3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı - incelmiş bir bel

3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı 

3D Lazer Lipoliz, daha az doku gevşemesi sağlayarak yağ parçalama ve vücut şekillendirmede kullanılan güncel teknoloji bir cihazdır. Diğer zayıflama tekniklerinden farklı olarak, vücuttaki yağları etkili şekilde yok ederken dokuları gevşetmez ve sarkma durumunu önler. Bu işlemin liposuction (yağ aldırma) işleminden farkları bulunmaktadır.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkı” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

3D Lazer Lipoliz Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Bölgesel yağ dokularını kalıcı şekilde yok eder. İşlem yapılan bölgede oluşabilecek sarkma ve cilt deformelerini minimuma indirmeyi hedefler. Cildi herhangi bir pürüzlenme veya dalgalanma yaratmadan olabilecek en sağlıklı ve sıkılaşmış şekilde işlemi gerçekleştirir. İşlem sonrası cilt hem fazla yağlardan arınmış hem de daha sıkı ve parlak bir görüntüye kavuşur.

Bu işlem geleneksel liposuction’a göre daha konforludur ve daha az yan etki gösterir. Çünkü liposuction yöntemine göre daha az travmatik bir işlem olarak karşımıza çıkar. Bölgesel yağlanmanın olduğu karın, basen, kalça, bel, sırt gibi bölgelere rahatlıkla uygulanmaktadır. Diğer taraftan bu işlem 3 farklı aşama halinde gerçekleştirilmektedir.

3D Lazer Lipoliz ve Liposuction Farkları

  • Klasik liposuction işleminde yağlı bölgeye sıvı verildikten sonra ucu keskin ve iri kanüller kullanılarak, cerrahın kol kuvveti ile yağ dokusu rendelenerek parçalanır, sonra negatif basınçla vakumlanır. 3D lazer lipoliz işlemi ise daha konforlu bir işlemdir ve daha az tahribatlıdır.
  • Liposuction işlemi narkoz altında yapılırken 3D lazer lipoliz işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilir.
  • Bu işlem sonrasında cilt sıkılaşır ve daha parlak ve gergin bir görüntüye kavuşur. Liposuction işleminde ise yağlar parçalar halinde koparılarak alındığı için cilt yüzeyi pürüzlü kalmaktadır.
  • Pürüzlü yüzey ödem geçtikçe ve deri operasyon alanına iyice oturdukça daha da belirginleşir. Özellikle ekstra kilo alındığında selülite sorun olur. 3D lazer lipoliz işleminde ise böyle bir sorun olmaz. 
  • Liposuction emboli gibi riskler taşır. 3D lazer lipoliz ise herhangi bir risk barındırmaz. 
  • Liposuction dokularda tahribat oluşturur ve işlem sonrası ağrı ve acı çok fazla derecede olmaktadır. 3D lazer lipoliz işleminde ise acı ve ağrı minimum düzeydedir. 
  • Bu işlem damarlara ve sinirlere zarar vermez. Diğer taraftan cilt gerginliği arttırır ve bu sayede cilt üzerinde dalgalanmalar oluşmaz. Liposuction işlemi ise cilt germe özelliğini barındırmaz.
  • 3D lazer lipoliz işlemi sonrasında sadece 5 gün korse giyilmektedir. Bu süre liposuction’da çok daha uzundur.

 

Sıkça Sorulan Sorular

3D lazer lipoliz nasıl yapılıyor?

Bu işlem 3 farklı aşama şeklinde yapılmaktadır. İşlem sonucunda cilt daha sıkı, daha parlak ve yağlarından arınmış olur.

3D lazer lipoliz fiyatları 2023?

Güncel fiyat için, çağrı merkezimize 0216 574 10 00 numaralı telefondan ulaşarak ya da Whatsapp hattımızdan +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşarak fiyat bilgisini alabilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Doktorları

Estetik ve Plastik Cerrahi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.