapılmaktadır. İşlem sonucunda cilt daha sıkı, daha parlak ve yağlarından arınmış olur.

3D lazer lipoliz fiyatları 2023?

Güncel fiyat için, çağrı merkezimize 0216 574 10 00 numaralı telefondan ulaşarak ya da Whatsapp hattımızdan +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşarak fiyat bilgisini alabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣