3D Lazer Lipoliz

3D Lazer Lipoliz- bölgesel zayıflama yapılmış kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

3D lazer lipoliz, yağ parçalama ve vücut şekillendirmede kullanılan güncel teknoloji bir cihazdır. İşlemleri yaparken daha az doku gevşemesi sağlar. Diğer zayıflama tekniklerinden farkı, vücuttaki yağları etkili şekilde yok ederken dokuları gevşetmez ve sarkma durumunu önler.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al
Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “3D Lazer Lipoliz” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

3D Lazer Lipoliz Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biri olan 3D lazer lipoliz, bölgesel yağ dokularını kalıcı şekilde yok eden bir işlemdir. İşlem yapılan bölgede oluşabilecek sarkma ve cilt deformelerini minimuma indirmeyi hedefler. Cildi herhangi bir pürüzlenme veya dalgalanma yaratmadan, olabilecek en sağlıklı ve sıkılaşmış şekilde işlemi gerçekleştirir. İşlem sonrası cilt hem fazla yağlardan arınmış, hem de daha sıkı ve parlak bir görüntüye kavuşur.

Bu işlem, geleneksel liposuction’a göre daha konforludur ve daha az yan etki gösterir. Çünkü liposuction yöntemine göre daha az travmatik bir işlem olarak karşımıza çıkar. Bölgesel yağlanmanın olduğu karın, basen, kalça, bel, sırt gibi bölgelere rahatlıkla uygulanmaktadır. Diğer taraftan bu işlem 3 farklı aşama halinde gerçekleştirilmektedir.

3D Lazer Lipoliz Aşamaları

1.Lazer Lipoliz

Bu yöntemde fazla yağ dokusuna direk etki edilir. Bölgesel incelme sağlamak amacıyla deriye atışlar yapılır. Lazer lipoliz atışları farklı bölgelerde herhangi bir tahribata neden olmaz. Oldukça özel bir teknik ile yapılan bu işlem yanık, yara gibi cilt hasarlarına ve deformelerine yol açmaz.

2.Vaser

Ses dalgası ile fazla yağların parçalanmasını ve ardından kolaylıkla bu parçalanan yağların alınmasını kapsayan bir işlemdir. Vaser tekniği yalnızca yağlara etki eder. Bu sebeple kas, damar veya sinirlerde herhangi bir tahribata yol açmamaktadır.

3.Lazer Selüliz

İşlem sonucunda cilt daha sıkı, düz ve parlak bir hale geldiği için ütü etkisi yaratan bir işlemdir. Selülit ve sarkık görünümler bu işlem sonrası yok olur. Bu işlem, tek başına da uygulanabilir.

3D Lazer Lipoliz Kalıcı Mıdır?

Bu işlem sonrası parçalanan yağlar sayesinde, işlem bölgesindeki yağ hücre sayısı azalır. Bu azalan yağ hücrelerinin olduğu bölge, yeme alışkanlıklarına dikkat edildiği takdirde hep avantajlı kalır.

Kimler Yaptırabilir?

Erkek ve kadın fark etmeksizin bölgesel incelme isteyen herkes bu işlemini yaptırabilir. Bu işlem diğer bölgesel incelme yöntemlerine göre çok daha az risklidir ve yan etkileri bulunmamaktadır. Yapılan işlemler sonrası maksimum 1 ay içinde kişi normal yaşantısına dönebilmektedir.

İşlem Sonrasında Ne Yapılmalı?

  • 3D Lazer Lipoliz sonrası hafif morluk ve ağrılar olabilir fakat bu morluk ve ağrılar diğer bölgesel zayıflama yöntemlerine göre çok daha azdır.

  • İşlemden sonra 5 gün boyunca, işlem yapılan bölgeye uygun korse kullanılmalıdır.

  • İşlem sonrasında iyileşme sürecini hızlandırma amacıyla kan sulandırıcı yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

3D lazer lipoliz nasıl uygulanır?

Bölgesel zayıflama konusunda son derece başarılı etkiler sunan bu işlem 3 farklı aşama halinde uygulanmaktadır.

3D lazer lipoliz yan etkileri?

Diğer bölgesel zayıflama yöntemlerine göre daha konforludur. İşlemin bilinen ciddi yan etkileri yoktur. Yalnızca işlemden sonra morarma ve ağrı oluşabilir fakat bu morarma ve ağrı diğer zayıflama yöntemlerine göre çok daha minimum düzeydedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣